Fucked Up (text k písničce)

22. února 2012 v 14:42
Zase jsem si hrála na textařku. A myslím, že se mi to povedlo. Ale nejdřív mi dovolte říct vám krátký příběh, který stál na pozadí toho všeho.
Ten film se jmenuje On je fakt boží! a jedním z postav je tam Sranda Dave. A ten je k sežrání. Než jsem měla nastoupit do prváku, říkala mi kamarádka, že na tu školu chodí klůuk, který vypadá PŘESNĚ jako Sranda Dave. Tak jsem si ho samozřejmě hned na začátku prváku okoukla a zjistila jsem, že nevypadá jako Dave ani trochu. Ale je pěknej, to se mu musí nechat.

A tak jsem na svého vysněného Dejva zapomněla, všechno bylo epes rádes, maturoval, když jsem končila druhák a pak zmizel. Škoda, aspoň bylo na chodbě na co koukat. Ono to tam jinak je DOST smutný, co se týká kluků.
V listopadu naše škola pravidelně pořádá noční pochod z vedlejšího města, je to asi 20 kilometrů a jde se cca 5 hodin. A koho v tom davu lidí nevidím! Dejv! Ono mu to označení už zůstalo. A tak, posilněna kapkou něčeho dobrého (dobře, nebylo to dobrý, byl to rum, a nebyla toho kapka ale asi litr) jsem se s ním dala do řeči. Vedli jsme spolu ty klasické opilecké kecy, popravdě si už přesně nepamatuju, co všechno. Jenže pak se k nám přidala jedna blondýnka, kterou pro naše účely budeme označovat jako slečnu P. (P jako Pí*a) a začala mrkat tak vehementně, až mi vlály přemrzlé vlasy. Přibližně ve dvou třetínách cesty už měla jeho plnou pozornost a já šla vedle nich jako na popravu. A před třemi čtvrtinami už si vyměňovali sliny a u toho jsem vážně asistovat nemusela, tak jsem se odtrhla, přidala do kroku a během chvilky jsem už byla daleko za horami.
Trošku jsem si nadávala, ale moc jsem to neřešila. Jenže pak přišel maturitní ples, na kterém jsem samozřejmě nemohla chybět (pařba bez Sasanky totiž není pořádná pařba) a Dejv tam náhodou byl taky. To bylo asi dva nebo tři týdny po pochodu. Byla jsem narozdíl od minule hezky učesaná, namalovaná a měla jsem krásné červené šaty. Byly dost krátký, musela jsem si dávat pozor, aby mi nebyly vidět konce silonek (měla jsem takové ty silonky, co končí na stehni). Povídali jsme si, tancovali jsme. Ale pak opět přišla lečna P. a začla mrkat. Vlasy mi opět vlály, navzdory všemu tomu laku, který jsem na ně vypotřebovala. Šli jsme na panáka. Já, Dejv a slečna P. Prostě se musela přisrat. Domů jsem odjížděla nasraná na celej svět a hlavně na všechny blondýny na světě. Už podruhé mi Dejv proklouznul mezi prsty.


Tři měsíce jsem se klepala na 17. února. Na školní ples. Podle fejsbuku tam Dejv měl být. Tentokrát jsem byla plně odhodlaná držet ho od všech blondýn v krátkých šatech. Viděla jsem ho hned, když jsme vešl, ale pro dramatičnost jsem dělala, že ho nevidím a schválně jsem si povídala s kamarádkou, jako že nic. Kamarádka ovšem měla oči na štopkách a říkala, že si Dejv mohl krk ukroutit, když mě viděl.
Zase jsme tancovali, povídali si, vůbec jsme nepili (jakoby mi to někdo věřil). Slečna P. měla nádherné šaty. Sytě červené, krátké, bez ramínek. Ale jaksi pozapomněla na jednu důležitou věc. Na prsa! Nechala si je doma na nočním stolku a vypadala příšerně. Já vypadala úžasně. Dejv měl oči jen pro mě a na blondýnu se sotva podíval. Všechno vycházelo podle plánu. Až do půlnoci.
Najednou jsem se ocitla pod těžkou dávkou ignorace. Jako bych byla míň než vosk do uší. Dejv někam zmizel a když už jsem ho někde zahlédla, tancoval s nějakou holkou. Pokaždý s jinou, abych pravdu řekla. Když odcházel, řekl mi jenom čau. A ani to čau by mi neřekl, kdybych si pro to nepřišla. Ještě v rámci alkoholového opojení jsem mu večer napsala esemesku. Teď bych si za to ruce urvala. Dejv už se neozval a mě zbylo akorát tak koukat na ty fotky z plesu, na kterých jsme spolu, znova a znova, dokud na ně ještě uvidím.


Obvykle, když si to takhle majorně poseru, musím si projít určitou očistou. její průběh se nedá nijak uspěchat, prostě to přichází samo. Součástí očisty je tuna čokolády (hotovo), koupit si něco pěkného na sebe (mám krásný šedočerný šátek - hotovo), změnit účes (obvykle se barvím, ale tentokrát mám vlas yzkrácené o půlku - hotovo), najít si nový cíl (rozhodla jsem se makat na fyzičce, dotáhnout provaz na obě nohy a bejt v naší taneční skupině nejlepší - hotovo) a napsat o tompísničku (hotovo).
Fajfku mám u všech bodů seznamu. Poveldo se mi to všechno ani ne za týden. normálně to trvá tak měsíc a půl. Hlavně ta písnička. Poslední bolavý srdíčko jsem si vypsala až po třech měsících. Tak proč, když už mám očistu za sebou, to pořád tak zkurveně bolí?
Přes den se držím pohromadě, směju se, jsem veselá a ani to není moc přetvářka. Opravdu se raduju. Ale pak se udělá tma, je večer, ulehnu do postele... a ono to příjde. Co by, kdyby...
A pak přijde ta fáze, kdy si spolu s Barborou Polákovou z plna hrla zpívám "Bože já jsem kráááááááá-áááááá-áááááá-áááááááá-va... va... va!"
Ale už bych mohla přestat žvanit, ne?...
Tak tedy písnička

Je v podstatě o tom všem, o Dejvovi (který se jen tak mimochodem jmenuje Honza).
V refrénu jsou některá slova naschvál zdvojená. jendak, aby to vypadalo zajímavě a jednak, aby mi to šlo do hudby. Jako podklad jsem si vybrala karaoke písničky Give Your Heart A Break od Demi Lovato. Ale melodie není stejná, tu jsem si změnila. Snad se někdo prokousal až sem a nechá mi komentář. :) A tentokrát jsem se rozhodla, že to překládat nebudu. Tak!

xoxo
SasankaI ate like tons of chocolate bars
I keep on crying in midnight hours
I get sick when I hear your name
You can't stop popping in my head anyway

I tried to text you a thousand times
Never sent it to you at last
How I wish that you could see
Everything you need is inside of me

I just stare at these for for walls again
And I know I know it's gonna be the end
All I'd need is a one last one last shot
Suddenly I feel I feel so fucked up

And it's all your fault
I blame it on you
You know the things you've done
You can't undo

Even though I just have cut my hair
The entire world looks so unfair
I'd really want to smile my pain away
And the brand new me is starting today
And the brand new me is starting today
Today, today

I just stare at these for for walls again
And I know I know it's gonna be the end
All I'd need is a one last one last shot
Suddenly I feel I feel so fucked up

And it's all your fault
I blame it on you
You know the things you've done
You can't undo

Let me tell you how it should have been
Let me show you things so crystal clear
Let me tell you what I mean
Let me tell you how it should have been
Let me show you things so crystal clear

I just stare at these for for walls again
And I know I know it's gonna be the end
All I'd need is a one last one last shot
Suddenly I feel I feel so fucked up

And it's all your fault
I blame it on you
You know the things you've done
You can't undo

Let me tell you how it should have been
Let me show you things so crystal clear
Let me tell you what I mean

So crystal clear
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ta Obyčejná Ta Obyčejná | Web | 9. března 2013 v 15:58 | Reagovat

Senzační! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama