Když se jídlo nevaří

27. října 2015 v 11:21 | Sasanka |  Popelnice
Jako masozřavec skutečně obdivuji vegetariány. Lehce nechápu vegany a zatímco oni zaplavují sociální sítě tunami protimasových obrázků a infografiky či brutálních videí z jatek, já jen mírně kroutím hlavou a přemýšlí: "co takový vegan vlastně jí?" A taky většinou dostanu chuť na hamburger nebo na kakao. Ale jejich záměr je mi jasný - aby zvířátka netrpěla, když můžeme živočišnou stranu docela dobře nahradit tou rostlinnou. Co ale můj mozek absolutně není schopen zpracovat, je raw strava.


Při raw stravování lidé jí pouze potraviny, které neprošly vyšší teplotou než zhruba nějakých 50° Celsia. Nejsem odborník na výživu (to fakt ne), ale jestli nad veganstvím kroutím hlavou, nad tímto životním stylem se mi hlava málem ukroutí a díky rotaci odletí na jinou planetu.

Všichni chceme žít zdravě. Sama si uvědomuju, že bych se měla častěji hýbat (i když výron kotníku mi poskytl skvělou výmluvu k provozování gaučingu), že bych měla ze svého jídelníčku vyškrtnout spoustu nezdravých věcí a mít trchu vyváženější stravu… Ale co je moc, to je moc. Řekněte mi, co je špatného na čaji nebo zeleninovém vývaru?

Nějak si neumím představit, co takový raw-člověk vlastně jí. K snídani si dá vodu a vláčnou pohankovou kaši? A co k obědu, když drtivá většina běžných příloh prochází varem nebo se peče? A když dostane v polovině odpoledne hlad a nemá nachystanou svačinu, co si tak koupí, aby hlad zahnal? Koblihu asi těžko…

Věřím, že těch možností je skutečně hodně, že je ten jídelníček výživný a bohatý na všechny potřebné suroviny, a že když se takové jídlo umí připravit, že může být dokonce i velmi chutné. Ale kde na to ti lidé proboha berou čas? A taky si umím představit, že to určitě nebude nejlevnější záležitost.

Normální člověk je rád, že cestou z práce stihne udělat nákup, doma se postarat o děti, napsat s nimi úkoly a k večeři rychle něco uplácat. Normální pracující člověk, který se musí starat o rodinu, nemá čas připravovat speciálně každé jídlo zvlášť, dělat domácí svačinky a chystat si do práce každý den oběd. Takový člověk je rád, když do sebe o polední pauze stihne naládovat pokud možno tu nejzdravější variantu servírovanou v závodní jídelně. A když mu na konci dne zbyde trocha energie, radši jde vyžehlit prádlo nebo vyluxovat.

Takže fajn, pro někoho je jídlo jen způsobem, jak zahnat hlad. To jsem třeba já. Pro jiné je jídlo potěšením a životní slastí. To jsem mimochodem taky třeba já. Někteří zase chápou jídlo jako cestu ke zdravému životnímu stylu, případně se snaží svůj jídelníček omezit ve prospěch jiných živých tvorů (zmínění vegetariáni a vegani). Ale v momentě, kdy se určitý typ stravování stane vaší životní filozofií, podle které se řídíte za každých okolností a podřizujete jí svůj denní rytmus a věnujete jí tolik času a energie… přesně v tom momentě se stáváte otroky sebe samých.

Aplauduji lidem, kteří žijí zdravě a dávají si pozor na to, co jedí. Mrkev bude určitě zdravější syrová, než uvařená. Rozhodně je lepší si dát čerstvé ovoce než nějakou chemicky upravenou, kupovanou marmeládu či jogurt. Ale nejsem si jistá, jestli člověku ublíží, když si k snídani dá čaj a k obědu brambory nebo rýži. Nebylo by lepší se prostě rozhodnout, které potraviny jsou lepší v "raw" stavu a které zkrátka uvařit? Vocamcaď Pocamcaď, vážení…

xoxo
Sasanka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 27. října 2015 v 15:08 | Reagovat

Oni jí rýži taky. Nemám tušení, jak se připravuje, ale v jednom díle s Pohlreichem byla vegetariánská/veganská/raw restaurace a v jednu chvíli na tom raw úseku připravovali i rýži do 42 stupňů. Takže nějak to očividně jde, jenom není vařená nebo dušená jak ji jím normálně a zkoušet to ani nechci. Já vařím moc ráda, nejradši maso (ideální pokusnej králík je kuře, ale když to není v omáčce, která mi s tím nechutná, výborná je zvěřina), a ještě radši peču, takže pro mě by to rozhodně nebylo.

2 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 31. října 2015 v 20:48 | Reagovat

Musela jsem hodně změnit jídelníček, protože jsem měla v plánu zhubnout. Připravovat si svačinky, někdy i obědy a večeře do práce. Když člověk chce, dokáže, co si zamane. Stačí jen líp uspořádat čas....

3 Silwiniel Silwiniel | Web | 2. listopadu 2015 v 18:35 | Reagovat

Mno, stravování by nemělo být pro lidi náboženství a posedlost. Ale jinak se o zdravé stravování taky zajímám, i když vegan ze mě nikdy nebude :D Myslím, že je důležité přemýšlet nad tím, co člověk jí, aby se vyhnul civilizačním chorobám, které si dnes lidé nevědomky špatnou stravou způsobují.

4 Sasanka Sasanka | Web | 3. listopadu 2015 v 7:58 | Reagovat

[3]: Souhlasím s tím, že lidi občas jedí hrozný srajdy, aniž by si uvědomovali, co všechno si tím můžou způsobit :-) mezi tyhle tupce taky patřím, i když bych si hrozně přála naučit se jíst lépe. Bohužel pak dostanu chuť na párek v rohlíku, a jde to se mnou z kopce...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama