Média - Úvaha

24. ledna 2012 v 16:46 |  Úvahy
Máte na výběr dvě možnosti - buď kliknete pod perex a rovnou si přečtete tu úvahu, nebo se nejdřív prolouskáte tunami nesouvislých myšlenek, které můj mozeček čínské berušky vyplodil. Být vámi, vyberu si tu první možnost.
Ehm, ty to fakt myslíš vážně? Vážně se chystáš číst to všechno?... No dobře, ale za děti ručí rodiče.
Mimochodem... Nesnáším děti. Jsou mrňavý a drzý a jako mravenci. Jedno dítě zamáčknete a nic vám neudělá. Ale ono se nikdy nestane, že byste narazili jen na jedno dítě. Vždycky jsou jich mraky. A budou vás tak dlouho otravovat, dokud nebude po jejich. To mi připomíná jeden dokument o pravěkejch příšerkách. Byl ten jeden takovej obří dvoumetrovej pra-pták, co kladl pra-vajíčka na zem. A když se malé (no.. ono moc malé nebylo) pra-ptáčátko začlo líhnout, přihnali se pra-mravenci a úúúplně ho ohlodali až na pra-kost. Tak nějak si připadám po kontaktu s dětmi.
Fuj a ble...
Další poznatek je jednoduchý - když si jdu dělat kafe, musím se napřed podívat, jestli máme mlíko. Protože kafe bez mlíka se fakt nedá pít. Teda ono se dá pít, ale není dobrý. Ani trochu.
Měla bych jít něco dělat. Ale nechce se mi. Víte vy vůbec, kdy jsem naposledy mohla sedět u počítače a třískat do klávesnice cokoliv mě zrovna napadlo? No už dlouho ne. Protože na ten pitomej fejskug se fakt nedá vypustit všechno.
Potřebuju si koupit nový šaty, nějaký na ples. Úplně si je dokážu představit, chtěla bych hodně volnej vršek a jeden širokáááánskej rukáv, druhý rameno holý. A ještě k tomu budu potřebovat boty. Netuším, kde na to vezmu peníze. Snad se něco vysype za vysvědčení. Mohlo by.
To mi připomíná, že se chci pochlubit. Letos jsem opravdu zazářila! Ani nevím, jak to dělám (protože v podstatě většinou v tý škole nic nedělám), ale měla bych tam mít dvě dvojky. Jsem to ale šprt, šprťáckej, nechutnej.
Myslím, že to by stačilo. Když je úvod delší než samotný článek, nedělá to na lidi dobrý dojem.

xoxo
Sassy ↓↓↓


Zadání znělo: Média změnila svět. Změnila i charakter člověka?
Délka: minimálně 200 slov, snažit se hranici nepřekračovat o moc (trénink na maturu)
Zase takový fujtajbly mi z pera vylezly....

Že je vliv masmédií - jak už samotný název napovídá - masový, o tom nemůže být pochyb. Působí na společnost jako na celek ale i na člověka jako nezávislého jednotlivce. Utváří za nás názory, formují nás k obrazu svému. S tím, jaký vliv mají média na skupiny lidí, se mění nejen společnost, ale i charakter každého z nás. Jsou ty změny spíše k lepšímu nebo spíše k horšímu?
Lidstvo zpohodlnělo. Získání informací o dění v okolním světě je otázkou jednoho stisknutí tlačítka na dálkovém ovladači. Stejně daleko je zábava, uvolnění, relaxace. Kupujeme si DVD, podle kterých máme v plánu začít cvičit, ale nakonec skončí někde v koutě hned vedle bot na běhání a činek. Přátelé jsou vzdáleni jedno kliknutí myši a tak se stává, že služba, která nás měla všechny sblížit, mezi nás staví propast.
Přestali jsme skutečně přemýšlet a naučili jsme se přijímat informace tak, jak se na nás hrnou z reklam a hloupých nekonečných seriálů. I vnímání reality se změnilo - vždyť utéct od ní je tak snadné!
Co tedy dělat aby se z nás nestalo stádo konzumních gaučových povalečů, ale samostatně a racionálně uvažující společnost? Stačí jen umět rozlišit důležité od nepodstatného. Naučit se vnímat rozdíl mezi skutečností a mediálním pozlátkem. Nebýt jen pasivními příjemci ale vybírat si, co a jak přijmeme. Ale hlavně se z toho nezbláznit.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Udělej mi radost...

...a klikni

Komentáře

1 Lizz Lizz | Web | 29. ledna 2012 v 19:03 | Reagovat

*slyší slovo děti a utíká se schovat* Už jsou pryč? *opatrně vykoukne*
KAFE?! *zase se schová*
Brr... Takových šoků takhle k večeru :D

K tomu článku: Amen, sestro.
Teda skoro amen. :D Mám jen jeden malý detail. Co je to sakra ta realita?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama