Duben 2014

Kvazi mazaton aneb víkend s Harrym Potterem

27. dubna 2014 v 17:04 | Sasanka |  Popelnice
Je víkend, venku svítí sluníčko a příroda nás volá, abychom všechny své volné chvíle trávili na čerstvém vzduchu. Stejným způsobem (i když ne tak lákavým) nás volá škola, protože zápočty a zkoušky už pomalu ale jistě klepou na dveře a tak se hromadí deadliny odevzdání seminárek a datumy psaní průběžných testů. Navíc se blíží plavková sezóna a tak by bylo záhodno nasadit nějakou dietu a vrhnout se na cvičení. Co je nejlepší v takovém případě udělat?

Zvednout do vzduchu jeden určitý prst a namířit ho na sluníčko, na esej z evropských institucí, i na špeky, které mi přetékají přes kalhoty. Nakoupit si nekřesťanskou hromady nezdravých chipsů a na celý víkend se zahrabat do postele. Se spolubydlící jsme se rozhodli po barneyovsku prohlásit "challange accepted" a pustit se do Harry Potter maratonu.
Jestli si představujete nekonečné hodiny u počítače, zadržování akutní potřeby dojít si na záchod a hektolitry kávy, nemáte pravdu. Až na to kafe, ale to je u nás na denním pořádku.

Začly jsme už v pátek odpoledne. Po ranním plavání jsme si pustily první díl, potom druhý a večer jsme zvládly už jen půlku třetího. V sobotu jsme dokoukali trojku a během dne jsme se vrhly na čtvrtý a pátý díl. Mezi jednotlivými filmy si dáváme pauzy, abychom se nezbláznily. Nejvíc na mozek nám asi oběma jde to, že střídáme jazyky. Jeden díl česky, jeden slovensky. Navzájem si vysvětlujeme, že te NÁŠ překlad je mnohem lepší a ten VÁŠ je totálně na palici, nechápu jak to ten VÁŠ překladatel mohl tak zprznit. Musím uznat, že metlobal je lehce logičtější než famfrpál, na druhou stranu... slovo famfrpál je tak ujetý, že ho prostě musíte milovat, nemám pravdu?

Dnes nás ještě čekají poslední dva díly. The one you can skip and the ona that made adults cry like little babies :D Jestli nevíte, co tím myslím, pusťte si upřímný trailer. A potom se podívejte na trojjazyčný slovník pojmů z harryho pottera - je to vážně poučné. Tím se s vámi loučím, dva celovečerní filmy se nezhlédnou samy od sebe.

xoxo
Sasanka

10 důvodů, proč nesnáším Brokoličandu

5. dubna 2014 v 15:12 | Sasanka |  Top 10
Abychom si to shrnuli. Mám celkem 3 spolubydlící, protože ta čtvrtá se nám po prvním semestru odstěhovala. S jednou sdílím pokoj, je to MOJE Slovenka Majka a mám ji ráda. Chceme si hledat na příští rok bydlení společně. Moje Slovenka se fakt povedla. Potom je tu Kája, která mi nijak extra nevadí, ale mluví na mě, když se chci učit, nemyje po sobě nádobí a zatím ji nenapadlo, že by mohla koupit olej nebo toaleťák. Ale Brokoličanda je úplně jiný level. Brokoličandu a její přítele Brokoličáka, který k nám neustále chodí na návštěvu, nesnáším. Nejdřív jsem si myslela, že je nesnáším bezdůvodně a že bych měla zkusit mít je radši, když s nimi musím bydlet až do konce května. Ale když jsem se zamyslela, přišla jsem na deset důvodů, proč Brokoličandu a Brokoličáka opravdu z hlouby duše nenávidím.

1. Neustále si vaří brokolici
Což vám mohlo dojít už podle toho, jak jim říkáme. Vždycky v neděli se v ledničce objeví celá brokolice a nejpozději ve čtvrtek večer už tam není, protože ji ti dva celou sežerou. Fajn, třeba jim to chutná, třeba je to zdravý… Fajn… Ale oni po sobě v tý kuchyni ani nevyvětrají, smrdí to tam vždycky, jako by tam něco hnilo. Hnus!