Krásný svět plný fialových oFcí

25. dubna 2010 v 18:04 |  Téma týdne
Téma týdne

Když jsem byla malá holčička věřila jsem ve strašidla, duchy, bubáky, čerty a anděly, ježíška a bílou paní. Když jsem o trochu vyrostla, zjistila jsem, že ten malinký čertík, který mě každou zimu straší na Mikulášském dni v sokolovně, je ve skutečnosti můj spolužák. Přestala jsem věřit na čerty a souběžně s tím i na anděly. Postupně jsem zjišťovala, že strašidla neexistují, bílá paní je jen na obrázcích a duchů je na světě přesně tolik, kolik jich vidíme. Zůstal mi Ježíšek, ale i o něj jsem přišla někdy ve třetí třídě. Byla jsem ztracená ve světě, o kterém jsem si myslela, že je mnohem zajímavějším místem, než jakým se na první pohled zdá být. Skutečný svět mě zklamal, ale zvládla jsem se s tím vypořádat. Svým vlastním způsobem - nahradila jsem si ztracené napřirozeno jiným nadpřirozenem, které mi ještě nesebrali.
Když mi bylo jedenáct, úpěnlivě jsem čekala na sovu s dopisem, kde bude napsáno, že mě přijímají na Bradavickou školu čar a kouzel. Sova se neobjevila a dopis taky ne. Další sebraná iluze. Už zase mě svět připravil a kousek zajímavého tajemna.
Takhle to bylo se vším. V něco jsem věřila, něco jsem si vysnila, a potom to odlétlo jako bílé chmíří z pampelišky. A tak jsem se rozhodla, že už si nenechám ukrást žádnou další nadpřirozenost.
Skutečně věřím, že někde pobíhají upíři, jen trochu jiní než Drákula nebo Edward Cullen. Vážně věřím tomu, že každý z nás má strážného anděla. Jen někdo má tu smůlu, že schytal povaleče, co na svoji práci kašle.
Ne, na Boha nevěřím. Vážně ne - jsem stoprocentní salašista. Má vírá spočívá v obdivování fialové ofce a Chucka Norrise. Trošku přízemní, ne? Ale to je fuk. o tom psát nechci.
Já jen, že lidé, kteří nevěří, jsou ztracení. Nemůžou dýchat a nedokáží přesvědčit sami sebe, že je pro co žít. Pár lidí si myslí, že nevěří na nic. Chyba! Obelhávání sama sebe. Všichni jsme věřící, jen to nemusí zákonitě souviset s náboženstvím.
Zmiňovala jsem strašidla, čerty, kouzla a upíry. Zmiňovala jsem Boha a fialovou ofci. Ale je spousta dalších věcí, na které můžete věřit.
Co třeba osud? Já osobně na něj nevěřím, protože kdyby skutečně existoval, stačilo by mi sedět, koukat z okna a čekat, až se to stane. Dávámj přednost náhodě. Vážně a doopravdy věřím, že všechno v našem životě je jenom náhoda, větší či menší.
Co třeba věřit tomu, že bude líp?
Co třeba věřit tomu, že lidé nejsou jediní ve vesmíru.
Je toho spousta...
I obyčejná víra v to, že svět je kráný. Což je. Jenom na to sám nestačí, potřebuje naši VÍRU a fantazii, aby se krásným skutečně stal. Tak ho nenechme spustošit, co vy na to?
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Avis Avis | Web | 25. dubna 2010 v 18:14 | Reagovat

Souhlasím, moc pěkný článek.. Nemám ráda pustošení světa, převrácení hodnot. Já věřím ve vyšší sílu, v sebe sama a v zázraky.. Je toho mnohem víc, v co věřím, pochopitelně, ale kdybych to měla všechno vyjmenovávat, nestačil by komentář. A navíc, to není to, co jsem chtěla říci tímto komentářem. Věřit je krásné a nezbytné..
Vírá hory přenáší.

2 nej-bleskovky-nej nej-bleskovky-nej | 25. dubna 2010 v 18:43 | Reagovat

Ahoj :-) !
Někdo ho zná, někdo ne, ovšem každý kdo se zapojí, může vyhrát úžasné ceny!
Řeč je tu o mém znovu založeném blogu, na kterém můžeš vyhrát úžasné ceny za jednoduché otázky, na které odpovíš. Nejedná se o ceny typu: "blendíček, klikačka, diplomek" a podobné hlouposti, jsou to opravdu úžasné ceny ;-) , ovšem víc se dozvíš na samotném blogu, kde právě probíhá historicky první bleskovka po znovu založení, odkaz je tady → http://nej-bleskovky-nej.blog.cz/1003/1-bleskovka
Určitě přijď, vyhrává každý!
P.S.: Omlouvám se za reklamu, ale veř mi, že to za to stojí ;-)

3 Septima Severa Septima Severa | Web | 25. dubna 2010 v 19:06 | Reagovat

Souhlasím s tebou - každý věří v něco, ačkoliv si to nemusí zákonitě připouštět.
Tvůj článek mě zaujal :-)

4 Vickinka Vickinka | Web | 25. dubna 2010 v 19:17 | Reagovat

jo..sice detsvi nas provazeelo hodne bludy a klamy..co jsme si mysleli ze to bylo.a pritom to byla lez.. :) ale vsici sme vyrostli na tom samem..at uz vily, andelove..nebo bradavice :D :))))
stejne.to bez toho si neumim predstavit ..... jen diky tomu to bylo tak super..a i kdyz vime ze uz nic z toho neexistuje .... nevadi .. tak zas realita nekdy taky neni spatna..a muzeme si snit hodne jinych veci dal.. :) ttreba tu lasku .. kera je sniva.. a pritom muze bejt skutecnosti :)

5 Hauvínek Hauvínek | Web | 25. dubna 2010 v 20:13 | Reagovat

moc pěkně napsáno.. taky se mi někdy zdá, že mi všechno ulítává buhví kam, ale věřit v něco, za něco stojí

6 katuse katuse | 25. dubna 2010 v 21:53 | Reagovat

Bejku...krásně si to napsala..a já se přiznám že já věřim v upíry xD...

7 Filomena Filomena | Web | 25. dubna 2010 v 22:51 | Reagovat

Souhlas. Ale v tu fialovou ofci teda nevěžím. A můj anděl strážný musí bejt ze mě na prášky, no nezávidím mu. Skvělej článek Sas, jako vždy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama