Říjen 2015

Když se jídlo nevaří

27. října 2015 v 11:21 | Sasanka |  Popelnice
Jako masozřavec skutečně obdivuji vegetariány. Lehce nechápu vegany a zatímco oni zaplavují sociální sítě tunami protimasových obrázků a infografiky či brutálních videí z jatek, já jen mírně kroutím hlavou a přemýšlí: "co takový vegan vlastně jí?" A taky většinou dostanu chuť na hamburger nebo na kakao. Ale jejich záměr je mi jasný - aby zvířátka netrpěla, když můžeme živočišnou stranu docela dobře nahradit tou rostlinnou. Co ale můj mozek absolutně není schopen zpracovat, je raw strava.

Už dva a půl roku vidím jako Bystrozraký

22. října 2015 v 9:30 | Sasanka |  Popelnice
Když mi bylo čerstvých devatenáct, moji rodiče a prarodiče mi dali k narozeninám dar vidění. Společnými silami našetřili na laserovou operaci očí, jedno oko mi zaplatili maminka s tatínkem, to druhé babička s dědou. Byl to nejhezčí dárek, jaký jsem kdy dostala. Ze svých čtyř dioptrií jsem se dostala na krásnou nulku a čtvrtku a nošení brýlí nebo čoček už je pro mě dávno minulostí.
V době samotné operace jsem pro vás psala takový miniseriál o tom, jak to vlastně všechno probíhá. Dneska jsem si na to vzpomněla a řekla jsem si, že jestli jednoho dně někdo na tenhle seriál znovu narazí, možná by si rád přečetl, jak to vypadá s větším časovým odstupem.
Pro rekapitulaci - už jsem psala o předoperačním vyšetření, samotnou operaci jsem rozdělila na před, během a bezprostředně potom. Takže, jdeme na to, ne?

Zbožňuju deadliny!

12. října 2015 v 17:15 | Sasanka |  Popelnice
Jen málo věcí mě uklidňuje tolik, jako stanovení termínu, do kterého musím bezpodmínečně něco dodělat. Jsem totiž děsně líný člověk, a dokud se nade mnou nevznáší hrozící prst, nedokážu se dokopat absolutně k ničemu. Deadliny jsou mým tajným potěšením, mou provinilou slastí.I hate you, please love me

6. října 2015 v 20:35 | Sasanka |  Popelnice
Zjistila jsem, že mi až moc záleží na tom, aby si o mě ostatní mysleli, že mi nezáleží na tom, co si o mě myslí. Dává to smysl? Myslím, že určitým zvráceným způsobem ano.