Active English Week a další Události

7. září 2012 v 17:51 |  Popelnice
Takhle by mohl začínat každý školní rok. Teda až na ty shody a zkoušky a váhu. No...

Jakožto "jazykové lyceum" (jen tak mimochodem, eL jako eLita) jsme se hned první týden školního roku zúčastnili anglického týdne. Sice to každého stálo osm stovek, ale byly to dobře investované peníze. V čem to spočívalo? Zavřeli naši patnáctičlenou skupinku na šest hodin denně celý týden do studovny, kde si nás vzala na starost paní z Anglie. A paní z Anglie si s náma povídala, hrála hry, a zase povídala a všechno to bylo fakt super. I když jsem měla pocit, že vlastně vůbec nic nedělám, naučila jsem se toho dost. Když už nic jinýho, tak jsem si aspoň obohatila slovní zásobu. Věděli jste, že notorious znamená "slavný pro něco špatného" nebo že pro koňské sporty se používá slovo "ekvistrijen"(vážně netuším, jak se to má správně psát, protože si to nepamatuju a než abych tady ze sebe dělala idiota, radši to napíšu takhle)?
Inu, během celého týdne se rozdávaly body za správně zodpovězené otázky a tak dále. Naše (respektive moje, protože jsem tam byla hlavním mozkem) dostala celkem 72 bodů, což je prý zatím největší počet, který kdy kdo dostal. A co z toho vyplývá? Že mi angličtina jde stejně dobře, jako jsem si to o sobě vždycky myslela :D Nebo ještě líp...


Dneska jsem měla předposlední jízdu v autoškole. Už mě čeká jenom hodina a půl za volantem, potom dvacet minut během zkoušek a když je nějakým zázrakem udělám hned napoprvé, nebudu si už v životě muset sednout na místo řidiče. Ufff! Ale nejspíš si ty závěrečky dám na dvakrát. Dneska jsem přehlídla jednu stopku, nepustila paní na přechodu, nedala jsem dvakrát přednost a jednou jsem si najela do špatnýho pruhu. U zkoušek by mě vyhodili hned u tý stopky. Jsem prostě stvořená být spolujezdcem.
Měla bych se konečně začít učit teorii. Testy zatím moc nedávám a na údržbu a techniku jsem zatím ani nekoukla. A mám na to maximálně dva týdny. No jo, je to těžký. Kdybych aspoň nebyla tak líná!

Za prázdniny jsem zhubla tři a půl kila. Hurá? Ani tak moc ne. Za poslední týden jsem dvě z toho nabrala zpátky. Jak se mi to povedlo? Jednoduše. V podstatě celý srpen sem strávila se svým novým Boyfriendem a zatím se snažím před ním nejíst. A taky nikdy nemám hlad, když jsme spolu. A to znamená třeba oběd, dlouho dlouho nic a potom pidisváču v jedenáct večer. Zatímco teď? Oběd, dezert, malá sváča, velká sváča, čokoláda k filmu, sušenka ke kafi, první večeře, druhá večeře. Jenže on se učí na státnice, takže mám ještě týden smůlu. Musím se začít hlídat. Konečně jsem trošku zhubla, tak to nechci všechno nabrat zpátky. (Jdu vyhodit ten obal od perníku, aby to vypadalo, že to myslím vážně.)

To by bylo zhruba všechno, co jsem vám chtěla sdělit. Dneska mě ještě čeká rodinná oslava, ale přijedu tam až nějakou tu hodinku dvě tři po začátku, tak na mě SNAD nezbyde tolik jídla. Fakt nechci znova vypadat jako koule sádla.

Adios Amigos
xoxo
Sasanka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zuzka Zuzka | Web | 7. září 2012 v 19:30 | Reagovat

Equestrian, vím to proto, že v Irsku jsem chodila jezdit na koni do Kill International Equestrian Centre

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama