Říjen 2013

První článek v Halasu

21. října 2013 v 22:25 | Sasanka |  Žurnalistické počiny
Halas je fakultní časopis, který vychází dvakrát za semestr v printu a jinak několikrát týdně dává článek na web. A právě na web se dostal můj boží (ani trochu) a zajímavý (to už vůbec) článek o Erasmu. Není to žádný velký zázrak, prostě jsem přišla na redakční radu, kde nabírali nováčky, řekla jsem, že si ten článek vezmu, napsala jsem ho, oni mi ho komplet celý upravili a pak zveřejnili. Potom, co prošel článek editací a korekcí, bych si ho skoro nepoznala. Je mnohem lepší, uhlazenější, svižnější, přehlednější, srozumitelnější... no prostě vylepšený na jedničku.

Ten vylepšený článek teď zdobí web Halasu a i když je pod ním napsané moje jméno, nepříjde mi, že bych si zasloužila být označená za autorku. A tak sem hodím ten původní text tak, jak jsem ho napsala. I když není ani zdaleka tak dobrý, jako to, co potom vytvořili v redakci. Jen ať nemám pocit, že mi v počítači odpočívá něco, co by mohlo klidně posloužit jako materiál během okurkové sezony na blogu.

Mimořádné termíny Erasmu


Kdo se nestihl přihlásit na zahraniční pobyt pro jarní semestr 2014, nemusí ještě věšet hlavu. Katedry vyhlašují mimořádné třetí kolo výběrového řízení a tak mají i opozdilci šanci urvat nějaké místo pro sebe.