Květen 2011

Ve hvězdách :D

25. května 2011 v 20:12
Ano, přesně tam se vidím za nějakých pět šest let. Mezi hvězdami. Chtěla bych zářit a oslňovat z hvězdného nebe hollywoodských filmů.
Nejsem moc hezká, ani přirozeně bojovná. Neumím zpívat a co se týká mého tance, taky s tím kariéru neudělám. Hraju sice na piáno, ale pochybuju, že ze mě bude slavná klavírní virtuózka. Sportovní kariéra pro mé levé nohy i ruce taky nepřipadá v úvahu. Co tedy zbývá kreatuře, jako jsem já, když zoufale touží po uznání a slávě?
Ano, herectví. Dneska může hrát každej ňouma, s prominutím. Filmů se točí tisíce a tisíce, nepřeberné množství malých i větších roliček čeká na každého, kdo má zájem a špetku talentu.
Ovšem... každý sen má své ovšem, i ten můj.
Myslím, že mým velkým ovšem je místo, kde jsem měla to štěstí se narodit. Malé městečko, kde každý zná každého a kde nikdo nikomu nic nedaruje. Malá a bezvýznamná země, kde nic českého nemá šanci, kde se netočí ulítlé "teen" komedie (ve kterých bych měla šanci zazářit), opomenutý a nepodstatmý kout všeho.
Ještě ta Praha by se jakž takž dala. Přeci jen, jsou tam všechny castingové agentury, které obsazují do komparzů, nebo do miniroliček, kde potom máte šanci být zaznamenáni někým důležitým. Ale copak si jakožto sedmnáctiletá studentka můžu dovolit pravidelné výlety do Prahy? Přeci jen je na prvním místě vždycky jistota - škola a potom nějaká práce.
Jak už jsem řekla, nejsem sice od přírody bojovný tvor, ale když přede mě někdo postaví, něco, co hodně hodně moc chci, dokážu jít přes mrtvoly a neohlížet se, kolika lidem to ublíží. Dokážu zatnout zuby a vydržet. Naučila jsem se držet hubu, když je potřeba držet hubu, a držet krok, když je potřeba držet krok.
Co říci závěrem? Že lidem jako já by se mělo zákonem zakázat rodit se v zastrčených koutech světa. Mělo by být nelegální plodit takové děti kdekoliv jinde než v New Yorku a Los Angeles :D

xoxo
Sasanka

P.S. Taky cítíte, jak tady smrdí samochvála?

Good bye

13. května 2011 v 17:03
Don't try to see the world
Through your pink sunglasses
There is so much more
More colours and places

The space between
Between you and me
It's just another chance
To jump for real

Do you think you have enough
Do you think you've seen enough
Do you think you've lived enough
To say good bye
Do you think you have it all
Do you think there's nothing more
So tell me whatcha waiting for
This one you can't deny
So tell me, tell me why