Květen 2015

Jsem feministka?

25. května 2015 v 14:43 | Sasanka |  Popelnice
Nevím přesně, čím se taková feministka vyznačuje. Pálí podprsenky a neholí si nohy? Nosí pánské kalhoty a odmítá podpatky? Za každou cenu bojuje za rovnoprávnost?

Myslím si, že všechna tahle tvrzení už dávno neplatí, pokud někdy platila. Feministka je pro mě žena, která svoje ženství akceptuje, přijímá s otevřenou náručí a nebojí se ho ukázat, přesto ale rozhodně není slabá, nemá nižší postavení než muži a nenechá sebou mávat. Pokud chápeme feministku takhle tak ano, upřímně doufám, že jí jsem.

Pronajmu byt. Zn.: Rychle než to bouchne.

21. května 2015 v 14:33 | Sasanka |  Popelnice
Když jsem se v prváku stěhovala z kolejí, zařekla jsem se, že už mě tam nikdo znovu nedostane. Teď mám za sebou druhák, který jsem strávila na vytouženém privátu a už se nemůžu dočkat, až odtamtud vypadnu. Ve třeťáku budu potřebovat bydlení jen na jarní semestr a vážně uvažuji o tom, že se ještě s radostí vrátím na kolej.

Většina lidí má s bydlením na privátu vesměs dobré zkušenosti. Chválí si soukromí, pohodlí a v případě Brna často i lepší dostupnost do centra a nižší nájem. To je sice všechno pravda, ale já k tomu jako bonus dostala odlupující se omítku, okna, co nejdou pořádně zavřít ani otevřít, nefunkční troubu a plynové aroma. Do toho nám odpadly dveře od skříně, máme staré a rozvrzané postele a v kuchyni je jenom jedna židle, které věřím, že se pod mými sedmdesáti kilogramy nerozpadne.

Nejhorší možný scénář

15. května 2015 v 8:07 | Sasanka |  Popelnice
Objevila jsem recept na šťastný život. Vážně! Zjistila jsem totiž, že když předpokládáte opravdu to nejhorší a nikdy nemáte přehnaně nadějná očekávání, nemůžete být nikdy smutní. Protože všechno dopadne buď přesně tak, jak jste mysleli (v tom případě máte pravdu - super), nebo lépe, než jste čekali (a v tom případě je to taky super). Vidíte? Je to snadné.