Jak poznáte. že je Sasance vedro?

10. srpna 2015 v 22:43 | Sasanka |  Popelnice
Poslední dobou mi příjde, že kdykoliv položím ruce na klávesnici, skončím na titulce blogu. Připadám si jako místní celebrita, tak si dávejte bacha, protože za chvíli vám zpychnu a pak už budu dávat na blog jenom selfíčka s kafetem od stárbaxu. (Ne, nebudu, protože jsem děsně šeredná a nechci vás tím zatěžovat.)
Každopádně, chodím si takhle po světě, je mi děsný vedro, hlavou se mi rojí spousta děsivejch nápadů a už bylo na čase je z té hlavy vysypat na pomyslný papír, protože by se mi jinak ten mozek taky mohl uškvařit, žejo...

Inu, koukám se kolem sebe. Tráva už dávno ztratila svou šťavnatě zelenou barvu a už je spíš vyblitě okrová. Vítr skoro nefouká, a když už se trochu vzduchu přeci jen pohne, zamává mi to kolem nohou s opadanými uschnutými listy. Ty listy, které se ještě z posledních sil drží na stromech, jsou povadlé a bez života. Ne, tohle není básnický popis podzimní scenérie ale realita toho, tak vypadá moje cesta z nádraží domů. Depresivní? Jak sviňa.Dneska jsem se rozhodla, že zakončím den studenou sprchou. Přišla jsem do koupelny a ve vaně cosi lezlo. Bylo to černé, vypadalo to trochu jako hovínko a mělo to asi dva milimetry na délku. Mě to teda připadalo, jako by to mělo deset metrů, ale racionálně mi došlo, že tak velký živočich by se mi do vany nevešel. Zabila jsem ho krutým a nelítostným způsobe, protože já se teda o místo ve vaně dělit nebudu - zabila jsem ho proudem horké vody. A došlo mi, že je to asi poprvé za poslední měsíc, co někdo v naší koupelně pustil horkou sprchu.

Objevila jsem sílu opakovaně nanášené Rexony. Přišla jsem domů z již zmiňovaného nádraží a chtěla jsem si dát již zmiňovanou sprchu. Než jsem si sundala šaty a svázala si vlasy do drdolu, stihla jsem se zapotit jako dobytek. Všude - na čele, na ramenou, na zádech... Jen v podpaží ne. Co z toho vyplývá? Asi se budu koupat v Rexoně, ta tě totiž nezradí.

A ještě jedna věc nasvědčující, že to vedro už Sasance vážně leze na mozek. Když jsem si dnes na nádraží (ale ne na tom zmiňované, ale na tom Hradeckém, odkud jsem jela na to zmiňované) kupovala kokosový suk s brusinkama na cestu, loučila jsem se s paní prodavačkou slovy "Přeju pěkný večer a nashledanou." Neboli úplně stejnou větou, kterou používám na brigádě v Tescu, když lidem dávám účtenku. Divím se, že jsem neřekla "Máte Club card?" nebo třeba "Děkujeme, přijďte zas." Ještě že mám teď dva dny pauzu, nebo by mi z toho věčného pípání a usmívání rupla bedna.

A víte, jak poznáte, že je teplo nejenom Sasance, ale i všem okolo? Za posledních pár dní jsem namarkovala tolik prázdných plechovek od koly nebo načatých limonád, kolik jsem jich neviděla za celý život :D Hold se to už nedá vydržet a lidi pijí přímo při nákupu.

Mimochodem, zmiňovala jsem se vám, že mám brigádu v Tescu? Není to tak strašné, pomalu si zvykám na všechny druhy pečiva a zeleniny a jen tak něco už mě nezaskočí. Dokonce jsem zjistila, jak vypadá celer (zmutovaný kedlub) nebo třeba petržel (bílá mrkev). A taky, jak vypadá ředkev (velká bílá mrkev) nebo řepa (humus hnědej chlupatej). Vůbec nechápu, proč to lidi žerou :D :D Jo a taky jsem si konečně zapamatovala, že broskve jsou ty chlupatý a nektarinky chlupy nemají, dřív se mi to hrozně pletlo.


Mějte se rádi a nerozpusťte se mi. Mám pro vás v hlavě spoustu super čuper vtipných článků, které budou milionkrát lepší než tenhleten. Slibuju. Jen se musí nejdřív ochladit. Můj moudrý otec říká: "Lepší velký vedro než malá zima." Ale už i on uznal, že co je moc, to je moc. A má pravdu. Ať žije zmrzlina. Howgh!

Xoxo
Sasanka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Deina Deina | E-mail | Web | 11. srpna 2015 v 7:37 | Reagovat

To máš fajn, že prodáváš bílou ředkev. Já prodávám černou a plete se mi s řepou... True story :D

2 Kosma Kosma | Web | 11. srpna 2015 v 11:34 | Reagovat

Trochu městský děvče, s tou zeleninou, ne? :-) A za titulky se nediv, je to odlehčený a moc hezky se to čte! :-)

3 Hanyuu Hanyuu | Web | 11. srpna 2015 v 11:37 | Reagovat

To fakt existuje někdo, kdo má takovej bordel v ovoci a zelenině? :D
Ale ono za to může asi to, co člověk běžně jí. Já jsem zeleninožrout, tak znám i to, co jiní ne. :D (I když to, co tu jmenuješ jsem myslela, že pozná každý :-D )
Moje sestra si zase při roznášení cenovek v obchodě myslela, že Pepo podpalovač je sušenka a hledala to ve sladkém. :D

4 Sasanka Sasanka | Web | 12. srpna 2015 v 21:22 | Reagovat

[2]: Městské děvče každým coulem. Vyrostla jsem jako panelákové dítě s panelákovou babičkou a na chalupě nám jakž takž rostly jenom brambory a hrášek. :D

[3]: Taky jsem docela zeleninožrout, salát si dám většinou radši než řízek, ale vždycky jsem si vystačila s okurkou, rajčetem a paprikou.

5 stuprum stuprum | Web | 13. srpna 2015 v 18:33 | Reagovat

Už poznáš celer? Já ani nevím, jak vypadá mrkev. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama