Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znovu.

6. ledna 2013 v 17:45 |  Popelnice
Volejme slává a pět dní se radujme! Přežili jsme konec světa, vánoční přežíračky i silvestrovské chlastačky, vstoupili jsme (více či méně) úspěšně do nového roku, tentokráte se smolnou třináctkou na konci a říkáme si, co nás asi tak bude čekat. Jelikož si pořád hraju na hrozně zaneprázdněnou osobu, píšu klasický novoroční článek až na tři krále. Inu, i horší věci se stávají. Pojďme si teď prohlédnout, co Sasanku čeká v tom letošním krásném roce. Hned na začátek můžu říct, že to bude asi solidní masakr.


První velká zkouška mě čeká hned tenhle týden, kdy ve škole píšeme snad ze všech předmětů, které máme, z některých i dvakrát. Teda kromě tělocviku. Učitelka nám řekla, že když se budeme snažit, dá nám stejnou známku jako loni. Ještě že tak, znova bych už na tyč nevyšplhala.
Neumím vůbec nic. Dobře, to bych kecala. Ale neumím toho dost, abych byla sama se sebou spokojená. To já ostatně nejsem nikdy. Během ledna mě čeká vytahování známek, jako vždycky. Sice by se s prominutím hovno stalo, kdybych neměla vyznamenání, ale pro dobrý pocit ho prostě musím mít, i kdyby mě to mělo zabít.
Z dějepisu už nepropadám, jestli nepokazím zítřejší písemku z meziválečného období, měla bych na vysvědčení dostat dvojku. Problém bude s češtinou a občankou. Maturitní předměty, to je ale sranda. Čeština mi letos nějak neleze do hlavy. Nikdy mi způsob, jakým naše učitelka dává otázky v testech, neseděl, ale tenhle rok se s nimi peru o dost víc, než jindy. Zatím se mi to přiklání spíš k trojce a netuším, jakým zázrakem to vytáhnu. To mi připomíná, že máme v úterý odevzdávat motivační dopis. Hmmm, asi bych ho měla napsat. Z občanky jsem posrala poslední písemku, protože jsem se na ni prostě nenaučila. A z nečekaného zkoušení mám za čtyři. Ne, že by to někoho tady zajímalo. Ale jako suma sumárum je to dobré. Doufám, že bude opravný termín. Vždycky je. A doufám, že to bude až příští týden. Prosím, prosím, Ježíšku...

Pak mě během ledna čeká dopisování maturitní práce. Určitě se potom na blogovou komunitu obrátím s žádostí o vyplnění dotazníku. Mám zatím asi 10 stránek, to znamená, že jsem se už přehoupla přes dvě třetiny. Teď mi stačí dopsat kapitolu o úloze České republiky v NATO a OSN, potom kapitolu o vztahu mezi ČR a Německem a budu už finišovat závěrem. Ale že by se mi do toho chtělo, to se mi nechce. Chci to mít hotové do pololetí, i když odevzdáváme až v únoru, ale je lepší mít časovou rezervu na případné předělávání. Minulý rok jsem seminární práci dokončila asi tři dny před deadlinem. Byl to pořádnej adrenalín.

V den předávání pololetního vysvědčení je jako každý rok i letos Múzování, něco jako "besídka". Každý rok tam s mojí spolužačkou vystupujeme, já hraju na klavír a ona zpívá. Nevím, jak to letos dopadne. Máme toho opravdu hodně a navíc je spolužačka poslední dobou furt nemocná, bere v jednom kuse antibiotika a už musela párkrát za poslední půlrok zůstat v nemocnici. Uvidíme, bylo by fajn se s tou naši hnusnou školou pořádně rozloučit.

Na začátku února jdu na srovnávací zkoušky, protože podle nich přijímají na některé vysoké, na které se hlásím. Budu dělat vyšší verzi OSP a základy společenských věd. A kdy se na to připravím, to taky netuším. naštěstí mám další pokus v březnu a další v dubnu, jenomže taky neseru peníze, takže uvidíme, jak to vlastně dopadne.

Na konci února odevzdávám maturitní práci a přihlášky na vysoký.

A pak už mě čeká "jenom" obhajoba práce někdy v půlce dubna a potom maturitka. Mám zatím vypracování 7 otázek z psychárny, nulu z občanky, nula knížek z češtiny a na reálie z angličtiny jsem ještě ani nekoukla. Sázím na jarní prázdniny, kdy budu makat jako šroub. Potřebovala bych, aby mi učitelé z nematuritních předmětů dali pokoj. V tom se mi líbí anglický systém školství. V 16 se rozhodnete, z čeho budete skládat závěrečné zkoušky a další dva roky se učíte právě jenom ty předměty. Na co mám ztrácet čas s matikou, když vím, že z ní nechci maturovat a zásadně si vybírám obory, kde ji nebudu mít ani na vysoký?

A když pánbůh dá, od září vypadnu z domu, budu se muset starat sama o sebe a zvyknout si na systém vysoký školy.

Abych pravdu řekla, bojím se letošního roku jako čert kříže.

Jenže místo toho, abych dělala něco užitečnýho, hraju na facebooku bubble witch sagu, píšu nesmyslný a zbytečný články na blog a sjíždím dokola starý díly HIMYM. A cpu se u toho vším možným jídlem, který doma najdu.

Viva la France!
Co to proboha žvaním?

xoxo
Sasanka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lilymerlik lilymerlik | Web | 6. ledna 2013 v 18:35 | Reagovat

tak ať se ti povede ta maturita! ;)

2 Lady Lady | 7. ledna 2013 v 14:18 | Reagovat

naprosto stejně jsem se cítila loni v lednu.. maturita na krku, příjimačky na vysokou a já udělaného nic :-D

hodně štěstí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama