Leden 2013

Ještě dál

28. ledna 2013 v 14:41 | Sasanka |  Básničky
Prohrabávala jsem se starými dokumenty a narazila jsem na dávno zapomenutou básničku. Myslí, že jsem ji jednou psala v rámci nějakého projektu AK a nějak jsem ji zapomněla odeslat před deadlinem :) stane se. tak se o ni podělím aspoň s vámi.


Do nekonečna a ještě dál
Svět se se mnou točí
Donekonečna a ještě dál
Raději přivírám oči

V kufru mám svoje vzpomínky
Na dětství, na lidi, pravdu i lež
V kufru mám svoje vzpomínky
A živote - ty si běž

Odcházím s rosou pod víčky
Ani nevím, co mám říct
Odcházím s rosou pod víčky
Neznámému vstříc

Když si to tak čtu po dlouhé době znovu, příjde mi to mnohem aktuálnější, protože mě brzo čeká konec střední a odchod kamsi na vysokou. Jako bych už tenkrát ( poslední změna dokumentu byla před víc než půl rokem) myslela na tyhle věci...

xoxo
Sasanka

Jedna za druhou.

24. ledna 2013 v 18:42 | Sasanka |  Téma týdne
Přiznám se, mohla jsem si tenhle článek odpustit :) A už vůbec jsem ho nemusela zařazovat do TT. Ale tak... každá reklama dobrá, ne? Navíc právě TT bylo impulzem pro sepsání a vůbec impulzem k té samotné změně, ke které jsem se odhodlávala už sakra hodně dlouho, ale neustále jsem se vymlouvala na nedostatek času.

První změnou je nový vzhled stránky. Posledních několik měsíců (vlastně poslední celý rok) jsem strávila s černo-šedým vzhledem s motivem New Yorku. A ta ponurá nebarevnost mi už lezla poněkud na mozek. A tak jsem se vrátila ke své oblíbené kombinaci teplých hnědo-oranžových odstínů. Pamatuju si na jeden ze svých vzhledů s beruškou, byl víceméně na zakázku, moc se mi líbil. No nic, snad se nebudu moc často děsit, komu jsem to zase vlezla na stránku.

Další změnou bude aktivita a zaměření tohoto blogu. Jak říká název, měly by se tu objevovat hlavn povídky a celkově mnou psaná literatura. Protože se pomalu ale jistě blíží maturita, přijímačky na vysokou a spousta dalších radostí, nějak nemám v hlavě ten klid potřebný na psaní. Tím neříkám, že povídky odsud zmizí, ale rozhodně nebudou na denním pořádku. To vlastně není změna, takhle to tu funguje už nějaký ten pátek. Spíš bych se víc chtěla zaměřit na deníčkové zápisky, komentování zpráv ze společnosti a reportáže, tak nějak pojmout svůj celý život a to, co mě zajímá.

Pro někoho příjemné změny, pro někoho nemilé, někomu je to úplně putna, protože o Sasance slyší poprvé v životě :)

No a poslední změnou je to, že se konečně začnu psát do autora, ať se pořád ve výpisu neobjevuje, že ten článek napsala povidky-inc.

xoxo
Sasanka

P. S. Tak, ať žijí zbytečné články!!
TT: Změna

"Knížecí" záhada

24. ledna 2013 v 14:58 Popelnice
Volte Karla! Karel na hrad! Jedině knížete!!! Nevím jak vám, ale mě to familiérní oznažení křestním jménem nebo slovem kníže celkem vadí. Mluvili jste snad někdy o Klausovi nebo Havlovi jako o "Vaškovi"? Můj děda jo, protože je stejně starý jako náš zatím současný prezident a pamatuje si ho z doby, kdy oba dva studovali vysokou školu. Vždycky říká "Ten Vašek tam na tom hradě dělá teda vopravdu hovadiny." Můj děda má k oslovení křestním jménem dobrý důvod. Jaký důvod má moje generace?

Miluju...

16. ledna 2013 v 14:48 Popelnice
Za dva týdny se uzavírají známky. Za tři týdny je múzování, kde mám hrát na piáno, zatímco bude spolužačka zpívat a ještě jsme se ani nedohodly na písničce. Za čtyři týdny dělám první pokus SCIO testů, podle kterých mě přijmou nebo nepřijmou na vysokou. A místo toho, abych něco dělala, sedím u počítače a sepisuju nechutně sladké hovadiny. Sama nevím, kde se to ve mě vzalo, ale kdyby to nešlo někudy ven, explodovala by mi hlava.


Na každém mi něco vadí

12. ledna 2013 v 16:45 Popelnice
Ačkoliv jsem měla v plánu si prezidentskou superdebatu pustit už ve čtvrtek večer, dostala jsem se k tomu až v pátek večer. Navíc se mnou internet moc nespolupracoval a každou chvilku se sekal, tímpádem se dvouhodinové handrkování protáhlo na dvě a půl hodiny. O politice vím asi tolik jako o fyzice. Vím, že jablko padá dolů a že magnet má dva póly, ale že bych tomu nějak extra rozumněla, to se říct nedá. Ale protože je mi 18 teprve krátce a tohle jsou navíc první přímé prezidentské volby, rozhadla jsem se, že tam prostě někoho hodím. Teď jen zbývalo vymyslet, koho. K tomu rozhodnutí mi měla pomoct práve ta debata, která mi ale akorát zamotala hlavu. Postupně jsem si u všech kandidátů říkala "tebe ne, tebe ne, tebe taky ne..."

A teď je vezmu hezky popořadě, tak byli očíslovaní na hlasovacích lístcích.

Paní Roithová má takový ten typický prezidentský ksicht. Je to milá dáma s příjemným vystupováním a umí mluvit. Úplně si ji umím představit, jak jde s Merklovou na kafčo a pomlouvaj chlapy. Ale posledních pár let si hoví v Evropském parlamentu a u nás o ní není moc slyšet. Na jednu stranu to znamená, že nemá žádné skandály. Na druhou stranu si říkám, že asi není tou nejlepší kandidátkou na prezidentku, když v Čechách trvale a dlouhodobě nebydlí.

Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znovu.

6. ledna 2013 v 17:45 Popelnice
Volejme slává a pět dní se radujme! Přežili jsme konec světa, vánoční přežíračky i silvestrovské chlastačky, vstoupili jsme (více či méně) úspěšně do nového roku, tentokráte se smolnou třináctkou na konci a říkáme si, co nás asi tak bude čekat. Jelikož si pořád hraju na hrozně zaneprázdněnou osobu, píšu klasický novoroční článek až na tři krále. Inu, i horší věci se stávají. Pojďme si teď prohlédnout, co Sasanku čeká v tom letošním krásném roce. Hned na začátek můžu říct, že to bude asi solidní masakr.

10 věcí, které bych si vzala s sebou na pustý ostrov

5. ledna 2013 v 17:44 Top 10
Jen tak tak jsem stihla článek dopsat. nic nestíhám. až budu mít malinko víc času, možná se dostanu k tomu, proč nestíhám :)

1. Kávovar
Upřímně si nedovedu představit, že bych několik dní nemohla pít kafe. Jakmile nemám aspoň jedno denně, jsem z toho celá utahaná, bolí mě hlava a vůbec mi to nemyslí. Takže bych si vzala kávovar, nejlíp takový ten na kapsle (má ho babička a dělá z toho nejlepší kafe na světě). K tomu samozřejmě hromadu kapslí a nějak to vymyslet, aby to fungovalo bez elektriky. Třeba na baterky (takže ještě hromadu baterek).
2. Postel
Když se špatně vyspím, má to stejný účinky, jako když si nedám kafe. Bolí mě hlava a vůbec mi to nemyslí. Jednu noc bych možná někde na palmovým listí vydržela, ale i tak by to bylo hodně náročný :-) Postel je můj nejvíc nejlepší kamarád.
3. Všech sedm knížek Harryho Pottera
Na pustým ostrově má člověk asi hodně času. Nemusí se učit, nemůže celý hodiny trávit na internetu nebo koukat na televizi. A tak bych četla. A co jinýho číst než něco, o čem vím, že mě to bude bavit i podesátý, podvacátý...
4. Vonnou svíčku
Nevím proč, prostě bych ji tam chtěla mít. Bylo by to fajn :-) A ještě k tomu by to chtělo hooodně velkej zapalovač, protože se sirkama mi to moc nejde.
5. Šampón
Dovedu si život představit bez různých vychytávek, třeba bez televize, počítače, mobilu... Ale ne bez šampónu. Za předpokladu, že na ostrově bude sladká voda (protože jestli nebude, dlouho to nepřežiju), bych si chtěla aspoň jednou týdně umýt vlasy. Můžu se sprchovat bez sprcháče, když na to příjde, možná bych přežila i bez žiletky (i když se mi z tý představy dělá špatně), ale bez šampónu by to nešlo. To fakt ne.
6. Hodně tlustý poznámkový blok a propisku
Abych měla kam si zapisovat všechno možné. Postřehy, nápady, seznamy úkolů na další den, vzpomínky, SOS vzkazy, různé hovadiny, které navštíví mou chorou mysl. A abych si měla s kým popovídat. Při mé smůle tam žádný Wilson nebude.
7. Sluneční brýle
Prostě nemám ráda, když musím mžourat do sluníčka. Hotovo.
8. Plyšáka
Abych se měla ke komu přitulit, až si budu připadat strašně moc osamělá. Což příjde tak za dvě hodiny. Pak se budu tilut, brečet mu do toho jeho plyšového koíšku a říkat si "Proč já?"
9. Bibli
Po pár dnech v divočině mě třeba přepadnou divné choutky a budu se chtít dát na nábožeství.
10. Dobrou náladu
Stejně dlouho nevydrží, ale pro začátek se bude hodit.

P. S. Vím, že se nejedná o moc obsáhlý článek. Ale lepší už to nebude.
Peace! :D

xoxo
Sasanka