Březen 2015

SEDM

24. března 2015 v 13:47 | Sasanka |  Popelnice
Dnes je to sedm let od doby, kdy na tomto blogu vyšel první článek. Je až neuvěřitelné si uvědomit, jakou cestu jsem za tu dobu ušla, co všechno jsem dokázala a dokázala pokonit, jak moc jsem se změnila a k čemu všemu jsem se dopracovala. Jen od toho svého blogu se nějak nedokážu odpoutat. Vždycky byl mojí verzí šuplíku na literární počiny, byl mým deníčkem a věrným posluchačem. Byl tady vždycky. Změnila jsem se k nepoznání, změnila se i náplň tohoto blogu, ale některé věci zůstávají stejné a ještě dlouho doufám stejné zůstanou.

Jak novináři přicházejí o iluze

20. března 2015 v 10:57
Když jsem byla malá, chtěla jsem být princeznou. Když jsem byla trochu míň malá, toužila jsem po kariéře zpěvačky. Pak mi bylo mírně naznačeno, že neumím zpívat, tak jsem se rozhodla, že se budu živit psaním. Ve cvakání klávesnice jsem vždycky nacházela útěchu, ten známý zvuk mě uklidňoval. Jenže od té doby, co chodím na žurnalistiku, mě psaní děsí a píšu už jen ve dvou případech - když musím, nebo když mám hlavu už tak plnou, že by mi vybuchla. Tenhle článek vznikl z toho druhého důvodu.

Brno - To jen, abyste viděli, jak hodně už mi z toho psaní hrabe, když dělám tučný perex a na začátku článku píšu domicil. Nebojte, nečeká vás žádná suchá zpráva, to tenhle blog asi nikdy nepotká. Jako obvykle si jdu vylejt srdíčko a postěžovat si, jak to mám chudák holka těžký, když chodím na školu, o které jsem si myslela, že je to moje vysněná vysoká.

Jak jsem si vyzkoušela chatovací ruletu

2. března 2015 v 18:51 | Sasanka |  Popelnice
Znala jsem je jenom z filmů a nikdy jsem se s nimi nesetkala naživo. Proč taky? Sice se ráda bavím s lidmi, ale radši s těmi, které aspoň trochu znám, ne s někým cizím na druhé straně zeměkoule. A podle toho, co jsem o nich věděla, jsem stejně o nic nepřicházela. Řeč je o chatroulettes, neboli chatovacích ruletách.

O co jde? Sedíte u svého počítače a bez jakékoliv registrace se připojíte na některou z mnoha stránek, která tyto služby nabízí. Server vás automaticky připojí k náhodnému uživateli, který také zrovna sedí u těchto stránek. Může to být kdokoliv z celého světa. Máte možnost si psát nebo to pojmout jako videohovor. A ve většině případů narazíte na úchyly. Proč jsem to vůbec dělala? Dostali jsme velmi vtipný úkol na předmětu Online komunikace, podle kterého jsme měli nějaké takové stránky navštívit, vyzkoušet si, o co tam jde a popsat svoji zkušenost.

Ehm. Bylo sedm hodin ráno a já si řekla, že se podívám, jaké stránky vlastně existují. Není to nic složitého, první výsledek v googlu je chatroulettes.com. Jelikož bylo brzo ráno a spolubydlící ještě spala, nechtěla jsem rušit. Vypla jsem si zvuk a z mé strany jsem zrušila možnost přenosu videa. Prostě jen abych viděla, jak to funguje, jaké lidi můžu očekávat na druhé straně a co se na chatovacích ruletách vlastně děje.