Pronajmu byt. Zn.: Rychle než to bouchne.

21. května 2015 v 14:33 | Sasanka |  Popelnice
Když jsem se v prváku stěhovala z kolejí, zařekla jsem se, že už mě tam nikdo znovu nedostane. Teď mám za sebou druhák, který jsem strávila na vytouženém privátu a už se nemůžu dočkat, až odtamtud vypadnu. Ve třeťáku budu potřebovat bydlení jen na jarní semestr a vážně uvažuji o tom, že se ještě s radostí vrátím na kolej.

Většina lidí má s bydlením na privátu vesměs dobré zkušenosti. Chválí si soukromí, pohodlí a v případě Brna často i lepší dostupnost do centra a nižší nájem. To je sice všechno pravda, ale já k tomu jako bonus dostala odlupující se omítku, okna, co nejdou pořádně zavřít ani otevřít, nefunkční troubu a plynové aroma. Do toho nám odpadly dveře od skříně, máme staré a rozvrzané postele a v kuchyni je jenom jedna židle, které věřím, že se pod mými sedmdesáti kilogramy nerozpadne.


A náš pan majitel? Tomu je to všechno jedno. Dveře máme opřené vedle skříně, protože nám už v listopadu slibovat, že je přijde opravit, a zatím k tomu jaksi nedošlo. Holky ve vedlejším pokoji nemůžou zavírat dveře do pokoje, protože hrozí, že upadne klika a zůstanou uvnitř. Troubu jsme použili jednou a upadl ten knoflík, kterým se zapíná a vypíná. A plyn, který je v celém bytě cítit, mi taky nedělá zrovna dobře.

A když jsme našemu majiteli řekli, že teda asi uchází plyn a že by se s tím možná mohlo něco dělat, prohlásil, ať prostě často větráme a máme otevřené malé větrací okýnko ve špajzce. Rada nad zlato, díky moc. A třeba nám sem poslat kontrolu? Nebo se aspoň starat o to, jestli nechceme kontrolu? Nebo nám říct, ať si pro klid duše zavoláme kontrolu? Ne…

A i kdybychom si ji zavolali. Asi tuším, co by se stalo. Zjistili by, že náš prehistorický plynový sporák a prehistorická nefunkční plynová trouba už dávno nesplňují nějaké bezpečnostní parametry a že je nutné je buď vyměnit, nebo odstřihnout plyn. A vařte si, děvčata, třeba na ohni.

A ještě se nás ptá, jestli za sebe hledáme náhrady. Pardon, ale to bych se musela hanbou propadnout, kdybych tenhle byt měla někomu nabízet. Platíme 2750 plus internet. Zadarmo to rozhodně není. Náš problém byl ten, že nám slečna, která sháněla náhradu za tři odcházející spolubydlící, nakecala hory doly. Jak je v bytě všechno fajn, jak není problém s žádnými opravami… O protékajícím záchodu a naopak neodtékající vaně se jaksi nezmínila. O tom, že okna ani záclony neviděly vodu už deset let, taky pomlčela. Absolutně nepoužitelnou troubu taktéž zapřela.

Během toho jednoho roku, který jsme měly tu smůlu na bytě strávit, se všechno pomalu ale jistě rozpadá. A rozhodně ne našim přičiněním. Nic tam neničíme, k nábytku se chováme se stejnou úctou jako ke starým lidem, a dokonce jsme odvezly záclony a vyprání domů (mamka je naložila do sava, ale stejně jsou pořád zašedlé). Jenže co naplat, když majiteli trvá měsíc, než pošle normálního instalatéra na opravu vodotrysku v kuchyni, a když za tři čtvrtě roku není schopný popadnout šroubovák a přidělat nám dveře od skříně… No, v takovém případě rozhodně nebude byt propagovat.

Každopádně kdyby měl někdo opravdový zájem (nebo si přeje zemřít na výbuch plynu), ozvěte se mi. Bydlíme v Brně na zastávce Celní, přímo naproti máme Lidl a Albert, na hlaváku jste tramvají za deset minut, pěšky za pětadvacet. No neber to!!!

xoxo
Sasanka

P. S. Dneska jdu do realitní kanceláře na pohovor kvůli letní stáži. Tak mi koukejte držet palce, ať tam udělám dojem a nemusím se celé prázdniny kopat nudou do prdele :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Limeo Limeo | E-mail | Web | 21. května 2015 v 15:06 | Reagovat

No jo, no, ne vždycky se podaří natrefit na pěkný a levný privát ;-). Já osobně nemám zkušenosti ani s kolejí ani s privátem, ale nejspíše bych raději volila kolej :-).
Přeji hodně štěstí při hledání ochotného kupce a na pohovoru! Určitě držím palce ;-).

2 Lisi Lisi | Web | 21. května 2015 v 15:31 | Reagovat

10 minut na nádraží, tak to bych řekla, že je na tom bytě podle tvého popisu asi to nejlepší.

3 baywatchnights baywatchnights | E-mail | Web | 21. května 2015 v 18:22 | Reagovat

Privát v Brně jsem měl před lety vynikající.
Jen 2200 Kč/měsíc (i s inkasem), v asi 4. patře paneláku v Novém Lískovci, s výhledem do krajiny, s jedním spolubydlícím fajn klukem na pokoji; dále tam kromě nás bydleli další 3 lidi (drobná vada - pokoj byl průchozí a jedna mladá žena procházívala přes náš pokoj).

Jediný problém z hlediska fungování bytu byl, že v první části zimního období nějak nešlo vypnout topení, takže tam bylo přes den šílené teplo. V další části zimy už ta regulace opět fungovala a tím otočným knoflíkem už se to regulovat dalo.

Žel, po necelém roce mého pobytu jsme se museli všichni vystěhovat, protože majitel chtěl byt již pro sebe.
Ale i tak to bylo fajn. :-)

Pak už jsem si jiný privát nehledal, protože jsem věděl, že na tak dobrou kombinaci už nenarazím; a pokoušel jsem se dojíždět na (vysokou) školu denně. A snad možná i proto to dopadlo tak, že jsem ji nedokončil - někdy to cestování bylo fakt úmorné.

Ale nechci se vymlouvat - třeba bych ji nedodělal ani tak. :-)

4 baruschkasf baruschkasf | E-mail | Web | 21. května 2015 v 18:51 | Reagovat

A to se těš, až si založíš rodinu a budeš hledat bydlení trvalejšího rázu :-)
Jen Ti přeju, aby bylo lepší :-)

5 Neriah Neriah | 21. května 2015 v 21:36 | Reagovat

Už nikdy si nebudu stěžovat na zdi obložené polystyrenem, který neustále padá a nacházím ho všude na koberci. Ani na naprosto nepraktickou baterii ve dřezu, která by měla správně patřit do sprchy. Ani na nedostatek úložného  prostoru, jelikož tu má majitel spoustu krámů, a ani se nám neuráčil dát klíče od sklepa. Ani na skříň bez poliček a druhou rozpadající se (obě upravoval můj táta), ani na spoustu dalších věcí...
Je teda fakt, že tu bydlíme jen dvě a podle toho taky vypadá cena na jednu osobu. Ale stejně bych zatím neměnila, v Líšni je krásně, i když to tu většina lidí považuje za kraj světa, co snad ani nepatří k Brnu. :D

6 Sasanka Sasanka | 22. května 2015 v 15:21 | Reagovat

[5]: No, vypadá to, že máš podobně příšerné bydlení jako já. Ale bonus je, že na opadaný polystyren zatím ještě nikdo neumřel,což se o mém plynu říct nedá :D Mimochodem, Líšeň patří k Brnu??? (vtip)

7 Angel Angel | E-mail | Web | 25. května 2015 v 18:41 | Reagovat

Taky mi přijde, že jsou všichni na privátě šťastní a mají bezproblémový byt i spolubydlící. Tak jsem ráda, že jsem konečně našla někoho, kdo to má podobně jako já =D Já se chystám stěhovat potřetí, ale už jsem se smířila s tím, že se budu stěhovat zřejmě každý rok. Jen to hledání bytu je vždycky tak otravné...

8 Neriah Neriah | E-mail | 25. května 2015 v 20:34 | Reagovat

[6]: My plyn totiž ani nemáme, jinak nechci vědět, jak by to tu vypadalo. :D Ale i přes všechna negativa to ještě beru pozitivně, pořád myslím, že si tu žijem dost dobře a uklízet člověk musí tak i tak, tudíž padající polystyren není žádná nepřekonatelná překážka. Co máme společné (a myslím, že nejen my), je majitel, který nemá chuť žádný z problémů řešit. Já nemít tátu, co opraví i neopravitelné, není tu za chvíli nic k použití. Nechápu, že ti majitelé jsou buď naprostí ignoranti nebo zas pravý opak (zkušenost kamarádů), nic mezi tím.
Náhodou, Líšeň bych za sebelepší bydlení pět minut od Hlavního nádraží neměnila, ani kdyby mi ho nabízeli zadarmo. :D

9 noname noname | 20. srpna 2015 v 19:20 | Reagovat

nemám s kolejí zkušenost a ani jsem si nenašla žádný privát. na to mám ještě chvíli čas... ale rozhodně vím, jaké to je bydlet v něčem, co by se nemělo ani uzavírat, ale rovnou demolovat. o velmi milých majitelech nemluvě. je škoda, že takové podmínky jsou k vidění čím dál tím častěji... :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama