Za rok touhle dobou...

30. dubna 2012 v 10:18 |  Popelnice
Posledních pár dní to na mě dopadá daleko víc než kdy dřív. Můžou za to čtvrťáci. Dojemná loučení, šprtání na maturitu, poslední zvonění... To všechno mi připomíná, že na jejich místě budu za rok taky. A to teda není vůbec žádná výhra.

Neustále opakuju, že už se těším, až odtud vypadnu a už se nikdy nevrátím. J. Cronin použil ve sé knížce Přechod krásnou větu: Bůh stvořil Iowu jen aby se odtud dalo vypadnout a už nikdy se nevrátit. (Teď si nejsem jistá, jestli to napsal přesně takhle, protože jsem si tu stránku já blbec nezaložila). V podstatě tak shrnul i můj názor na tohle pidiměstečko, ve kterém bydlím.

Jenže...


Ono to nebude zas tak jednoduché. Jsem zvyklá mít všechno pod nosem, o nic se nestarat, když se trochu zpozdím, prostě si popoběhnu a nejdál to mám na nádraží, kde jsem za 20 minut (Jednou jsem to dala za rekordních 9 minut, skoro celou cestu jsem běžela, ale pak jsem stejně naskočila do špatného vlaku).
Jsem zvyklá na plnou ledničku. Jsem zvyklá, že když špinavé oblečení hodím do koše na prádlo, za pár dní se mi válí vyprané, vyžehlené a složené na posteli. Jsem zvyklá, že když už je v pokojíčku kritický nepořádek, někdo mi dá vědět a donutí mě uklidit si. Jsem zvyklá, že se nemusím o nic starat a o tenhle luxus v praze příjdu.

Maturiti se nebojím. Angličtinu zvládnu levou zadní a kdybych si vzala těžší verzi, možná bych se jedno odpoledne učila. Čeština je podle státních pravidel dost primitivní a pokud se rozhodnou přeci jen nám nasolit druhý třetí předmět, vezmu si ZSV a to taky nějak zvládnu. Na školí část si vezmu psychologii a občanku, které se stejně budu muset na to ZSV učit. Maturitní práce z angličtiny bude něco jako ročníkovka a tu jsem nakonec taky nějak zvládla.

Horší budou přijímačky. Chci na žurnalistiku a i když všichni tvrdí, jaá je to lehárna, dostat se tam nebude moc jednoduché. V Praze berou každého desátého a kromě testu ze všeobecných znalostí (na který se nedá moc dobře naučit) mě bude čekat i pohovor o motivaci ke studiu a navíc taky budou chtít nějaké předchozí zkušenosti. Pokusím se dostat nějaký svůj článek do MF Dnes (studenti píší noviny), ale když mi tohle nevyjde, nenapadá mě nic jiného, čím bych u přijímaček zaperlila.

Ale dost pesimismu. Dobrou zprávou je, že připravovaná několika kapitolová glosa se už přehoupla přes polovinu a až mi Lizz pošle druhou část, společně to nějak dopíšeme a postupně se pochlubýme svými drzými a místy až nevkusnými poznámkami o autorčině (ne)talentu. Jedná se opět o naši oblíbenou Kate Dafnu, ta holka mě nikdy nepřestane udivovat.
V nejbližší době vás čeká záplava kapitol k Drápům a s Bradavicema se to taky vyvíjí poměrně slušně :) Uvidíme, uvidíme.

Další dobrou zprávou je, že venku je opravdu krásně (kdyby si toho ještě někdo nevšiml). Na druhou stranu už měsíc čekám, až někdo do knihovny vrátí čtvrtý díl Vampýrské akademie a navíc si zítra možná tak políbím prdel pod smrkem, protože pod třešněma bude plno.

Mějte se a smějte se
pac a pusu
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Barbora Čecháková Barbora Čecháková | 30. dubna 2012 v 12:39 | Reagovat

Souhlas! Pěkný článek

2 Gabux Gabux | Web | 2. května 2012 v 17:45 | Reagovat

Tak to pak jo, mě příští rok čeká devítka... No ani nvm jestli se spíše těším neob se toho bojím... ://
Jinak k těm kapitoliám- Už se těším :))
A Vampýrskou mám úplně celou sérii, ale ještě jsme to nezačala číst... nějak nestíhám :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama