Moje Kecy

22. listopadu 2008 v 12:15 |  Jednorázovky
Původně jsem chtěla jenom napsat takový desetiřádkový zamyšlení nad dnešní mládeží x) Ale fakt sem chtěla aby to zůstalo nekde zvěčněný, protože kdybych to napsala jenom do popelnice, nikdo by si to nepřečetl... Tak snad bude mít tohle moje plkání nějakou udezvu...Nepochopím... Všechno rozbít, zničit. Tu snahu odpoutat se od stereotypu porušováním zákazů a příkazů. Jenže věčným nedodržováním stanovených dohod se člověk ke stereotypu a nudě přibližuje víc, než by se zdálo. Nepochopím... Proč jsou za hrdiny dnešního světa považováni zásadně lidé, kteří překročily tu pomyslnou hranici. Znám jednoho kluka. Chodí na učiliště a jeho spolužáci ho uznávají, kdybychom žili v pravěku, byl by on jejich bohem kterému by nosili obětní dary. A to jenom proto, že čas od času nejde do školy, odjede s kamarády do nedalekého města, kde zdevastuje děstké hřiště a rozmlátí polovinu laviček v parku. Proboha, lidi, vzpamatujte se. Ten si vaši přízeň nezaslouží. Myslím si že "uctívat" bychom měli spíš lidi, co si stojí za svým názorem a´šíří ho dál aniž by dělali něco nezákoného, nebo zakázeného. Člověka, který pošle svojí třídní do prdele a neporuší přitom jediný bod školního řádu. Člověka, který chce v životě něco dokázat, má svůj cíl a nesnaží se jenom působit na své okolí jako flegmatickej týpek kterýho nic nerozhodí.
Nepochopím... A ani chápat nechci... To jak svět ničí sám sebe. Nedávno jsem se setkala s názorem, že vražda není trestný čin, že je to největší lidská přirozenost. Prý to tak dělají i zvířata, tak proč by lidi,jakožo zástupci živočišné říše, na tom měli být jinak. Jenže skuste si žít jeden jedinej den jako zvířata. Nepřežili byste, takže se chovejte tak, jak se na stvoření s jistou dávkou inteligence patří. Protože právě intligence z nás dělá něco víc než zvířata, ale většina z nás jí plýtvá na vymyšlení nových způsobů, jak se odpoutat od stereotypu. Všechno rozbít, zničit... Nepochopím... A ani chápat nechci...

A teď čekám záplavu komentářů s vaším názorem... ne, zas tak moc jich bejt nemusí, ale kdyby se tu pár odpovědí na moje hemzání objevilo, vlbec by mi to nebylo proti srsti. Nechci ódy na můj styl psaní (stejně by žádný nepřišly) ale prachobyčejný názor na skutečnost...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Udělej mi radost...

...a klikni

Komentáře

1 crazy-nun crazy-nun | Web | 14. ledna 2009 v 14:44 | Reagovat

Tohle je opravdu zajímavá úvaha, popravdě je fakt, že  stereotyp je někdy vážně nuda(tím rozhodně nechtěla říct jupí jdu zdevastovat lavičky v parku ani omlouvat ony aktéry díky nímž se občas nemá kam posadit... prostě jen suše konstatovala)Já osobně spíš obdivuju lidi, kteří svou chytrostí předčí každou učitelku :-D))) Ale ani tohle bych řekla, že není zrovná ideální (jen jakože, nic se nemá přehánět, kdybych takového člověka potkala asik bych si taky sedla na zadek a v puse by mi zaskočil knedlík a s hloupostí svých tupých slov bych jí raději ani neotevírala)šrotit se neustále něco hmm taky nic moc zábavná představa. Myslím, že občas nějaké to dobrodružství je opravdu fajn, ale rozhodně né v podobě vytrhaných dětských průlizaček ze země.

2 Kaku Kaku | Web | 17. května 2009 v 15:00 | Reagovat

Já to taky nechápu. Někdo něco zničí a je to děsná prdel. Už ale ne tak pro majitele zničeného majetku/života/objektu. Když si představíš, jak ten člověk makal, jak si šetřil peníze, jak kvůli tomu nespal, jak byl nervózní, jak si musel spoustu věcí odpustit…to je prostě nepochopitelný…je to prostě smutný.
Já jsem nikdy nijak neoplývala snahou odlišit se. Spíš naopak. Vadí mi, když na mě lidi nějak výrazně vejraj. Samozřejmě, když zíraj ve smyslu „Páni, je to ale kočka!“ a nejsou to ožrálí dědci někde u hospody, je to i příjemný, ale jinak…? To ne, to já radši, když si mě nikdo nevšímá.
A máš pravdu, lidi by se měli zamyslet nad tim, jak žijou, protože je absolutní pravda, že v rolích zvířat bychom nepřežili ani chvilku. Pak by to totiž bylo „Silnější přežije“ a slabší jedinci pápá.
:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama