Leden 2009

Prázdniny {nejsem tady}

31. ledna 2009 v 12:14 Popelnice
Začínají mi jarní prázdniny, tak vás na chvíli opustím. Zlé síly zasáhly, a já jsem nucena strávit nudný a nezáživný týden s rodinkou na horách kdesi v Tramtárii. Takže tady teď týden nebudu, proto nepočítejte s žádnou kapitolou. Ale počítejte s tím, že až se vrátím, zaplavím vás písmenky. Pochybuju, že budu mít na práci něco lepšího, než psaní (sice s sebou mám kus Rozbřesku, ale právě, že jenom kus - asi dvěstě stránek ).
Taky jsem na dobu mojí nepřítomnosti nastavila pár článků, aby to tady moc nestálo, ale budou to převážně články do rubrik Moje malůvky a Čtenářský deník. Takže nic moc záživnýho, ale aspoň něco.
Zároveň s tím se chci omluviot mým SBčkám, protože na jejich blogy nebudu přidávat žádné komentáře (ale budu na vás myslet).
Držte mi palce, ať se na těch lyžích nezabiju, nebo abych si nezlomila nohu, nebo něco na ten způsob. Myslete na mě a doufejte, že mě ten týden nepřipraví i o poslední zbytky zdravého rozumu (o tom bych vůbec nepochybovala). Loučím se sv vámi.

*vzlyk* (slzy na krajíčku)

xoxo
Sasanka

Druhý blog

30. ledna 2009 v 14:13 Popelnice
Vážení a milí...
Založila jsem spolu se svou kamarádkou nový blog, kde zatím není vůůůůbec nic x). Ale časem bude. Počítám, že pokud máte někdo rád gothic, krvavé fotky a věci kolem vampirismu, určitě se vám tam bude líbit (kámoška se o to postará). A jestli si naopak potrpíte na emotivní obrázky tak se o to postarám já x) x) x)
Adresa blogu: memento-morte.blog.cz
Snad se vám tam bude líbit... teda, až tam budou nějaké články, že... x)

xoxo
Sasanka

Avrilka

29. ledna 2009 v 20:28 Moje malůvky
Avril je moje úplně nejoblíbenější zpěvačka, takže jsem se rozhodla ji nakreslit. Ten nápad vzniknul na výtvarce, měli jsme volnou hodinu, takže jsem bafla časpois, tužku a papír a pustila se do díla (neboli: naprosto jsem Avril zesměšnila svými karikaturami)

Na začátek...

29. ledna 2009 v 19:51 Moje malůvky
Spousta lidí si na blogách s povídkami zařídila i rubriku s vlastními obrázky... Nechci tvrdit, že kreslím jako Pikaso, to ani náhodou, spíš je náhoda, že se mi něco povede. Ale to mě neodradilo založit si tuhle rubriku taky. Proto tady čas od času narazíte na moje umělecké výtvory... Všechno bude jenom focené, takové výkřiky moderní techniky jako |:skenr:| (co já vím, jak se to píše ) jsou na naši rodinu moc drahé a "zbytečné". Takže kvalitka nic moc, ale ne-wa-dí x)

Výzo...

29. ledna 2009 v 19:47 Popelnice
Tak dnes to konečně přišlo... Den, kterého se spousta lidí bojí. Jenže pro mě byl vysvobozením. Konečně jsem v ruce držela papír, který funguje zároveň jako přímá letenka na střední školu a utvrzuje mě v tom, že teď mě čeká půlrok bezstarostného nicnedělání (ehm... teda až na přijímačky, samozřejmě, ale třeba takovej zeměpis už se učit nebudu).
Dopadla jsem... no... přesně tak jak jsem čekala. Mám jednu jedinou dvojku a to z fyziky (narazili jste někdy na nudnější předmět?). Vtipy o šprtech si strčte někam x).
A jak jste dopadli vy? Dostali jste za vysvědčení finanční odměnu, nebo přes hubu? (už jenom kvůli vám doufám v první možnost).
A teď mi držte palečky, protože to těžký mě teprve čeká.... Přijímačky za rohem, no jestli já je udělám napoprvý, tak sem dobrá...

xoxo
Sasanka

2.Dita - probuzení

27. ledna 2009 v 17:21 Matka a její vnuk
To jsem si zase jednou něco vymyslela. Napsat tuhle kapiolu bylo napůl snadný, napůl strašně složitý, jak se to vezme. Třeba konec se psal úplně sám, já mu jenom trošku pomáhala, ale při rozhovoru s 'matkou' bylo všechno na mě, ten kousek mi vůbec nešel od ruky. A výsledek? Já myslím, že celkem dobrý (jenom si to přečtu ještě jednou, jestli to vůbec dává smysl.) Kapitola je dlouhá, má tři stránky a kus (skoro rekord), ale já jsem se svou prací spokojená. Naprosto. Takže se do toho pusťte a pak mě nezapoměnte pochválit, jaká jsem holka šikulka

M. Cabotová - Deníky Princezny

27. ledna 2009 v 16:52 Čtenářský deník aneb moje oblíbená tvorba x)
Kdo by neznal sérii knížek o princezně Mie Thermopolisové. Díky tomu, že byly knížky zfilmovány je tenhle příběh patnáctileté holky známý snad všem. Musím uznat, že Anne Hathaway je jako princezna úžasná, ale knížky mají svoje osobní kouzlo, které se do filmu prostě nevešlo.

Děj: Není nutné se nijak rozepisovat. Mia je patnáctiletá holka, kterou ve škole všichni přehlíží, patří k těm největším outsiderům. Všechno se to změní jednoho krásného slunečného dne (tady si nejsem jistá jaké bylo počasí, ale když to napíšu takhle, vypadá to hezky) přijede do města její babička a ta jí poví strašnou pravdu - Mia je princezna. A teď přichází klasická proměna alá Popelka. Z ošklivé a nevýrazné studentky je pravá následovnice trůnu. To by snad na úvod stačilo, zbytek už znáte všichni z filmu x)

Ještě bych se chtěla omluvit, nevím jestli jsou knížky ve správném pořadí, mám v tom trochu maglajs. Najít na internetu jak jdou knížky za sebou je úkol pro detektiv Holmese.


Tleskejte mi, pokořila jsem techniku

27. ledna 2009 v 15:15 Popelnice
Dámy a pánové...
Ani já sama tomu ještě plně nevěřím, ale konečně se mi povedlo udělat FUNKČNÍ rozcestník kapitolovek... No nejsem já dobrá? Dřív jsem měla 'malinko' problémy s tím, že po kliknutí na odkaz se oběvila notoricky známá stránka, oznamující, že hledaná stránka neexistuje. Ale protože jsem hlava šikovná, dokázala jsem tento nepatrný problémek vyřešit. Takže se konečně zbavím toho nepřehledného menu a kapku si to tam zúhledním.
Jinak by během dnešního dne měla přibýt kapitola k Matce, ale uvidím, jestli se mi povede ji dotvořit.

xoxo
Sasanka

1.Eliška - výměna

25. ledna 2009 v 13:30 Matka a její vnuk
Tahle kapitola je od Katky (odkaz vlevo v menu). Ně se strašně líbí, v něco tak úžasnýho jsem nedoufala. Tím tě nechci Katku schazovat, ale ona sama říkala, že není, jestli to dokáže napsat. A teď už perex od ní:
Dlouho mi trvalo než jsme se přinutila to napsat, ale když jsem si k tomu sedla, šlo mi to samo a vzniklo z toho něco mnohem lepšího než jsme čekala. Je to kratší než když to napsala Sasanka.

8. Tři šance

24. ledna 2009 v 21:04 Napotřetí to dokážu!!!
Koukám, překonávám se... Všimněte si prosím, kolik článků jsem za leden zveřejnila... Víc než za říjen, listopad i prosinec dohromady. Stejně jako za červen, červenec, září, říjen a lsitopad dokupy. Očekávám aplaus.
Když jsem přemýšlela, proč to tak je, došlo mi, že píšu docela kráký kapitoly (zvládala sjem i pět stránek a teď mám problém pospat dvě). Takže na konci článku najdete anketu, kde můžete hlasovat, jak chcte dlouhý kapitoly. Samozřejmě, čím delší kapitoly, tím větší interval mezi zveřejňováním jednotlivých částí příběhů.
K téhle kapitole: Neděje se tady nic (snad kromě pětiřádkového rozhovoru mezi Lis a Siriusem), ale slibuju, že pokračování bude trošku akčnější. Už přestoupíme k samotnému balení Siriuse (upozornění: to mi moc nepůjde ale vynasnažím se)
Jako obvykle, prosím omluvte překlepy a napište komentář. Stačí líbí/nelíbí. Děkuji