Eragon

30. srpna 2009 v 21:28 |  Popelnice
Tak jsem ho dočetla a ráda bych se s vámi o ten zážitek podělila...


Musím uznat, že je to vážně tlustá knížka. O to víc mě překvapilo, jak je lehká. Jako peříčko, člověk by neřekl, že drží v ruce pětiset stránkovou bichli. Ale to je vedlejší.
Na jednu stranu chápu, že se stala bestsellerem. Je to psané jednoduše, nejde tam o složité zápletky, které by normální člověk nepochopil, nemusíte si u toho nijak namáhat škebli. Nemusíte si zákonitě pamatovat charakter každé postavy, nemusíte tu knížku chápat. Prostě čtete a ona tak nějak sama ubíhá. Ale musím říct, že mě nijak extra nezaujala. Četla jsem ji, když jsem měla chvilku a náladu. Nebylo to stejné jako u Stmívání nebo Harryho Pottera, kdy jsem hcodila po bytě s nosem zabořeným v knížce a hltala písmenka. Tajně jsem četla pod peřinou až do noci a první, co jsem vzala ráno do ruky byla zase knížka. Takže nejpozději během tří dnů bylo dočteno. Eragon mi vydržel přes týden a to je co do počtu stran srovnatelný třeba s Rozbřeskem, nebo pátým dílem HP. Jsem ráda, že jsem si tu knížku přečetla, její koupě by mě nemrzela, ani kdybych místo 150 korun zaplatila plnou cenu. Ale jestli nebudu mít štěstí na vánoční dárky, pochybuju, že si někdy koupím další dva díly. Za své peníze určitě ne. Ale ráda bych si je přečetla, i když teď mám na mysli spíš knihovnu nebo tsáhnutí z netu... No uvidíme.

xoxo
Sasanka


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pawja aneb AfroGirl Pawja aneb AfroGirl | Web | 30. srpna 2009 v 22:44 | Reagovat

Nejlepší z trilogie je druhý díl. Na trojku se ani nekoukej, protože je to tak odporné a nudné a jediná zajímavá věc je jen asi ve 3 kapitolech. Eragona mám ráda, ale hlavně kvůli Saf. Jinak jak si sama řekla, kniha je jednoduchá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama