Leden 2014

10 trapných seriálů, na které se potají koukám

27. ledna 2014 v 15:09 | Sasanka |  Top 10
Některé seriály jsou moje guilty pleasure. Potají na ně koukám pořád a pořád dokola (nebo jenom jenou, ale zato maratonově), kdykoliv mám volno nebo naopak tolik povinností, že je lepší nedělat nic, protože bych to stejně musela flákat. Všechny mají pár společných věcí - skoro nikdo mého věku na ně už dobrovolně nekouká a jsou tak trapný, až se mi z mozku dělá růžová pěna, která mi vytejká ušima ven. Ale faktem zůstává, že se moc ráda zahrabu do postele a některý z následujících mozkovymývačů si pustím.


1. Hannah Montana

Hannah Montana (2006)

Myslím, že Hanička Fontánková, kterou hraje Májlí Dinosajrus, je královnou všech trapných Disney seriálů. Ale... Když na chvíli zapomeneme na zákony fyziky, které člověku neumožňují převléknout si koplet celý outfit a nasadit paruku za méně než pět vteřin, je to celkem pěkná pokoukaná. Mileyn brácha je skoro stejný prase, jako ten můj. Kamarádka Lily je dobře praštěná a Oliver... je prostě Oliver. Občas musíte přežít její kdákání, ale jinak se na to kouká hezky, protože se jim podařilo do dvaceti minut nacpat tolik divnejch lidí, kolik nepotkáte ani v nočních linkách městské dopravy.

Zběsilý noční úprk

20. ledna 2014 v 0:12 | Sasanka |  Téma týdne
Tato příhoda trošku připomíná scénu z béčkového amerického filmu. Pod rouškou noci jsem se kradla z cizí postele do své vlastní, abych utekla jistému muži, se kterým jsem měla sdílet pokoj. Ale tady vešekrá podobnost končí.

Skoro-tchýně (maminka přítele) měla padesátiny, na které se jí sjela celá rodina a byla jsem pozvaná i já. I když bydlíme ve stejném městě, rozhodla jsem se u nich přespat abych nemusela v noci chodit domů. Navíc by mě stejně napustili a neváhali by se použít citové vydírání, aby si mě tam nechali přes noc. Inu, o půlnoci jsem se se všemi rozloučila a šla spát, pan inženýr s ostatními vesele popíjeli dál, rozhodli se, že to zabalí asi o půl druhé.

Po oslavě nás u nich v domečku přespávalo kromě stálých obyvatel dalších osm lidí, tímpádem jsme tam byli trochu natěsno. Já spala u pana inženýra v pokoji a byli nám přiděleni ještě strejda s tetou. Sranda začala, když mě o půl druhé vzbudili a na sračky nalitý strýc začal halekat jak na lesy, že si nemá kam lehnout. Po dlouhém (a hlasitém) dohadování se konečně uvelebili, přišel i pan inženýr a začli jsme všichni pokojně usínat.

Budete k tomu chtít hranolky?

18. ledna 2014 v 11:00 | Sasanka |  Popelnice
Z nás, studentů sociálních oborů, si lidé často dělají srandu a tvrdí nám, že po skončení školy budeme pracovat v McDonaldu. Případně v KFC. Něco málo na tom bude, úřad práce nepřekypuje nabídkami pro absolventy environmentalistiky nebo generových studií. To ale neznamená, že nás je potřeba podceňovat. Třeba budeme prodávat v Penny.

Jako každý správný student, který chce rodičům malinko zjednodušit financování mých studií, sem se rozhodla najít si brigádu. Což se lehce řekne, ale hůř udělá. Když nemáte známé, kteří by vám nějaký flek dohodili, a jste v tom jen sami za sebe, shánění brigády je docela oříšek. Navíc, když prostě NECHCETE dělat rádoby pojišťováka nebo v call centru a nutit lidi koupit si něco, co nechtějí a nepotřebují.

Kariéry učitele a politika se nevylučují, říkají studenti

11. ledna 2014 v 12:47 | Sasanka |  Žurnalistické počiny
Můj historicky druhý a zatím poslední časopisecký počin, který jsem na vysoké spáchala. Dělat anketu byla zajímavá skušenost, jen je škoda, že se týká něčeho taaaaak nudného. Sama politiku moc nemusím a nějak extra se o ni nezajímám - jasně že je důležtité, kdo to tady vede, ale abych sledovala činnosti i těch "řadových" politiků, to vážně ne. Jsem ráda, že znám jméno premiéra a prezidenta. No nic, tady si můžete prohlédnout celou anketu, akorát vám odmažu příjmení a fotky... přeci jen, nemůžu po internetu šířit identitu cizích lidí, že... :D

Nedávno se uskutečnily volby do Poslanecké sněmovny, během kterých někteří vyučující naši univerzity kandidovaly za různé politické strany. Ptali jsme se našich studentů, co si o tom myslí a jestli je podle nich správné, pokud se učitel angažuje i politicky.

Jakub, 19 let
mediální studia a žurnalistika - bezpečnostní a strategická studia

U nás na gymnáziu se učitel stal starostou a potom svou kariéru ve školství ukončil. Tak je to podle mě správně. Ale dokud nevkládá vyučující své politické přesvědčení do výuky, tak mi to nepřijde jako problém.


Jak na nový rok... moment, vážně už je sobota?

4. ledna 2014 v 15:49 | Sasanka |  Popelnice
Nějak to strašně letí. Jako bych slyšela babičku. Pamatuju si tě, když jsi byla taaakhle malinkatá. Teď už je u tebe slečna. Hrdě jsem vykročila do roku 2014 a neznám lepší způsob změny letopočtu, než sumarizaci toho starého a vyhlídky toho nového.

Jaký byl rok 2013? Řekněme, že slovo "zajímavý" ho celkem přesně pokryje. Byla jsem na nervy. Byla jsem nejsmutnějším človíčkem na planetě. Byla jsem šťastná jak blecha. Byla jsem v naprosté duševní pohodě. Měla jsem svoje nahoře i dole, což zní jako největší klišé na světě, až na to, že mé nahoře i mé dole jsou extrémy a málokdy se nacházím mezi nimi.
Rok 2013 byl také plný změn. Změnila jsem školu, přátele, město (i když jen na 4 dny v týdnu). Velkou změnou bylo i to, že nedocházelo ke změnám střihu a barvy vlasů. Další, co se nezměnilo, je moje prokrastinace level nekonečno. Právě se mám učit a tak se tvářím, že mám na práci spoustu důležitějších věcí. Třeba poslouchání Leony Lewis (vážně nechápu, jak ji lidi můžou nežrat, protože je vážně skvělá), psaní nesmyslných článků na blog, farmaření na facebooku a organizace příštího semestru.

Nedávám si předsevzetí. Už z principu. Protože je stejně nikdy nedodržím. Je proto lepší nic si neslibovat a člověk tak předejde zklamání sebe sama. Kdybych si nějaké předsevzetí ale vážně dát musela, znělo by nejspíš "přežít." Přežít další rok aspoň stejně dobře jako ten minulý, ale spíš o maličko líp.

Co mě tedy čeká? Mnohem těžší semestr než ten předchozí, protože se pokusím nacpat si do něj předměty i z příštího jara, abych za rok mohla s klidným srdcem odjet na Erasmus. Třeba nějaká Itálie, ale hlavně v teple a u moře. Ani Malta by mi nevadila :D

Čeká mě taky spoooousta cestování - pokud to nakonec nevyšumí do ztracena. Ale domlouváme se na Londýnu s holkama, na Římu s panem inženýrem, zaplacená je už dovolená v taliánsku s našima a když zbyde čas, peníze a energie, klidně bych zvládla s drahým ještě jednu dovču :-) Ale to už asi nedopadne, protože jsem přeci jen chudý student...

Student... což mi připomíná... Že na mě čekají skripta z mediálek a výpisky z dějin Evropy a další více či méně nudné školní záležitosti. To nám ten rok ale začíná...

xoxo
Sasanka