10 věcí, které nesnáším

12. dubna 2012 v 14:19 |  Top 10
TT Velikonoce
Rozhodla jsem se tenhle článek zařadit do tématu týdne hlavně z jednoho důvodu. Velikonoce v něm figurují na jedné z horních příček. A tak tedy, proč ne?
Inu, deset věcí, které nemůžu vystát nejvíc na světě, kvůli kterým bych byla schopná i vraždit a topit koťátka v řece (jenže to by zas taková oběť nebyla).
Pohodlně se usaďte a připravte se na nechápavé kroucení hlavou.

1. DĚTI!
Největší zlo na světě. Kam nemůže zajít ďábel, tam nasadí děti. Děti brečí, ječí, řvou, prdí, krkají, smrdí, tahají za vlasy, šmatlají na brýle, neumí mluvit, počůrávají se, pokakávají se, slintají, drobí při jídle, dloubají se v nose a pak své poklady polykají, a dělají toho ještě mnohem víc. Skoro bych až řekla, že se dětí docela dost bojím. Nikdy nechci mít děti. Možná si adoptuju nějaké větší, tak třináctileté, ale abych to milión měsíců tahala v břiše, přibrala kvůli tomu milión kilo a pak tomu ještě utírala posranou prdel (omluvte mou mluvu), na to vám zvysoka kašlu, pane vedoucí.


2. Zvířata.
Hlavně ta vícenohá. Dvě nohy jsou ideální - jen se podívejte na lidi, žijeme si skvěle a nic nám nechybí, už vůbec ne další pár nohou. Čtyři nohy bych taky ještě pochopila. Člověk koneckonců také začíná na všech čtyřech. Ale proč, proboha, potřebuje nějaké zvíře šest nebo dokonce osm nohou? Nebo ještě víc - viz stonožky a podobná havěť. Fakt nesnáším zvířata. Na hlavním místě jsou pavouci, potom cokoliv hmyzoidního a pak následují všechna ostatní zvířata. Ještě jakž takž zvládnu psy a kočky - koťátka a štěnátka mi dokonce příjdou roztomilá. Ale třeba křečky a daší fijtajbly, to fakt ne. Podle mě nejlepší přítel člověka by měl být had. Můžeme si z něj vzít příklad, nemá ani jednu nohu, nemá na těle utravné chlupy a přesto to vypadá, že mu v životě nic nechybí. Sympatické zveřátko.

3. Slibované Velikonoce
Vysvětlete mi logiku tohoto svátku. Chlap příjde s pomlázkou kterou buď vytáhnul na půdě nebo ji koupil v Lídlu ve slevě za pár kaček. Ženská doma barví vajíčka, peče berana, dělá mazanec, smaží řízky a já nevím co všechno. Nebo je vychcaná a taky skočí do Lídlu, ale vyjde jí to mnohem dráž než chlapa. Chlap potom příjde k ženský domů, seřeže ji a ona s tím nemůže nic dělat, jen stojí a drží jazyk za zuby, a pak mu za tu službičku ještě dá na cestu čokoládu, vejce a panáka. Nechci znít jako feministka, ale příjde vám to fér? Mě tedy ne. Sice ještě někde existuje něco jako holčičí koleda, ale to je spíš vyjímka. Prostě totánlě nechutnej sexistickej svátek, který má ženským ukázat, kam podle chlapů patří - do kuchyně. A to rozhodně není v pořádku. Dělá se mi z Velikonoc na blití.

4. Rozflákaný chodníky
I se svými sto sedmdesáti pěti centimetry výšky nosím velice ráda podpatky. A umím na nich chodit, to jako jo. Jenže když chodník vypadá jako ementál, všude samá džuzna jak po granátu a místy i raší tráva,tak se po tom sakra blbě chodí. Nohy se pak vrklají a já vypadám, jako bych neuměla ustát ani pěticentimetrové nizounké cosi. A navíc to ty podpatky hrozně ničí a ono oprava bot už je dneska sakra drahá (to se možná vyplatí koupit si nový, ale to já dělám tak jako tak).

5. Cukr v čaji a kávě
Jak řekl jeden velmi moudrý muž, který prodává na trutnovské zdrávce v bufetu: "Káva se nemá kazit cukrem, víno vodou a láska manželstvím." Každý ať si z toho vezmě své, ale pro mě je cukr v kafeti nebo čajčku totální nechutnost. To si rovnou můžete dát do hrníčku celou cukřenku a zalít to vodou, jaký pak má smysl mít tam cokoliv jiného?

6. Utírání prachu
Hrozná otrava. Jedna z těch prací, které nejsou vidět, dokud je děláte. Hlavně mám v pokojíčku všechny poličky totálně zaskládané, takže když utírám prach, musím všechno sundat a zase to tam vrátit. Tím se hrozně plýtvá čas. A když o tom tam přemýšlím, asi můžu dneska začít znovu. Achjo :/

7. Válečné filmy
Nejsem necitlivá nebo ignorantská (nebo možná jo), ale fakt je nemám ráda. Jasně, války jsou fuj, války stojí miliony nevinných život, Mír a Lásku všem. Všichni víme, jaká hrůza to byla a já nevidím žádný důvod si to připomínat.

8. Matika
Jako vážně, k čemu to sakra je? Všechno, co jsem potřebovala, mě naučili na základce. Sčítat, odčítat, násobit, dělit... Ještě možná ty zlomky, procenta, trojčlenka... Ale to, co bereme teď? Kdy v životě budu počítat rovnici tečny kružnice? Nikdy. Kdyby někdo z vás přišel na smysl vektorů, logaritmů a dalších "lahůdek", ať se mi ozve. Netrpělivě čekám na vysvětlení. Stejně žádné nepřijde.

9. Ranní vstávání
Co dodat? Jsem noční sova, ne ranní ptáče.

10. Blbý lidi
Občas mám pocit, že kolem mě žijí samí idioti. Jsem obklopena lidmi, co místo mozku používají kolena. Vím, že ne každý může být génius, ale co takhle používat selský rozum? Dovolte mi uvést příklad.
Nejspíš na psychologii jsme probírali nervy, ale možná to byla biologie. A že se nervová soustava dělí na obvodovou a centrální. A do té centrální se řadí mozek a mícha. Logicky. Moje spolužačka, která moc inteligence nepobrala (o kráse ani nemluvě, na tý se matička genetika fakt vyřádila), přeslechla, co přesně učitel říkal a tak se své spolusedící zeptala: "Ten mozek s míchou patří do centrální nebo obvodové?" Chápete to? Že by obvodová? nekecej! Jak může bejt někdo tak blbej??? Nejradši bych si vzala nějakou bambitku a postřílela každýho, kdo je tak vypatlanej.

A tímto rozhořčeným závěrem se s vámi loučím. Myslete si o mě, co chcete. Že jsem divná, že jsem bezcitná a pesimistická a že musím mít hrozně smutný život. Ale víte co? Trhněte si. Při takovém počasí nemám náladu být milá. Ani náhodou...
A ani nemám náladu si to po sobě přečíst a očekovat překlepy.

P.S.
Dneska večer můžete čekat třetí kapitolu Drápů :) Teda, pokud to někoho zajímá.

xoxo
Sasanka
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kykyňa Kykyňa | Web | 12. dubna 2012 v 14:24 | Reagovat

Nemáš rada deti? To je v poriadku. Ale uvedomila si si, že aj ty si bola niekedy dieťa? A tiež si bola občas na nevydržanie tým, ako si revala a ziapala? :D
Je dosť možné, že ťa to počas života ešte prejde, tiež som nemala rada deti, a keď sa mi narodil synovec, odvtedy ich milujem. I keď som radšej, keď nekričí ;-)

13 ročné deti? To už začína puberta, práve také by som chcela obísť, strašne mi lezú na nervy..tá ich drzosť mi berie energiu :D

2 Katara Katara | Web | 12. dubna 2012 v 14:27 | Reagovat

[Smazaný komentář] Zlato, ty nevíš, kde jsou tu reklamy? :) ?!:/

3 Terez* Terez* | Web | 12. dubna 2012 v 14:30 | Reagovat

Pěkný blog :)

4 Matthias Matthias | E-mail | Web | 12. dubna 2012 v 14:30 | Reagovat

ad matika
Bez ní bys pravděpodobně neměla tento blog. Někdo musel spočítat algorismus téměř pro každou funkci, kterou blog.cz má... Včetně třeba odeslání tohoto komentáře.

Jinak hadi mají 0 noh. Máš ráda hady? :)

5 Er Er | 12. dubna 2012 v 14:33 | Reagovat

No tak já to mám podobně..války ano, ale jen ve filmech jako pán prstenů, narnie a osttní jim podobné..válka lidi vs. lidi to se mi taky nelíbí..Jediné co se mi zdá opravdu zvláštní že znám už víc lidí kteří raději hada než křečka..to nemohu pochopit..Já nejraději koně.. 8-O

6 Tabitha ren Moore Tabitha ren Moore | Web | 12. dubna 2012 v 14:35 | Reagovat

V mnoha větách jsi mi s prominutím přišla trošku zapšklá, ale pak jsi mi to vyvrátila větou s kterou jsem zase souhlasila, velikonoce, rozflákané chodníky, zbytečně složitá matika, lidská blbost, cukr v čaji (nesnáším , když se mě někdo nezeptá a do kafe mi narve tři cukry, co to kruci je? to pak není kafe).Ale třeba zvířata miluju, psy, kočky, krysy ( dvě mám doma) ale hlavně ty hady to je fakt.A co se děti týče, já je mám z patřičné vzdálenosti ráda jen do doby, než se naučí mluvit a přestanou věřit výhružkám. Což se mi dost křížilo, když jsem byla na environomentálně založeným oboru a dělala jsem programy pro děti :D

7 Katujka Katujka | 12. dubna 2012 v 14:41 | Reagovat

škoda asi jsi můj opak! :)

8 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 12. dubna 2012 v 14:41 | Reagovat

Na chodnících mne mnohem více děsí exkrementy od viz 1 a 2.

[4]: Díky matice mohu prohlašovat tu krásnou větu:
"Slečno, já jsem si vás vypočítal."

9 Watari Watari | Web | 12. dubna 2012 v 14:45 | Reagovat

V některých věcech s tebou opravdu nesouhlasím, ale jedno si nemůžu odpustit.
Děti! Konečně se na naši planetě našel někdo další, kdo si přesně tohle myslí? Nemám ráda děti, dělají jen nepořádek. Vím o tom svoje, mám doma ročního brášku, to je taky jediné dítě, které snesu. (I tak utíkám, když křičí)

10 Houp Houp | Web | 12. dubna 2012 v 14:52 | Reagovat

:DDDD já upřímně nesnáším berušky, stonožky a housenky! V životě jsem neviděla nic víc nechutnýho!!!! Jinak jsem se dost nasmála, hlavně je z toho všeho vidět ta zlost a odpor k věcem!
Jinak si myslím, že velikonoce měli smysl hodně hodně dávno, kdy to bylo o té radosti a hlavně o víře. Dneska lacinej svátek, další možnost vyhodit poslední prachy z okna a nažrat se!
Chodníky... nekomentuju! :D Hrůza! Jo a matika... vlastně bych našla další hrozný předměty, jako fyzika!
:D Ale docela jsem se nasmála, i když tobě to možná při psaní k smíchu nebylo.

11 Sasanka Sasanka | Web | 12. dubna 2012 v 14:58 | Reagovat

[4]: No, něco na tom bude... Ale pořád mi nikdo nevysvětlil ty vektory.

[5]: Protože hadi jsou nádherná zviřátka :) Koně mi příjdou děsíví, jsou hrozně přerostlí (a navíc se tváří jako by si chtěli udělat z lidí salám)

[10]: Fyziku už naštěstí nemám, ale kdyby mě do ní pořád nutili, figurovala by na prvním místě :D

12 Kája Kája | Web | 12. dubna 2012 v 15:17 | Reagovat

Teda nevím, ale kůň vypadá mnohem mileji a bezpečněji než nějaká desetimetrová krajta.

13 Gabux Gabux | Web | 12. dubna 2012 v 15:21 | Reagovat

Tos  tím dítětem už říkala Kykyňa, takže to opakovat nebudu :D
Teď s čím nesouhlasím- 1(!), 2(!!!), 5 (v kafi ne, ale v čaji aspoň špetku :D ), 8 (matiku miluju, ale zásadně se neučím věci, které nepotřebuji to dělám taháky a tak :D )
S čím souhlasím- 3, 6(!!!!!!!!), 7(!!), 9 (!!!!!!!), 10(!)

Ty vykřičníky u toho nesouhlasu je jak moc to nechápu :D Ikdyž u zvířat chápu pavouky a hmyz... ble :D
U toho souhlasu zase znamená jak moc souhlasím :D
Ostatní je neutrál (a že toho moc není :D)

14 Gabux Gabux | Web | 12. dubna 2012 v 15:21 | Reagovat

Jo, ale hady mám taky ráda, vlatsně vše kromě pavouků a hmyzu u těch zvířat :D

15 sisusik sisusik | Web | 12. dubna 2012 v 15:37 | Reagovat

Z 9., 6. a 7. plne súhlasím ..:D

16 damselcheetah damselcheetah | Web | 12. dubna 2012 v 15:38 | Reagovat

:-D Pěkný článek. Je vidět, že to není odbyté.. Zase trochu z jiného pohledu a trochu něco jiného, než ty, které čtu už od pondělí.. :-) Mimochodem-děti se mi líbí (jsou takoví roztomilí), ale kdybych se o ně měla starat byť jen hodinu..? Asi by mě šlehlo. :-D Zvířata mám ráda, ale ne všechny (takový ten otravný hmyz, pavouci,.. to není ono). Velikonoce mi nevadí, ale souhlasím, že už to nemá ten samý význam jako dříve (na druhou stranu máme alespoň prázdniny :-D ). Cukr v čaji a kávě--echm. Je dobře, že nevidíš, kolik lžiček toho bílého prášku mám nasypaného v čaji.. :-D Prach utírám třikrát do roka (moje narozeniny, ségřiny narozeniny, Vánoce :-D ). Matika je na nic (ale jako vzhledem k tomu, že chci být bytová designérka--měla bych k ní začít přistupovat jinak.. :-D ). No a blbý lidi..? :-D Kdo je má rád je divnej.. (Ve třídě máme jednu tupku, která se v okamžiku, kdy učitel po 3 zopakuje, co si máme napsat znova zeptá.. Nejradši bych jí uškrtila. Nebo jak ty říkáš--vzala bambitku a postřílela)
Takže prostě jen, že tohle je super článek. Stejně jako další od tebe :-)

17 Sl. Sl. | Web | 12. dubna 2012 v 16:01 | Reagovat

Oj, zvieratá. Najprv som si myslela že totálne všetky zvieratá nemáš rada. Potom čítam, že psy a mačky ešte zvládaš. :D Samozrejme, pavúkov neznášam aj ja. Je to nechutné, také šudné. Má to 8 nôh a xy očí. je to chlpaté a nesympatické. -.-
A matiku tiež nemám rada. Nie, ja ju neznášam. Nechápem jej a rožky snáď nebudem počítať cez kvadratické rovnice. :D V niektorých veciach sa zhodneme. :) Ale, deti? Ako, ja sa ich bojím, ale to zvládam. a Veľkú Nov tiež neznášam! Lámem pruuty! HUJA! :D

18 anazuz04 anazuz04 | E-mail | Web | 12. dubna 2012 v 16:19 | Reagovat

Charakteristika dětí? Dokonalá.

19 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 12. dubna 2012 v 16:50 | Reagovat

[8]: No to mě taky. Do školy mám takovou krásnou cestu, kde jsou psí díla rozeseta metr od sebe, takže se často bojím, abych o ně neotřela dlouhou sukni (nešlapat na ně, to už umím).

Podle mě jsou děti supr, ovšem hmyz a pavouci fakt ne. Křčečkouna mám doma, celkově mám ráda hlodavce, kočky taky, ale ty zas nesnáší naši. Psů se bojím, takže tady kamarádství nebude.
Blbý lidi, naše dvě třídní dilinky si vlastně můžu vychvalovat jako zdroj zábavy. :-D

20 Pealia Pealia | Web | 12. dubna 2012 v 17:55 | Reagovat

Och. Válečné filmy mi taky vadí. Počkat- některé ne. Asi jsem divná, ale mám ráda bitva a.k.a Pán prstenů a nebo třeba seriál Hra o trůny. Tam je to taky samý násilí. Ach, jsem sice na základní a plánuji gympl, ale matika je pro mě společně s fyzikou největší zlo. :D A náhodu, taková včelička nebo motýlek je nádhernej tvor. :D

21 Michal Ernat Michal Ernat | Web | 12. dubna 2012 v 18:19 | Reagovat

Je dobré, že každý má svůj názor. A nejen ty máš svůj v článku, ale i s názory se roztrhl pytel ... přeji jen, ať nezažíváš to, co Tě tak vadí. Většinou právě to zažíváme ... :)

22 Matthias Matthias | E-mail | Web | 12. dubna 2012 v 18:38 | Reagovat

[11]: Vektory se v praxi používají v CAD (což je návrh jednotlivých věcí - auta a jeho dílů, mobilních telefonů a jeho dílů, atd atd atd). V architektuře. V 3D grafice atd atd atd.

23 Matthias Matthias | E-mail | Web | 12. dubna 2012 v 18:39 | Reagovat
24 Sasanka Sasanka | Web | 12. dubna 2012 v 18:52 | Reagovat

[23]: Už to chápu, takže něco, co stejně nikdy nepochopím :) Ale díky, aspoň teď vidím, že existují lidi, co to využijou :D

25 Sasan Sasan | 6. září 2012 v 16:07 | Reagovat

Jdi doprdele Sasanko!

26 cialis cialis | E-mail | Web | 27. května 2015 v 22:20 | Reagovat

I've long suggested that people seeking to gett a good understanding of this speciific topic spread their research acrooss many blogs

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama