Drápy a tesáky - Seznam postav

8. června 2012 v 16:18
Jednak je to tu pro čtenáře téhle povídky. A pak je to tady pro mě.

Drápy a tesáky měly být původně poměrně krátká povídka nanejvýš s patnácti kapitolami. Jenže jak už to u těch skromných záměrů bývá, trošku se mi to vymklo z ruky. Začíná to být poměrně zamotané a už i já mám občas problém vzpomenout si, kdo, co a jak. Do tohoto článku budu postupně přidávat všechny postavy, které se třeba jen mihly v povídce (budou řazené podle abecedy), takže až si zase u čtení řeknete "Sakra, a ty seš kdo?!"... Tak stačí prostě kliknout sem a bude :D
Ty nejdůležitější postavy jsou označeny červeně, snad to pomůže v orientaci :)
Abby
Čarodějnice, bývala členka Evelynina kruhu, kvůli těhotenství se rozhodla žít bez magie
- pouze jednou zmíněná

Alek
Upír, nejstarší v New Yorku (něco jako jejich král), narodil se kolem roku 1000. Přeměnil Judy v upíra, protože vypadá přesně jako jeho sestra Ingrid, která zemřela ještě, když byl Alek člověkem - rozhodl se proto z Judy udělat upírku a uchovat tak podobu své sestry navždy. Velmi konzervativní, což ale k jeho věku patří.

Ashley
Člověk, jedna z hlavních postav.
V šestnácti letech ztratila celou rodinu a přítele a proto si ji Alek vzal k sobě jako dárce krve - Ashley mu dovolila pít z její krve. Po nějakém čase chtěla odejít, ale kvůli poutu, které díky krvi s Alekem má, nemůže neuposlechnout jeho rozkaz, takže je nucena s ním dál zůstávat. Když se v upířím sídle objeví Judy, téměř okamžitě se z nich stanou kamarádky a spojenkyně, které se všemožně snaží vyprostit Ashley z Alekova teroru.

Ben
Člověk, Judyin známý, pravým jménem George, ale nikdo mu už tak neřekl celá léta. Při svém výletě do Bronxu ho Judy omylem vysaje do sucha, z čehož vyplývá, že Benova role v povídce je pouze epizodní.

Benův brácha
Člověk, hrozně agresivní, perverzní a oplzlý, ale vždycky má pořádá ty nejlepší mejdany, což je taky jediný důvod, proč ho lidé berou. Nikdo mu neříká jinak než Benův brácha, nebo prostě jen Brácha. V povídce pouze jednou zmíněn.

Erik
Ryanův otec, nejvyšší vlkodlak klanu, vedlejší postava

Evelyn
Čarodějnice, vedoucí Newyorského kruhu, jedna z hlavních postav
Jejím hlavním cílem je pomocí své kouzelné hole zlikvidovat jednou pro vždy všechny upíry a vlkodlaky a zajistit tak bezpečnou budoucnost pro další generace

Fischerovy
Rodina čarodějů, patří do Evelynina kruhu, pouze jednou zmíněni

David
Člověk, bývalý přítel Ashley, chodili spolu, když jí bylo 16. Zabil se, když se jeho letadlo do Evropy zřítilo. Pouze epizodní role.

Derek
Vlkodlak, jeden z Ryanova klanu, skoro dvoumetrový svalovec a agresivní bručoun. Narozíl od Ryana miluje být vlkodlakem a to, že musí každý úplněk roztrhat na kusy nevinnou oběť, mu vůbec nevadí. Nejradši by totiž roztrhal na kusy několik nevinných obětí.

Ingrid
Alekoa sestra, dvojče. V roce 1079 jejich vesnici napadli vlkodlaci a všechny vyvraždili, včetně jejich otce. Když to Ingrid zjistila, otrávila se, protože si myslela, že spolu s ostatními zemřel i Alek. Přibližně v té době vypukla válka mezi upíry a vlkodlaky. Judy vypadá jako Ingridina přesná kopie.

Judy
Upírka, hlavní postava
Jednoho dne se po mejdanu probudí v cizí posteli s kousnutím na krku a celý život jí to změní od základu. Nijak si na svůj nový život nestěžuje, v tom starém nebyl nikdo, komu by na ní záleželo. Její mentor a stvořitel Alek se ji snaží předělat k obrazu svému, ale Judy má svou hlavu a nenechá si od nikoho poroučet. Je to rebelka tělem i duší, její ideální den začíná s kocovinou a končí s opicí. Ale pokud chce zachránit Ryana, bude se muset začít chovat rozumněji.

Karmisha
Člověk, černoška, jedna z dárkyní krve v Alekově sídle, spolubydlící Ashley, jen párkrát zmíněná

Lucas
Upír z doby osidlování Ameriky (15. století). Jako člověk se nakazil od Indiánů smrtelnou chorobou a Alek ho proměnou v upíra zachránil, od té doby jsou přátelé. Představuji si ho vzhledově jako Legolase, jen trochu staršího.

Margaret Bardová
Čarodějnice, se svým manželem Georgem plánují rodinu, součáští Evelylina kruhu, pouze jednou zmíněná

Meredith
Ryanova matka, manželka Erika, nejvýše postavená žena klanu vlkodlaků, vedlejší postava

Nataša
Čarodějnice pocházející z Moskvy, velmi stará, zná se s Evelyn a za pomoci lsti se snaží ukrást ji její kouzelnou hůl, což se jí ale nepovede a samotnou ji to stojí život. Pouze vedlejší postava

Peter
Člověk, majitel obchodu s elektronikou, fanoušek Yankees, jednoho večera se stane Ryanovou obětí, pouze "epizodní role"

Russelovy
Rodina čarodějů, patří do Evelynina kruhu, pouze jednou zmíněni

Ryan
Vlkodlak, hlavní postava
Ryan je na světě přibližně sto let a za tu dobu se ještě nesmířil s tím, že je vlkodlak. Jeho otec je hlavou vlkodlaků a od Ryana se očekává, že jednoho dne zaujme jeho místo a povede svůj klan do boje proti upírům. To poslední, co by si ale Ryan přál, je táhnout proti upírům, zvláště od doby, kdy poznal Judy a zjistil, že ne všichni upíři jsou tak špatní, jak se vykládá.
(Jen tak mezi náma, v mé hlavě vypadá Ryan přibližně jako Ben Barnes - Kaspian z Narnie. Nenutím vás představovat si ho taky tak, ale můžete.)

P.S. Tak snad jsem na nikoho nezapomněla. Postupně budu ten seznam doplňovat a aktualizovat, jak bude příběh pokračovat, staré postavy se budou rozvíjet a nové přibývat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sticky B. Sticky B. | Web | 8. června 2012 v 17:15 | Reagovat

Ó díky za komentář. :D Asi mě budeš nenávidět, ale já jsem Upíří deníky nikdy neviděla, ani nečetla. Povídku jsem psala kvůli jedné soutěži a jen letmo jsem si zjistila pár informací o třech hlavních hrdinech :D Ale jsem ráda, že i tak se ti to líbilo =)

2 Barbora Čecháková Barbora Čecháková | E-mail | Web | 8. června 2012 v 17:40 | Reagovat

Vypadá to zajímavě.. :)

3 Barbora Čecháková Barbora Čecháková | E-mail | Web | 8. června 2012 v 17:54 | Reagovat

Samozřejmě, že tvoje povídky si už i čtu, ale tuhle jsem si nečetla. Tvé povídky se mi ohromně moc líbí. Děkuji za Tvůj komentář.
A máš pravdu. Možná seš normální. Ale já nevím, neznám Tě a právě proto nemůžu posoudit, jestli jsi normální ;D

4 Gabux Gabux | Web | 8. června 2012 v 21:16 | Reagovat

Juhuhů! To se mi bude ještě hodit :))

5 Sasanka Sasanka | Web | 8. června 2012 v 21:35 | Reagovat

[4]: Jojo, já si myslím :D ono toho časem bude ještě hoooodně :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama