Srpen 2010

Aby se neřeklo...

24. srpna 2010 v 14:00 Popelnice
Čtěte na vlastní nebezpečí!!!
Abyse neřeklo, že kašlu na blog... (jakože na něj poslední dobou kašlu) Tak vám něco napíšu.
Všimli jste si, že ačkoliv je moje adresa povidky-inc atd. tak tu žádná povídka nepřibyla už hooodně dlouho? Možná jste si toho nevšimli. Já teda jo. A nevadí mi to.
Místo toho vám sepíšu seznam věcí minulých :D
Byla jsem týden u babičky. To ještě předtím. A potom týden na Moravě u kamarádky.
Hele, víte co? Nevím, co mám psát, takže to dopadne tak, že tenhle článek bude jenom smůška keců a blábolů o ničem, nikdo ho číst nebude a já jen zbytečně zapleveluju místo na blogu. I když pořád lepší tenhle plevel, než pixelQy, ne??


Till The End - písnička

16. srpna 2010 v 1:39 Básničky
V noci nás napadají ty nejdivnější věci. Většinu jich do rána zapomeneme.
Ale když nemůžeme spát, to se potom zvedneme z postele a jdeme své nápady realizovat. Tady je výsledek mého dnešního ponocování.
Celé je to strašně moc podobné písničkám od skupiny The Runaways. Poslední dobou je hodně poslouchám, i když to není zrovna nejnovější hudba - no a co, dobré věci nejsou nikdy moc staré.
Mám tu písničku v hlavě. Ale neumím zpívat, klavír se do ní použít nedá a na kytaru se teprve začínám učit (ještě ke všemu na klasickou a tahle písnička přímo volá po elektrice a bicích). Takže ačkoliv přesně vím, jak to má znít, nechám si to pro sebe. Pro vás je tu text a překlad.
Kdyby tam někdo našel jakoukoliv chybu, nebo mu jakákoliv fráze připadala jakkoliv divná, okamžitě mi to řekněte! Vím, že to není stoprocentně správně.
Tak už konec okecávaček a písnička pod perexem

Stopa


A dalšíííí....

15. srpna 2010 v 21:43 Spřátelené blogy
Pomoc, nestíhám, není čas :....
Sakra, tak ráda bych napsala něco strašně moc milého a pěkného. Ale nemám čas.
Ráno vstávám na budíka a pak mě čeká ten nejskvělejší týden z prázdnin.
Ale o tom to teď není... Jen vysvětluju, proč už musím jít spát a proč nestihnu napsat to, co bych chtěla. :D
Každopádně.
Jedna slečna, která je náhodou mou jmenovkyní (Ivetka) se pokouší psát vlastní knihu. Říkám pokouší, protože všechno jsou to jenom pokusy. Všichni se o to jen pokoušíme. Až budeme od rána do večera třískat do klávesnice a jedna kapitola bude mít dvacet stránek a my budeme mít dokonalý příběh bez škobrtanců, potom to teprve bude psaní knihy. Do té doby se pokoušíme.
Ivetka (je zvláštní to jméno psát v souvislosti s někým jiným) píše takové to klasické fantasy, které mě osobně nic moc neříká. Jestli jste četli Eragona, můžete si udělat přibližnou představu o jejím stylu psaní a o příběhu (nevím, jeslti jsou tam draci - upřímně nevím vůbec o čem to je. Četla jsem jen první kapitolu). Mě se Eragon nelíbil. I když je to bestseller. Nebyl to můj šálek kávy. Stejně tak knížka Ivetky není přímo podle mého vkusu a nezískala si mě. OVŠEM to neznamená, že je špatná. Ivetka píše MOC dobře a jestli tenhle žánr a styl máte rádi, její knížku si zamilujete.
Na jejím blogu se můžete taky zapojit a poslat jí nějakou svou tvorbu. Dozvíte se tam něco málo o ní, o jejích oblíbených autorech a knížkách...
A to bude ode mě asi všechno.
Kde Ivetku najdete?

xoxo
Ivetka alias Sasanka aka Sassy neboli Já Král Jelimán :D
Howgh :D

Chlubivá Sasanka

5. srpna 2010 v 11:59 Grafika
Víte, asi jsem debil. Možná se ze mě stává slepice, KtErÁ Za cHvÍlI ZaČnE pSáT TaKhLe (asi ne, protože to trvá strašně dlouho). Ale už i já jsem se dostala k tomu, že se mobilem fotím do zrcadla a potom ty fotky upravuju. Pak je prsknu na Facebook a čekám záplavu komentářů "Sluší ti to", na které odpovídám "Ale nekecej" :D
No a co, je mi šestnáct... Ne šedesát :D Mám trošku právo na to, chovat se hloupě, pubertálně. Možná trochu dětinsky. Ještě rok a půl si chci užívat toho, že jsem oficiálně dítě. Budu dělat hloupý věci, budu se chovat trapně a bude mi to fuk! JO!

Sasanka | Povidky-inc.blog.cz


A protože jsem chlubilka obecná, pochlubím se s těma fotkama i tady.
Ale tady nečekám záplavu komentářů o "slušivosti" ale třeba malinkatou pochvalu, že jsem ty fotky pěkně upravila.
Většinou to není nic moc. Program, který používám se jmenuje ACDSee ProPhoto Manager. Netuším, co je to zač. Ten pán od počítačů nám to tady nainstaloval najednou s operačním systémem a prý je to jen na prohlížení fotek. Ale dá se v tom udělat malý zázrak.
Mám ještě Gimp, ale s tím se mi fakt nepodařilo se naučit. Většinou to dopadlo tak, že po hodině snahy zůstal obrázek v původním stavu :D Nevyznám se v tom. Třeba na to jednou příjdu. Teď už ty fotky...

Flash

4. srpna 2010 v 21:45 Grafika
Jen tak z nudy jsem s stáhla obrázek Pozor, vysoké napětí! nebo jak se tomu má správně říkat. Víte co, ten blesk v trojúhelníčku. Malinko jsem to ořezala, změnila kontrast, barvy, jas, světla a stíny a tak dále. Přidala jsem sluneční skvrnu do rohu a vzniklo z toho něco zvláštního, jednoduchého ale celkem pěkného.

Flash // povidky-inc.blog.cz
Ty barevný fleky okolo blesku nejsou zrovna nejvychytanější, třeba nahoře nejsou vůbec a dole jsou zase moc. Ale s tím mým prográmkem nemůžete čekat zázraky. Sama ani nevím, kde se to tam vzalo, v originále to tam rozhodně nebylo :D

... protože mám špatnou náladu

2. srpna 2010 v 20:37 Popelnice
... a protože to musí jít někudy ven. A protože je tohle nejspíš jediné místo, kde si můžu postěžovat.
Jestli nechcete, nečtěte to. Nemusíte. Píšu to kvůli sobě...