Měla bych se stydět.

1. září 2009 v 17:59 |  Popelnice
Právě jsem dostala škytavku. Někdo na mě myslí. Ale to jsem vlastně napsat nechtěla.
Chtěla jsem ze sebe vypsat všechny důvody, proč bych se měla sama za sebe stydět. Proč bych sama sebe neměla brát mezi lidi, abych si neustřihla ostudu. Proč bych se sama se sebou nebavila, kdybych byla někdo jiný. Já bych rozhodně nebyla dobrá kámoška pro někoho, jako jsem já... A právě teď chci ze sebe vypsat všechny důvody, proč (Ale nejdřív musím počkat, až mě přejde ta škytavka, s tím se nedá psát)
  1. Jsem až neuvěřitelně sebestředná a egoistická. Nejradši bych byla, kdyby se všechno točilo kolem mě, kdyby jenom kolem mojí lavice byly o přestávkách hloučky, kdyby všichni na škole věděli, kdo jsem. Kdybych měla na Facebooku v přátelích spoustu lidí, který ani moc nemusím, ale oni si o mě myslí, že jsem prostě skvělá. Chtěla bych, aby se všichni zajímali o moje starosti a litovali mě, i když na druhou stranu chci, aby mě nechali na pokoji, když to potřebuji. A ačkoliv bych tohle všechno strašně chtěla, nikdy nejsem nijak nadšená, když o mě někdo projeví zájem. To potom koktám, zadrhávám se v řeči a všechny drsně vtipné odpovědi mě napadnou až o pár minut pozdějc. Vlastně se mi v tom mém uzavřeném ztřeštěném světě žije docela dobře, ale stále podvědomně toužím po tom být obskakovaná.
  2. Jsem odporně sobecká. Trošku se to vztahuje k prvnímu bodu. Sice chci, aby se lidé zajímali o mé problémy a pomáhali mi je řešit, utěšovali mě. nastavovali mi ramena na vyplakání, hladili mě při tom po vlasech a šeptali slova útěchy. Ale já sama nejsem ochotná tohle poskytnout někomu jinému. Dokonce ani těm nejlepším kamarádkám. Když jsem s nima, chci se bavit a ne řešit jejich milostné problémy, které mi připadají malicherné v porovnání s mými. Nejsem ochotná podělit se s nimi o Margotku koupenou ve školním automatu, ale kdykoliv si oni koupí Delissu, považuji za automatické, že mi dají kousnout. Na rozlučce jsem bez výčitek svědomí upíjela pivo všem přítomným pánům, ale když se někdo chtěl byť jen dotknout mé Coly s Rumem, okamžitě jsem vylítla z kůže. Měla bych si uvědomit, že nestačí jen brát a doufat, že dary budou přicházet samy od sebe. Měla bych být trošku štědřejší vůči ostatním.
  3. Pořád si na něco stěžuju. Když se mě lidé ptají, jak se mám, zásadně odpovídám "Fajn, ujde to" nebo "Nic moc, znáš to". Nikdy nejsem s ničím stoprocentně spokojená, na všem vidím mouchy (především na své vlastní práci). Například první den školy. Měla bych být z nových spolužáků nadšená, těšit se z toho, že poznám spoustu nových lidí, že možná konečně budu mít tu možnost promluvit si se Srandou Dejvem (a časem i možná něco víc) ale místo toho tu fňukám, že chci zpátky na základku. Zpátky do mojí rozhádané třídy. Přitom ani ta stará třída nebyla nic extra. Mohla bych si z očí sundat černé brýle a konečně se začít pořádně dívat kolem sebe a uvědomit si všechna ta pozitiva, co život přináší. Komu se poštěstí mít perfektní školu pět minut od domu a navíc mít ve vedlejší třídě jednu ze svých nejlepších kamarádek? A komu se poštěstí se na tu svou vysněnou školu bez problémů dostat? Mám tolik věcí kterých si nevážím a se kterými jsem nespokojená. Místo abych byla ráda, že mám krásné tmavě hnědé oči, toužím po zelených. Místo toho abych byla ráda, že nevážím sto kilo ale "pouhých" šedesát pět, stále chci mít 58 kilo, protože se mi to číslo líbí. Neustále nespokojená se svým životem, který by mi mohl leckdo závidět
  4. Nejsem si jistá, zda jsem teď tu vlastnost pojmenovala správně, ale marnivá mi příjde jako dost výstižné slovo. Víte proč pořád tvrdím, že se mi mé povídky nelíbí? No přece proto, že CHCI slyšet, že to není pravda. Proč asi tvrdím, že mám divné vlasy? Protože chci slyšet, že jsou mé vlasy nádherné. Proč pořád všem tluču do hlavy že na té a oné fotce vypadám jako E.T. mimozemšťan? Protože chci slyšet, že to přece vůbec není pravda, že vypadám pěkně. Těší mě to poslouchat, chci být přesvědčovaná o vlastní dokonalosti, které jsem si tak trochu vědoma, ale nahlas bych to ani za nic nepřiznala.
  5. Jsem ukecaná, ale když příjde chvíle na vtipnou odpověď, většinou se nezmůžu na nic jiného než "Drž hubu, debile!" Přitom mě vzápětí napadne tolik úsečných narážek. Tolik naučených frází, které bych mohla použít. Prostě kdykoliv mě někdo něčím zaskočí, ztrácím řeč. A taky u toho rudnu, což mě štve snad ještě víc.
  6. Ale nejvíc mě na mojí vlastní maličkosti štve, že jsem si přesně vědoma svých chyb, ale jsem moc líná s tím něco dělat. Proč se snažit o zhubnutí na již zmiňovaných 58 kilo? Proč se snažit být méně sobecká a víc dbát na druhé? K čemu by mi bylo, kdybych se naučila vnímat svět ve veseljších barvách, když je mi v tom mém koutku dobře. Nic mi nechybí. Mám všechno, co chci. ... Tak to vůbec není pravda, chci dokázat spoustu věcí, ale moje lastní lenost mi v tom brání. Chci se naučit být lepším člověkem, ale to by mě stálo aspoň trochu úsilí, které nejsem ochotna vydávat.
Tak a teď si o mě myslete co chete!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | Web | 1. září 2009 v 18:17 | Reagovat

Bože (to slovo říkám nějak často), je to divné. Nemyslela jsem si, že na světě je víc takových lidí, takových jako já. Spousta věcí z tvého popisu na mě víceméně sedí. Jako kdybych se podívala někam do knihy a tam by byla popsaná má podstata, všecko co se snažím před světem skrývat. Pravda, na bodě 2 už jsem silně zapracovala a skoro se mi povedlo ho zvrátit ze základů, ale jinak...
Promiň, je to divný komentář, ale nemůžu se vyrovnat s tím, že je mi někdo, koho neznám tak neuvěřitelně podobný...

2 Mu~he.he Mu~he.he | Web | 1. září 2009 v 18:50 | Reagovat

no téda ty maš ale chyb  :D uznávam, že já sem na tenhle blog jeden čas moc nechodila protože jsem si o tobě myslela, že si namyšlená no a po kecání na icku se muj názor aj celkem změnil, ale nechápu jedno -  jestli že cceš být obsakovaná a prostě tohle všecko, tak proč si to tu napsala když víš, co si o tobě budou ostaní myslet? Aby tě přesvědčovali, že tot ak není, bo tě i přes blog a icko STRAŠNĚ znají?  :D  :D  :D  né Sasy neměnila bych s tebou, sice jsi vážně hezká, ale ani v nejmenším bych s tebou neměnila  :-)  no a víš, ale občas na lidi apdne depka, při které sami sebe děsně moc odsoudí. Osoudí se naprotot za VŠECHNO protože mají depku. Vim to, bo sem to taky psala na mém starém blogu  :-D  a vlastně když má člověk depku, tak sám sebe vidív tom nejhorším světle, ale zřejmě to nebude tak kritický, teda ale v případě, že bys depku neměla  :-D

3 Schemozzle! Schemozzle! | Web | 1. září 2009 v 20:01 | Reagovat

Zdraví bývalá Really strange person xP (více na mém blogu)!
Při čtení tvého článku, jsem si uvědomila, že nejsem zas tak dobrým člověkem, za kterého jsem se považovala! Víš myslela jsem, že být přátelská, vypatlaná, nenormální, vysmátá, pořád usměvavá, naslouchavá, vypravěčská a ochotná, že to prostě stačí! přitom mám tolik chyb! Víš co by mě nejvíc zajímalo? Co si o mně může myslet kamarádka? Vážně dobrá kamarádka, která mě zná léta. Strašně bych ocenila, kdyby tady někdo tak upřímný jako já byl! Někdo kdo by mi dokázal říct vše co se mu na mé osobě nelíbí! Ocenila bych to, ale na druhou stranu bych jí/mu dala pár facek! Ha! A jsme u toho :D U mých blbých vlastností! našla bych spoustu nedostatku, kdybych se snažila být k sobě upřímná jako ty, ale Ouha! á jsem upřímná jen k okolí a k sobě nejsem nejspíš moc tvrdá! Jak vidíš, každý má chyby! Nikdo není dokonalý, ale můžeme se všichni společně pokusit o to být lepším člověkem. A nezáleží na tom, jak moc jsme líní! Tohle není o lenosti! Přece pro tebe nemůže bejt tak těžký zvednou prdel a jít do toho po hlavě :D Můžeš začít tím, že zhubneš na vysněných 58 kilo ;) Také chci zhubnout! Mám 64 a chci mít 55! Tak proč se do toho neopřeme společně? protože jsem Blbý =D Sme blbý holky xP I já, i ty! Je to tak xP

4 slečna KATEŘINA slečna KATEŘINA | Web | 4. září 2009 v 17:21 | Reagovat

Souhlasím s komentářem č. 1!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama