Splněná přání

20. října 2009 v 21:17 |  Glosy
Autorka: kikikio

O čem to je: Jó, to kdybych věděla x). Ale podle mě jde o to, kterak se Lily a James dali dohromady, jenom je to zabalená do sladkého snění okolo vánočních svátků (Vida, i to nejhorší dílo se dá krásně popsat)

Říkám já: Moje první glosa. uznávám, že zesměšnit tuhle autorku asi není zas tak těžké a vyžaduje to naprosté minimum talentu, ale řekla jsem si, že začnu s něčím jednodušším.


Lily právě seděla v křesle nebelvírské společenské místnosti a povídala si se svou kamarádkou o Vánočních prázdninách,(čárka) kde je prožijí a co si přejí, James stál u krbu na sobě mněl (vidím správně? Opravdu vidím správně? Ono jde napsat mNěl?) neviditelný plášť chtěl zjistit co si přeje jeho milovaná Lily když konečně nato přišla řeč.
"Lily co si přeješ k vánocům?" zeptala se jí její nejlepší kamarádka.

"Přeji si... aby se do této povídky vrátily všecičky čárečky, které chudinky teď čekají přede dveřmi a mrznou."

"Já no přeju si...já ani nevím co bych si mněla přát ale vždycky jsem chtěla takovou kočku moc se mi vždy líbili takové černé" usmála se a zadívala se toužebně na svou vysněnou kočku (do krbu).Takovou? Fakt přesně takovou? Ale Lily, to není kočka, to jenom vykukují Jamesovy zpod kouselného pláště spoďáry.

James který u krbu stál si říkal že se asi prozradil nemohl se hnout jen koukal na Lily jako na anděla jeho přání bylo aby se do něj zamilovala ale věděl že se to nestane. Protože je James povrchní pitomec, který nedokáže napsat souvětí souřadné s několika větami vedlejšími správně, poněvadž nikam nenapsal ani jednu čárku. Lily se spět otočila ke své kamarádce.

"Co bys chtěla ty?" zeptala se nakonec svojí kamarádky. Co to vidí oči mé? Tahle věta je úplně správně (i když slohově nic moc)

"Já no já bych chtěla nový koště to starý už sem rozbila u nás v lese" usmála se a zvedla se k odchodu.

"Jdeš si lehnout že?" řekl anonymní duch

"Ano Lil pod taky třeba usneš" povídal ještě anonymnější a ještě dušovnější duch

"To nejde dit víš co mně trápí"odpověděl další duch anonym. Ve společenské místnosti byl totiž sraz duchů anonymů. A james je všechny vedl

"Vím Lil ale nemůžeš se zabívat pořád jen Jamesem Potterem dit nespíš už kvůli němu tejden minimálně mám o tebe starost jestli neusneš tak ti dojdu na ošetřovnu pro lektvar" Rychle, pohotovost... Najít slovník cizích slov: da...de... di.... diakritika, dioptrie... Žádný slovo DIT tam není. *panika*

"Já usnu dřív nebo později ano, dobrou noc a krásné sny" normálně čumim... kde se tady vzala čárka?

"Dík Lily tymezerataky" odpověděla jí a šla si nahoru lehnout do pokoje Lily si lehla na gauč a dívala se do krbu. Kouká ta holka vůbec někam jinam?

James si k ní přisedl na zem nemohl tomu uvěřit ona nespí kvůli němu co to znamenalo byl štěstím bez sebe pořád si to přehrával dokola. Byla to pravda ona nespí seděl u ní pod neviditelným pláštěm a díval se jí do očí za chvíli ho přepadla únava a šel si do pokoje sundal plášt a vzal deku šel dolů a přikri jí Lily u krbu ta se jen nevěřícně usmála, James si šel lehnout.Nějak nevím, co tím vším chtěla autorka říct. ale to nevím už od začátku, takže bych se tomu neměla divit.

....................................

To ráno si začali všichni balit na odjezd !!!!samozdřejmně!!!! i James a Sirius po obědě odjeli společně k Potterovím kde strávili svátky Siriuse brali jako svého syna a Sirius i James jim byli zato vděční James byl štastný že je zase doma. Vysilující odstavco-věta.

....................................

Příští ráno se vydal James, Sirius a Jamesova matka do obchodu říkal že žena se přeci jen vizná ve věcech pro dívky. Copak by kluk nedokázal koupit kočku sám? Nic proti, mě příjde chlupatá koule jako chlupatá koule. A je novinka, že pro holky se musí kupovat spešl chlupatá koule.V Londýně dorazazili do jednoho obchodu s mazlíčky přišli k prodavačce hovoru se ujala Jamesova matka a James si mizitím prohlížel různá zvířata. Po chvíli k němu přišla matka.

"Jimmi ta prodavačka je naprosto hrozná nechceš jí radši koupit-" dál to nedořekla James jí do hovoru skočil.

"Ne mami opravdu chce kočku"Sraz anonymních duchů se přesunul už i do obchodu s domácími mazlíčky.

"Ale kdybis mně nechal-" kdybYs

"Ne mami prosím opravdu kočku prosím" Ne mami ČÁRKA prosím ČÁRKA, opravdu kočku ČÁRKA prosím.

"Jamesi Pottere nech mně domluvit ta prodavačka se chová hrozně nechceš jí radši koupit kočku v Příčné ulici?"

"Promin mami" James zabořil pohled do země "omlouvám se vím že to myslíš dobře tak půjdem do Příčné ulice" Odkud se v Jamesovy vzala ta pokora?

"Ale Jimmi ty jsi zlato vím chceš jí udělat radost tak pojd" objala ho, Sirius který je celou dobu pozoroval se usmál a vyšel z obchodu. James vyšel za siriusem.

"Ty máš štěstí Siri (Jimmi)"řekl James.

"Jak to?" Optal se Sirius.

"Že máš takovou rodinu" Povzdychl si rozladěně James.

"Ale Jamesi (Siriusi) ddit ty jsi pro mně bratrem Také můžeš patřit do naší smrtijedské rodiny, jestli chceš. Co kdybych tě pozval na čaj?"

"Dík brácho" ulevilo se Jamesovi. Ještě, že má tak skvělé přátele, jinak by byl až do smrti nucen nenávidět Pána zla, stvořitele všeho odporného.

............................


V příčné ulici bylo rušno lidé chodili s obřími krabicemi od obchodu k obchodu nejvíc lidí bylo u tařkáře trojice se vydala k obchodu se zvířaty(nevím tet jak se to jmenovalo) a začli vibírat nejhezčí kočku v obchodu bylo celkem ticho jen zvířata vydali zvuky. jamesova matka vzala do ruky jednu krásnou černou kočku.Dochází mi slova... a to jsem od přírody ukecaný tvor.
(Jen ukázka jak by mohla vipadat) (jen ukáska, jag bi mohla vipadad)
"Jimmi takovouhle by chtěla?" usmála se a pohladila kotě po hlavě.

"Ano ta je dokonalá mami tudle berem a mněli bychom jí vzít nějáké jídlo né mami?"

"To mněli Jimmi tak vem jídlo ano" usmála se a šla zaplatit.

"Mami si úžasná díky"

"Ano teto ty jsi hotový anděl" ozval se konečně před obchodem Sirius.

"Notak chlapci budu se červenat" usmála se Jamesova matka a šli konečně domů.
Ah jag dojemná zcéna


.............................


Po svátcích se všichni znovu vrátili do školy a vyprávěli si o tom co prožili a co dostali James celý večer pokukoval po Lily už se těšil až jí předá svůj dárek seděl v křesle společenské místnosti ale kamarádky Lily ne a ne odejít sebral odvahu a šel k nim Lily se k němu podívala. A potom si uvědomila, že s neznačárkem nechce mít nic společného. Plivla mu do obličeje, násilím mu uzmula kočku a pelášila pryč z Bradavického hradu, co jí nohy stačily.

"Co je Pottere?"

"Můžu s tebou mluvit?" zeptal se jí mírně "pokud možno omezerasamotě" pohled upřel do země po chvilce celí hlouček dívek odešel. Bály se, že by z jejich slov taky zmizely čárky... a potom i mezery.

"Děkuju Lily"

"No jo tak co potřebuješ?"

"No chtěl bych ti dát svůj dárek k vánocům" upřel na Lily která se zarazila. CO přesně upřel na Lily?

"Tak to ne Pottere žádné nechutárny to ne ahoj"

"Lily ne neodcházej"

Skus mně zastavit" zvedla se a vyrazila ke schodům.

"Prosím Lily o nic nechutného jak říkáš nejde prosím vyslechni mně" podíval se nani viděl že je vyvedená z míry.

"Vým vipadá to divně prosím počkej tady ano?" Upýral na ňy sfúj pochlet a doufal že ho vislehne.

"Dobře Jamesi počkám" vrátila se a sedla si na gauč.

"Co... tys mi řekla jménem?" podíval se nani vylekaně. Sakra, slovo NANI taky není ve slovníku cizích slov. Co budu dělat?

"Ne neřekla"

"Řekla"

"Ne"

"Jo řekla"
Znáte tu scénu z filmu Páni kluci? Ale jo! Ale ne! Ale jo! Ale ne! Tak jo! A nebo radši ne! Ale jo! Ale ne!

"Tak asi řekal já já nevím promin" Já já já jenom já

"Lil mně to nevadí naopak děkuju" vhloubi dušše byl štěstím bez sebe že by k němu přeci jen něco cítila? James vyběhl po schodech nahoru opatrně vzal jednu menší krabici s dírama a druhou větší kterou postavil ke schodům přišel k Lily.ta z ďýrama bila plná bopkú, ta druhá bes ďer bila ůplňe prásdná.

"Tady Lily je to pozdě ale tady bych to nesehnal asi" usmál se a předal jí balík.

"Co...tos nemusel Jamesi já...já pro tebe nic nemám" opatrně si vzala od něho balík a posadila se.

"Ne...není to nic žertovného?" Sraz anonymních duchů se nakonec přesunul tam kam patří - do společenské místnosti Nebelvírské věže.

"Ne není Lily nemusíš se bát otevři to" usmál se a přisedl si k ní.

"Dobře Jamesi" cítila jak rudne v obličeji a začala opatrně rozbalovat pečlivě zabalený dárek když to začalo výdávat nějáké zvuky (hej, takhle přece mluvil Viktor Krum =D)Lily se ulekla.

"Co to je?"

"Rozbal to prosím"
"Promiň, Jamesi. Snažím se, ale ono to tak nevábně voní, až mi z toho odumřely konečky prstů."

Lily opatrně otevřela krabici když v ní uviděla haldu smrdutých boPků, které na ni zlověstně vyhlížly z krabičky (roztomilé kotě jak si jí roztomile prohlíží) Lily se nevěřícně podívala do krabice potom se ještě štípla jestli se jí to nezdá.

"To není sen to...to...je...Hovno (kočka)...tys mi dal hovno (kočku)?"

"Ano slyšel sem že si přeješ kočku" James se trochu cukl.

"Ah... Jamesi já jánevím co nato říct to je úžasné díky moc" usmála se a v tu chvíli udělala něco co by James nečekal jen trochu ale jenom ve snu Lily se k němu sklonila a dlouze ho políbila James se jí vpíjel do rtů doufal aby tento okamžik trval věčně, i když Lily v důsledku jeho dárku opravdu nevábně voněla. Voněla tak nevábně, až se rozútíkaly všeeechny čárky (nebo aspoň všechny ty, které ještě měli tu odvahu a zbyly.)

"Lily já...já tě miluju" pohlédl jí do očí a s Lily se zatočil celý svět posledních pár týdnů si uvědomila že ho miluje a tet od něj slyší ty dvě krásná slova. Já... tě... miluju *chvilku počítá*Mě pořád vycházejí tři! Asi vrátím diplom (moment, to bych nejdřív musela nějaký mít)

"Jamesi já..." ty.. on... ona... ono... my... vy... oni... ony... ona... (pokud vyjmenováváš zájmena osobní, ještě se k nim občas přidávají i SI a SE)

"Já vím ty mně ne ale chci abys to věděla si pro mně to nejdůležitější na světě. Kvůli tobě bych se dokonce naučil používat čárky "

"Ne Jamesi chci ti říct že tě miluju posledních pár týdnů nebo spíš měsíců jsem si to uvědomila jen sem myslela že ze mně chceš mít jen trofej" James se nani podíval udiveně jeho oči zářili štěstímLily ho políbila na tvář James jí objal a začal jí hladit po zádech. Přístupnost: ehm, asi nula plus. Kde je nějaká romantika?

"Jamesi děkuju miluju tě"

"Já tě taky miluju Lil" pohladil jí.

Lily po chvíli usnula v jeho náručí dva týdny už nespala james to věděl takže položil na zem hovno (kotě) a Lily jí poločil na gauč a chtěl odejít když ho Lily vzala za rukáv.

"A to hovno uklidíš, jasné? (Bud tady prosím)"

James jen kývnul a lehnul si vedle ní ten den dostal nejlepší dárek. Uvědomil si, že bez čárek se nikam nedostane a přihlásil sebe i Lily na dvoutýdenní kurz správné češtiny. Po dvou týdnech se vrátil. Ukázalo se, že kurz byl naprosto k ničemu, neboť dál čárky nepoužíval. (takovejch peněz to stálo)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lizz Lizz | Web | 24. října 2009 v 13:59 | Reagovat

no comment...:)

2 AranisLea AranisLea | 13. května 2012 v 14:49 | Reagovat

Bůh asi neni vševědoucí, jinak by tu holku nenechal psát! Bez glosu (nebo glos? Cizí slovo, nebo aspoň pro mou osobu) by se to číst jaksi nedalo... U odbrázku kotěte jsem přestala číst, pročetla si kousek Bílého tesáka a zase se vrátila, protože čeština autorky je otřesná a ty komentáře až moc vtipný na to, abych to dala vcelku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama