1. kapitola - Sam a Sum, seznamte se

29. května 2012 v 21:14 |  Bradavice, těšte se!
Samantha a Summer jsou úplně obyčejné holky. Až na to, že jsou nechutně bohaté, neuvěřitelně nádherné a neskutečně protivné. Jedna druhou nesnáší až do morku kostí a za svůj smysl života si vybraly ztrpčování života té druhé. Co se stane, když se rozmazlené slečinky dostanou do Bradavic a budou se muset naučit jedna s druhou vycházet? Zvládnou Sam a Sum najít společnou řeč a vrátit se zpátky do svého světa?

Po delší době došlo ke znovuoživení společného projektu s Muhe, šílenou pisatelkou, která má skvělý talent otočit všechno v parodii, ale taky funguje jako můj nakopávač (protože občas bych se na všechno njeradši vykvajzla, ale nemůžu, jinak by mě asi zadusila ve spánku). Zatím máme napsáno asi dvacet stránek. Střídáme se vždycky přibližně v půlce kapitoly s tím, že já mám na starosti začátek a Muhe konec. A i když máme dost odlišné styly psaní, nějak nám to společně funguje.

První kapitola nás zavede do San Francisca, kde žijí dvě velmi bohaté rodiny. A poznáme jejich milované dcerunky - Samanthu a SummerSluníčko zasvítilo do okna vily v San Franciscu se světle žlutou fasádou. Zároveň se opřelo i do vedlejší vily s bílou fasádou jako vypranou v Pervolu. V každé vile se zpod peřiny vysunula jedna ruka s drahou ale decentní manikúrou a zamáčkla zvonění drahého ale úplně běžně otravného budíku.

Opálená ruka se rozhodla, že venkovní teplota 32 stupňů celsia je příliš nízká, aby vylezla z postele, tak se stáhla zpátky pod peřinu se slovy: "Ještě pět minut." To samozřejmě neříkala ta ruka, ale pusa, co byla na obličeji, který patřil k ruce.Méně opálená ruka z bílého domu byla ale otužilejší a tak - následovaná hlavou a zbytkem těla - z postele vylezla. To ale Samantha neměla dělat, protože zakopla o natažený provázek a celý kýbl vody ji zmáčel od hlavy až k patě.

"Summer Garcia Mutte Richi, já tě zabiju!" rozlehlo se celou čtvrtí.

V druhém domě se odehrávala podobná scéna, akorát si aktérka nemusela ani stoupat. Stačilo zvednout ruku, malinko potáhnout a taky se koupala v loužičce ve své vlastní posteli. Rozzuřením okamžitě vyskočila a zaječela ve stejnou chvíli jako Samantha : "Budeš mrtvá, Samantho Jaune le Meilleur!"

Rázem se ozvalo dvojí dupání, jak se v každém z domů dívky snažily co nejrychleji překonat schody z druhého patra a dostat se do vzdálenosti jednoho metru své "oblíbenkyně" .

"Ty krávo!" zaječela Sam, když ony schody překonala a vykoukla na terasu. Jen o sekundu později je zvládla i Summ a nastalo dlouhé štěkaní plné sprostých urážek a na mladé dámy velmi nehodících se slov. Ale vztek udělal své a v tomto případě nepomohlo ani slušné vychování, ostatně jako vždycky. Ty dvě byly proslulé svými hádkami, naschvály a vzájemnou nenávistí.

Obě krásné, mladé, bohaté s jasnou budoucností mající jediný tmavý bod ve svém dokonalém životě. Ano, podobnost vzala za své.

Když se konečně dohádaly, což by se rozhodně nestalo nebýt jejich nekompromisních matek, šly nahoru a oblékly se.

Dívka s létem ve jméně a španělskými předky si oblékla černobílý top s vázáním kolem krku, který ji odhaloval nádherně opálený dekolt, ladící černou mini sukni s bílým zdobením, síťové punčochy a černé boty na dlouhém podpatku, přesto že to se svými 170 centimetry opravdu nepotřebovala. Ale jak se říká, dlouhé nohy muže vzrušují a tak se dlouho nerozhodovala.

Blonďatá Sam si nejdřív pořádně pročesala do pasu dlouhé rovné vlasy a vybrala si ze stojánku růžovou látkovou čelenku. Až potom se postavila před skříň s oblečením.

Rozhodla se pro bledě růžový top končící nad pupíkem a bílou sukni tak krátkou, že nejspíš ani nezačínala. Dlouhé nohy si namazala opalovacím krémem, aby náhodou neztratily svůj porcelánový vzhled, a obula si páskové sandálky s opravdu vysokým klínkem. Prošla se po měkkém krémovém koberci ve svém pokoji a ani jedinkrát nezavrávorala. Prohlédla si svou postavu v zrcadle a poslala si pusinku.

"Jsem neodolatelná!" Proběhlo ji hlavou a mohla jít.

Před domem už ji čekala bílá limuzína jejího otce.

Stejně na tom byla i Summer. Lehce sešla schody, naposled zkontrolovala svou již dokonalou vizáž, a mohla vyjet s otcem v jejich krásném Lamborgini vstříc dalšímu dni v ústavu - nejprestižnější soukrome škole v celém San Franciscu.

Obě dojely ke škole v tu samou chvíli. Obě vystoupily a stejně arogantním krokem vykročily k velké budově.

Ačkoliv byla škola vystavená asi před padesáti lety, snažila se napodobovat vzhled budov postavených v osmnáctém století. Obě dívky prošly bok po boku velkými vstupními dveřmi a přitom se na sebe mračily. Samantha svým modrým okem mrkla na jednu ze školaček stojících v davu, který se před nimi rozestupoval. Školačka, jmenovala se Elis, vyběhla a "omylem" škobrtla a natáhla se Summ pod nohy.

Summer zrovna mrkala na Tobiase, který stál na druhé straně haly a tak si nevšimla dívky ležící jí před nohama. Zakopla a upadla přes ní.

Samantha se chtěla začít smát, ale Tobias na pokyny černovlasé krásky udělal krok dopředu a podkosil jí nohy. Odporoučela se k zemi hned vedle své největší sokyně. Nepoštěstí se vám každý den vidět dvě nejkrásnější dívky školy ležet na zemi vedle sebe ve vstupní hale.

Obě se najednou zvedly a chvíli si nenávistivě dívaly do očí. Summ se otočila: "Cože? Matthew, voláš mě? Už jdu," zavolala neadresně do davu a vypařila se. Ve stejnou chvíli Sam zamávala na neexistující Jane a odešla na druhou stranu.

Elis se zvedla ze země a došla k Tobiasovi. "Tak kolik ti dala?"

"Padesát dolarů," pochlubil se Tobias.

Elis se ušklíbla a vytáhla s vnitřní kapsy kabátku svazek bankovek. "Šedesát, chlapče. Jsem na tom líp!"

***

Jako naschvál měly Samantha a Summer společnou první hodinu dějepisu. Potom se podle rozvrhu nemusely vidět až do oběda, po kterém následovala společná hodina tělocviku. Dívky si šly vyzvednout učebnice ze skříněk a jako obvykle se při jejich otevírání krčily stranou, kdyby je zasáhla případná nastražená past. Nic takového se nestalo, ale i tak zůstávaly ve střehu. Dnes už se jim nepovedl příchod, nemohou si dovolit další chybu.

Když obě najednou vstupovaly do učebny, srazily se ve dveřích.

"Dovolíš?" řekla uštěpačně Summer a dupla dlouhým černým podpatkem Samantě na nohu.

"Jáu, jsi zdravá?!" zakřičela na ni Sam a uštědřila jí silnou ránu učebnicí po hlavy.

"Co si to dovoluješ, nádhero růžová? Proč radši nejdeš někam na sluníčko a neshoříš?" nedala se Summer a strčila do své sokyně.

"Radši si dej pozor na vlasy, než o ně přijdeš. Každý ví, že jsou prodloužené," zakřičela Samantha, chytila Summer za její dlouhou černou kštici a škubla její hlavou proti dveřím. Na to už Sum neodpovídala slovy ale činy. Kopla blondýnku do holeně a vrazila jí facku.

Abychom to zkrátili, rozpoutala se opravdová, nefalšovaná dívčí válka. Tahalo se za vlasy, škrábalo se do obličeje, zasazovaly se podpásovky. Z počátky se kolem dvou krásek utvořilo kolečko z lidí, kteří už v učebně byli. Později se přidali lidi, kteří do učebny teprve přišli nebo doběhli a modlili se, aby to stihli ještě před zvoněním. A během tří minut už to byla téměř celá škola.

"Do toho, Sum!" křičela jedna půlka. "Nakopej jí prdel, Sam!" křičela ta druhá. Takže nakonec nikdo nevěděl, kdo komu fandí. Ale na tom nesešlo. Kluci měli konečně trochu toho vzrůša a měli co natáčet na mobily a následně to nahrávat na internet. Holky byly taky spokojené, protože každá s nich tyhle dvě nádhery v duchu nesnášela a proto tuhle jejich rvačku braly jako odplatu.

V jednu chvíli se Samantha trochu víc opřela do černovlasé Sum a ta si při škobrtnutí ulomila podpatek. Učebnou se rozlehlo ticho. Každý věděl, jak háklivá byla černovláska na své podpatky.

Rozzuřeně se podívala na nenáviděnou dlouhonohou blondýnu a z očí jí šlehaly blesky. Samantha taky tušila, že teď už možná překročila únosnou mez a zděšeně naprázdno polkla.

"Ty…" Summer nemohla najít to správné slovo. "Ty… Ty SVINĚ!" zakřičela a vrhla se na Sam se všemi svými zbraněmi. Teď už nešlo o klasickou holčičí rvačku ale o normální zápas na život a na smrt. Podpatek za podpatek, oko za oko.

Bitku ukončil až ředitel, který byl do třídy zavolán zoufalou učitelkou dějepisu, která se zděsila, že si děti její povídání o občanské válce vzaly příliš k srdci. Odtrhl od sebe dívky násilím a musel každou držet za jedno rameno, aby se na sebe znovu nevrhly.

"Do ředitelny! Hned!" S těmi slovy je obě odvedl ze třídy a vyučování se mohlo vrátit do normálu. Tedy do relativního normálu, protože po zbytek dne se nemluvilo o ničem jiném než o tom, jak se Samantha a Summer popraly.

Žel, pro ty dvě nabraly události rychlý spád. Bitva pro ně nebyla jen pobavením, nebo dokonce představením už proto, že v tomhle účinkovaly.

Samantha sklonila hlavu a cestou domů si říkala… co jsem to udělala, co jsem to udělala… nikoliv kvůli podpatku, který té nádheře zlomila, ale protože byla uražena její hrdost. Celá škola ji viděla se přestat ovládat a navíc ji ta zákeřná, naprosto nepovedená napodobenina panenky Barbie řekla… no však víte. V životě Samanthu nikdo takhle nepotupil, přede všemi! Rozhodla se, že se pomstí. Ego ji skutečně bolelo, což dokázala i její další póza před zrcadlem, kde se ujistila, že ji Summ nenechala žádné následky.

"Večeře!" volala ze zdola její maminka.

Sam se na sebe tedy naposled tohoto večera neodolatelně usmála.

"Ha, a stejně jsem lepší Barbie!" pronesla rozhodně, než se málem skutálela dolů ze schodu vinou jejího chlupatého kocoura.

***

Summer oproti ní měla večer daleko méně klidu. Rodina zasedala u jídelního stolu a otvírala se konverzační témata všeho druhu. Sum otráveně přehazovala svůj zelný salát z jednoho koutu misky na druhý a s hlavou podepřenou o levou ruku se nevýslovně nudila. Tedy, chtěla vypadat, že zpytuje svědomí, věděla totiž, co jí čeká za rozhovor po večeři. A taky že měla pravdu.

"Tak, Summer… pan Burkes nám řekl o té nešťastné události před dějepisnou třídu," začala její maminka upjatě.

"Jak sis to vůbec mohla dovolit?! Víš, jak jsi nás zostudila?! Naše rodina je spolu s rodinou le Meilleurových nejbohatší v San Franciscu. Od takovýchto rodin se očekává důstojné jednání všech jejích členů, uvědomuješ si vůbec, jak teď vypadám?!" Výbušnější rodič pan Mutte Richi se nad Summer tyčil jako nebezpečný tmavý blesk. Mohla by teď říct spoustu věcí o jeho vzhledu, například děsivý, ne úplně příčetný a narcistický by ho jistě vystihovaly. Ano, byl to narcis, jestli Summer byla namyšlená, rozhodně věděla po kom.

Nicméně, rozhodně by neřekla, že by jeho současný vzhled ohrožoval jeho pozici ve firmě, nebo úctu zaměstnanců, na to se měli příliš dobře. Stejně tak věděla, že ať už ji dívky ve škole nenávidí sebevíc, nenechají si ujít příležitost se vlichotit její peněžence. Pcha…

"Víš, tati, trochu ti stojí vlasy," nadhodila Summer opatrně.

"Dobrá, domlouvání nepomáhá. Je mi to jasné," v mžiku se uklidnil, uhladil si vlasy a mrkl po svojí manželce, která po něm rovněž mrkla.
"Dobrá, odcházím," zvedla se Summer s nosíkem nahoru a odkráčela. Zbytek večera strávila živými představami, jak je Samantha ponížena před celou školou naprosto mimořádným způsobem za její milovaný podpatek. Co na tom, že jí botu opraví. Stejně jako Samantha i Summer měla zaslepené oči zbytečnou pomstou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabux Gabux | Web | 30. května 2012 v 16:00 | Reagovat

To se mi hrozně líbí! Ale trošku jse  se ztratila kdo je kdo jak mají podobné jména xD Ale je to senzace :) Rychle další :))

2 Sasanka Sasanka | Web | 30. května 2012 v 19:02 | Reagovat

[1]: na to je jednoduchá pomůcka... Summer znamená léto, tímpádem to musí být ta opálená tmavovláska :D Ale ono je to vlastně jedno, protože jsou si tak povahově stejné, že vůbec nemusíš řešit, která je která :D

3 ef ef | Web | 3. června 2012 v 19:03 | Reagovat

Jé, to vypadá skvěle! Jsem doopravdy zvědavá, jak tyhle dvě vydrží ve starém hradě jako jsou Bradavice :)) moc moc dobré!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama