10 dlouhovlasatých problémů

13. dubna 2016 v 21:15 | Sasanka |  Top 10
Dlouhé vlasy, krátký rozum. A když mě tedy čekají ty státnice, možná bych s tím rozumem mohla něco dělat. Varianta číslo jedna je učit se, ale to se mi popravdě moc nechce. Tak jsem na to šla od lesa a zahodila půlku vlasů. Jestli jsem moudřejší? Tím si nejsem jistá. Ale život je rozhodně pohodlnější, protože už nemusím řešit žádný z následujících deseti hororů.

1. Spotřeba šampónu
Čím delší vlasy, tím víc blivajzů si na ně člověk musí patlat, aby vůbec mohl vystrčit hlavu mezi lidi. Nakupování vlasové kosmetiky tak dokáže udělat pořádný zásah do rozpočtu. A nemyslete si, že to ošulíte a vynecháte kondicionér, protože ty dredy už nikdy v životě nerozčešete.


2. Zalehnout, přiskřípnout, zazipovat
Ani nevíte jak, a po třetím pokusu zapnout si mikču až ke krku máte na hlavě plešaté kolečko, protože jste si úplně všechno skřípli do zipu. A znáte takový to jak ležíte a chcete se zvednout, ale nemůžete, protože si ležíte na vlasech a jste tak odkázáni buď na pomoc jiné dobré duše, nebo se musíte z postele pomocí válení sudů odkulit na zem? Jo, to je taky parádička.

3. Jen se učešu a běžím (= dej mi ještě hodinu)
Pár týdnů před tím, než jsem si pořídila svůj letní sestřih na zimu, se mi podařilo rozbít si kartáč na vlasy. Češu, češu, a najednou bud, půlka kartáče v ruce a ta druhá zamotaná do vlasů. A to nemluvím o žehlení nebo (bože chraň!!) kulmování. Kdyby den měl 30 hodin, stejně by to nestačilo.

4. Zaplétání copů jako sebe tortura
Divím se, že po tolika letech česání dlouhých vlasů nemám na rukou svaly jako Árný Švarcenégr. Vzpažit a držet, podle délky vlasů a složitosti účesu se délka cviku odhaduje mezi jednou minutou a jednou hodinou. No a potom se jeden pramen uvolní a můžete začít znova. Pecka!

5. Nakonec to vždycky skončí v drdolu
Když ani po dvaatřicáté ten nádherný zaplétaný cop, co vypadal na youtube tak jednoduše, prostě nedrží, skončí zase všechny vlasy v gumičce. Zašmodrchat, zamotat, hlavně, aby se to nikde nepletlo. Proč že jsem to vlastně předtím hodinu foukala, česala a žehlila? Jo aha, pro tu srandu a posilování paží.

6. V zimě se nevejdou pod čepici
Hlavně s tím drdolem potom člověk vypadá jako Megamysl, případně jiná vesmírná invaze.

7. A v létě je pod tou dekou hrozné vedro
Tudíž, drdol. Mám pocit, že o drdolu jsem se ale už zmiňovala, ne?

8. Pěstujete to milion let
Nebo milion a půl. Každopádně se to zdá jako věčnost.

9. Jednou za měsíc dostanete chuť to všechno ostříhat
Nebo i častěji, záleží na frekvenci vyskytování se všech předchozích bodů a taky na tom, jak často musíte ve sprše kvůli dlouhým vlasům čistit odpad.

10. Až to nakonec ostříháte…
… A pak zjistíte, že se vám po tom pitomým dlouhým háru stejně stýská. Načež si to celé vyžehlíte za minutu a půl a zase slavíte. Ženské se zkrátka nedá zavděčit.

A co štve na dlouhých vlasech vás?? Případně vyzývám nadšence, aby napsali 10 důvodů, proč je BOŽÍ mít dlouhé vlasy, ať mám motivaci to zase nechat dorůst :-)

xoxo
Sasanka
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Blondie Blondie | Web | 15. dubna 2016 v 2:46 | Reagovat

To mě upřímně rozesmálo :D Já teda svý dlouhý vlasy miluju, byť se u mě vyskytuje všechno, cos popsala. Rozhodně pár plusů najdu :D Spoustu se toho dá pod vlasy schovat :D ať široký ramena nebo pupínek na tváři. Zasáhnout někoho culíkem, navíc vědomě, je taky docela ďábelský :-D A nakonec.. vždycky si máš s čím hrát ;-)

2 julie julie | Web | 21. dubna 2016 v 14:04 | Reagovat

Já si je pravidelně zavírám do dveří od auta, rychle se posadím a vlasy ještě nestihly vejít se mnou.
A taky nenávidím, když si obléknu bundu a musím je vytahovat ven, navléknu si v zimě šálu a už to tahám ven, :-x  :-x  :-x .

Jinak jsem se nad článkem moc pobavila :-D

3 Lussy Lussy | 30. dubna 2016 v 18:19 | Reagovat

To je pravda, taky poslední dobou uvažuju nad tím že si je nechám alespoň zkrátit, protože to je hrůza, a navíc pečovat furt o to a dávat si na ně pozor, přesně jak si psala, furt samý šampony atd. a stejně je mám furt polámaný a když si chci udělat nějaký pěkný účes tak mi to nedrží a nebo se nesmím ani trochu pohnout.
Plusy žádný neznám, snad jen to že mi teď všichni mí dlouhý vlasy závidí, no ale už nevidí jaký to je peklo :-D  :-D  :-D  :-D

4 Zacharyjet Zacharyjet | E-mail | 31. prosince 2017 v 4:49 | Reagovat

Hello. And Bye.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama