7. Davidův deníček

9. ledna 2009 v 15:50 |  Deník normální puberťačky
Takže, nastala ta lepší situace, neboli kapitola je hotová. Nemůžu tvrdit, že by byla nějak úchvatná to ne. Hlavně proto, že je to poprvý, co píšu jako 'za kluka'. Strašnej nezvyk psát nejdnou Byl jsem místo Byla jsem. Takže omluvte mě, jestli je tam někde ženský rod, nejspíš mi to ujelo.
No a samozřejmě klasicky: prosím nějaký komentář x)
toť vše


Tak jsem akorát seděl na posteli, oči zavřený a doufal jsem, že se mi neudělá zase blbě. Načapat madam "Bych ti upravila fasádu" jak si mačká beďary nebo provádí nějaký jiný, ale stejně odporný očistný rituál... Díky, nemám zájem. A navíc by to byl trapas, kdybych vlítnul do koupelny a hodil šavli na podlahu. Přinejhorším to můžu vždycky vyklopit ven z okna, ne?
Stejně je to škoda. Taková pěkná holka, ale myslí si, že spolykala všechnu moudrost světa a že má vždycky ve všem pravdu. Všude jsem byla, všechno jsem věděla ale většinu si toho nepamatuju.... asi tak. A taky má otřesný pyžamo, jako by jí bylo pět a půl.
Když kolem třetí odpoledne konečně vypadla, vešla do mýho pokoje ségra. Zavřela za sebou dveře a opřela se o ně zády, nejspíš abych nevzal roha (to já obvykle dělám, když začne ten její trapnej výslech - chci si zachránit holej život). Asi si myslí, že mi v tom její záda na dveřích zabráněj.
"Tak co, bratříčku, už je ti líp?" Drzá jako obvykle. Kdybych chtěl, tak jí takovou napálim. Ale v současným stavu to asi nebudu zkoušet, moje koordinace pohybů zatím není zrovna v nejlepší formě.
"Co chceš?" vyjel jsem na ní naštvaně. Ta mi zrovna chyběla.
"Prej se už znáš s mojí kamarádkou Magdou?" koukala na mě tím svým provokatérským výrazem, o kterým jenom já vím, že je provokatérský. Naši si myslí, že jde o přátelský úsměv. Asi čeká, až mi vytečou nervy a něco po ní mrsknu.
"To je ta chytrá, jo?" předtíral jsem, že si nejsem tak úplně jistej. "Tak tu jestli ještě někdy uvidim, tak ať si mě nepřeje. Pizda jedna mrňavá, u nás v koupelně se rozcapovat nebude, jasný? Jak tě znám, tak ty bys jí u nás nejradši rezervovala celou poličku, aby měla místo na kartáček na zuby, hřeben a voňavku." Normálně teda tolik nemluvím. Hlavně při konverzaci s Markétou, na tu mi stačí pár jednoduchých vět. Její minimozeček by nic složitějšího nepochopil.
"Zas tak malá není, je jenom o tři měsíce mladší než já."
"No tak to jí rezervujeme poličku o trochu vejš." dodal jsem ironicky.
"Dělám, že jsem to neslyšela."
Teď byla moje chvíle zasadit 'smrtelnou ránu'. Markéta se už chystala odejít a tak jsem na ní rychle vybafnul. "Ale v Brně si to dělala. Myslím to s tou poličkou. Každá tvoje kamarádka měla u nás v koupelně svoje místo. A jestli se nepletu tak i svoje pyžamo, ne? Aby si připadaly jako doma."
Markéta se na chvilku zasekla s rukou na klice, potom přes rameno zamumlala "To... to bylo něco jinýho." a už byla venku.
Přemejšlel jsem, jsetli sem to nepřehnal. Vím, že po starejch kamarádkách se jí moc stýská. A taky vim, že i když ona jim pravidelně posílá dopisy, jí ještě nepřišel ani email. Znám ji už čtrnáct let, takže poznám, když ji něco žere a taky většinou poznám co. Ale jak jí můžou chybět takový slepice, to jsem nikdy nepochopil. Ne že bych se o to snažil.
To já takový problémy nemám. V bývalým 'doma' jsem nikdy neměl moc kamarádů. Tunu známejch, ale o opravdový kámoše byla vždycky tak nějak nouze. Taky trochu proto, že tam nebyl nikdo, s kým by stálo za to se bavit. Všichni úplně stejný kokoti bez vlastního názoru. Spíš jím záleželo, co má člověk na hlavě než v hlavě. Rozmazlený jedináčci, kterejm víc než na "vnitřním charakteru" záleželo na značkovým oblečení. Se divim, že se vůbec snažili udržovat něco jako společenské kontakty, když si bohatě vystačili s mikinou od DC a botama Adio. A kdo byl oblečenej levnějc než za dva litry, už byl outsider. Já se vlastně nejlíp cejtím v ryflích, který jsem si koupil za tři kila u ťamana asi už před dvěma rokama. Takže si dovede představit, že jsem do jejich světa trochu nezapadal.
Ale tady je to jiný. Takovej Vidlákov nad Brodem. Tady nikdo značkový hadry nenosí. Všichni jsou sto let za opicema a mě to přesně vyhovuje, jsem tady tímpádem za největšího borce. Vůbec bych se nedivil, kdyby v těhle končinách ještě poslouchali O-zone nebo Holki.
Přerušil jsem úvahy o díře v zemi (neboli o tomhle městě) a radši jsem si pustil cédko Linkinů. Ty jejich písničky jsou dobrý, teda někerý.
Potom jsem do sebe kopnul paralen aby mě přestala bolet hlava a šel jsem si lehnout. Radši budu příště dávat bacha, kolik toho chlastám.
***

Ani nevím jak, ale usnul jsem. S podivem.
Vzbudilo mě až ráno zvonění mobilu. Volal mi Mates, můj novej spolužák. Takovej jednoduhcej nenáročnej tvor, hlavně co se týče hygieny. Zastával názor, že chlap má smrdět i na fotce. Já mu to vymlouvat nebudu, ale nechtějte po mě, abych seděl vedle něj. Ptal se, jestli máme tenhle tejden odpoledku (střída se to lichej-sudej tejden). Trpělivě jsem mu odpovídal, nevím, ano, ano, jo, ne, nebyl žádnej úkol, jo jasně, hm... tak čest.
Pak mi došlo, že už je vlastně pondělí. Kurva už je skoro čtvrt na osum. Totální nestíhačka. Ke škole to mám asi dvacet minut pěšky, takže sebou musim hodit.
Chodím na stavebku, to je spolu s gymplem jediná střední široko daleko. První hodinu máme fyziku. Ten předmět jsem měl vždycky rád, ale ten učitel... Jmenuje se myslim Havlíček, je to starej pupkatej dědula a používá metody asi tak z roku 1900 (hold vzpomíná na svá studentská léta). Nejradši by ještě používal i rákosku, ale kdysi dávno to nějakej chytrej člověk zakázal, takže má Havl po prdeli.
Potom máme informatiku, to bude leháro. Učitelka je suplující důchodkyně, takže neslyší, nevidí a asi ani neví co je to procesor. Všichni tímpádem místo zadaný práce brouzdaj po netu (asi nemusím zdůrazňovat, na jakejch stránkách jsou - když jsme třída plná kluků)
Ten kluk co vedle mě seděl (Honza?....) do mě najednou drknul a povidá: "To je kunda co?"
Už jenom ze zvědavosti jsem tam kouknul. Ukazoval na monitor a tam byla foka ségry. Byl totiž na libku, nebo něčem podoným a náhodou narazil na profil Markéty.
"To je moje ségra, vole" vyjel sem na toho kreténa docela podrážděně. "Kolik rodin se tady jmenuje Langovi, nevíš" Vedle jejího jména bylo i místo bydliště. Idiot...
"Aha, zabručel jenom a dál prohlížel její fokty. Asi u pátý se zase zastavil
"Hej, co je to za holku, co je tam s ní?"
Byla tam Markéta v noční klošili vyfocená... no.... asi s Magdou. Málem jsem ji nepoznal. Byla taková jiná... Byla hezčí. Nejspíš si ji ségra vzala do parády a trochu ji namalovala. Ale tím to nebylo. Slušelo jí to tam, protože se smála. Já měl tu smůlu a viděl ji zatím jenom nasranou a zaskočenou.
"Nějaká její kámoška.. asi." dělal jsem, že ho nevnímám a zase jsem obrátil pozornost ke svojí práci. Ale cejtil sem jak mi rundou uši, snad si toho nevšimne.
"Docela hezká" poznamenal ještě můj soused a pak už dal do konce hodiny pokoj, naštěstí.
Během hodiny jsem se ještě jednou přistihnul, že čekám s prstem položeným na entru a přemejšlím, co asi Magda dělá. Na tý fotce jí to vážně moc lsušelo.
Ty vole, vzpamatuj se. Je to jenom malá drzá holka, taková mladší kopie ségry. Co je ti po ní?
"Počkej ty mrcho, však ty ještě uvidíš." pomyslel jsem si, zmáčknul enter a začínal představovat potupnou a bolestivou pomstu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lizzie Lizzie | Web | 9. ledna 2009 v 16:20 | Reagovat

Mno tak 1943 a 1993 je to mezi tm 50 let ne?:D Jej.. ta matika... asi přestanu zakládat skupiny a budu dávat pozor..xD jinak kapu si přečtu v po...xD páč nemám počítač .. ted jsem v knihovně..xD

2 Lizzie Lizzie | Web | 9. ledna 2009 v 16:42 | Reagovat

Jééé super...xD Mrcho jo? Uvidíme jak bude mluvit za chvíli..xD Ne promin to jenom můj mozek vymýšlí dopředu...xD

3 Zubatá Zubatá | Web | 9. ledna 2009 v 17:28 | Reagovat

téda, v tomhle tempu pokračuj klidně dál :D. Bájo, Sasan :)

4 Katk@ Katk@ | Web | 10. ledna 2009 v 13:15 | Reagovat

To je náhoda, když se mi něco povede napsat... Moje kapitolovky si radši ani nečti ty mi nějak nejdou...

5 Atevi Atevi | 21. ledna 2009 v 15:36 | Reagovat

jeee tak Magda se Davidovi libi jo? fakt jsem zvedava, jak tohle dopadne..musis psat a psat a psat hodne rychle :D

6 <AnGee>(*-*) <AnGee>(*-*) | Web | 27. února 2009 v 17:31 | Reagovat

heh, a co vymyslel jako?? poslal něco nb co?? proč mačkal entr??? to asi můj "minimozeček" nepochopil...x)

7 Niki Niki | 27. února 2009 v 20:08 | Reagovat

Ten David se mi začíná líbit-asi sem divná :-D :-D

8 Mu~he.he Mu~he.he | E-mail | Web | 3. dubna 2009 v 21:57 | Reagovat

Niki > to mas dobre kdyz to psala Sas no xD  hey ale uplne drsne toto xD

9 Gaia Gaia | Web | 19. srpna 2009 v 22:43 | Reagovat

Takže z toho nakonec přece jenom uděláš slaďárnu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama