4. I'm so lonely? ček, plííís

19. dubna 2008 v 15:44 |  Deník normální puberťačky
Asi jste si všimli, že tady už dlouho nic nepřibylo. To proto, že nám odešel počítač do dalekých končin (přesněji řečeno do Hradce k opravářovi), takže jsem měla depku, klepku, trpěla pocity stísněnosti a svrběním prstů. Nocméně už jsem zpět a připravena v plné síle... takže šupky dupky číst a jestli nenecháte KOMENT, tak vás virtuálně nakopu.

Achjo, zase do školy. Naštěstí už je pátek, tak to možná přežiju. Když budu mít těstí. První hodinu máme chemii a budeme dělat laborku. U toho se klidně můžu vyspat, Marky to zvládne sama. A navíc, kdybych se do toho začala nějak výrazněji míchat, hrozí, že i obvykle neškodný kyslík jakýmsi záhadným způsobem vybouchne, a to to vážně nestojím. Akorát bych se ztrapnila před celou třídou (jako bych právě to nedělala dennodenně).
Hned potom máme dějepis. To je v klidu. Jeden z mála předmětů, kterej mě baví a docela bez problémů ho zvládám. Máme na něj Kvikoně. Teda pardon, pana učitele Kvikálka, který žije s naší třídní v malým bytě asi sto metrů od školy. Br, dovedete si představit, že se po noci plný vášně zvednete z postele, roztáhnete závěsy , abyste do temného pokoje vpustili trochu sluníčka a první, co uvidíte je zašlá budova školy?!? já teda ne, nejspíš bych chytla histerickej záchvat, nebo bych pro jistotu rovnou natáhla bačkory, protože mě ta představa přímo katastroficky děsí. Něco jako gygantickej pavouk, oživlá mrtvola nebo hejno krys s rudejma očima... jedním slovem: hrůza!!!
Ale abych neodbíhala, po dějepisu následuje dvouhodinovka výtvarky. Nebo máme tenhle týden pracovky? Mám v tom hokej, netuším, jestli je lichý nebo sudý kalendářní týden. No, nevadí, to se zjistí až ve škole.
Každopádně tenhle den ve škole zvládnu levým zadním kopytem a ještě přitom stihnu přečít horoskop s bravíčka a popřemýšlet, co si dám k večeři.
Pokud se tedy ten vlak konečně uráčí přijet. Trčím tady už bůhví jak dlouho a on nikde. Nervózně mrknu na mobil, abych zjistila, kolik je hodin. No prosím, už mám spoždění devět minut. Možná by měl někdo poslat anonymní dopis pro ČD, ve kterým by bylo jasně a srozumitelně napsaný, že v Český republice ještě stále žijí lidi, který nemají čas stepovat hodinu na nádraží a doufat, že se na místo určení dostanou ještě v tomhle životě.
Konečně ten vlak přijíždí. Ale mohl by sebou hodit, šourá se vražedně rychlým tempem. Kterému by vesele konkuroval i ten nejpomalejší šnek pod sluncem. To sebou vážně nemůže kapku švohnout? Jinak příjdu pozdě a Sklovina mě zašlape do země.
***
Do třídy vpadnu s jazykem až na na svetru a jeden culík se mi úplně rozpustil. Zaparkuju vedle Marky, která po jen zvedne obočí a střelí po mně vražedným výrazem typu -zase-pozdě-Klimešová?- se otočí ke svému stojanu a snaží se k němu přimontovat něco, co nápadně připomíná želízka... asi to bude držák na zkumavku.
"Ty máš nový tričko?" vyhrknu na ni, když si všimnu jejího červenýho trika s nápisem I´m so lonely. Naprosto netuším, co by to mohlo znamenat, ale vůbec mě to netrápí.
?Jo, koupila jsem ho včera v tom krámku vedle elektry. To bys neřekla, co tam maj super hadrů. A docela levnejch. Třeba tenhle kousek stál jenom devadesát korun. Ale docela mě vadila ta prodavačka. Celou dobu na mě zírala, jako bych se chystala ukrást celej obchod i s ní." Zahrne mě Marky vodopádem informací.
Než to ten můj minimozeček stihne zpracovat, už se dovnitř vřítí Sklovina v bílým plášti, ve kterým vypadá jako šílenej chirurg.
"Dobré ráno, třído. Posaďte se. Kde máte třídní knihu?"
"Skočila z vokna" otve se odněkud zezadu.
"Nechte si ty hloupé připomínky, nebo se tady sejdeme odpoledne. Ptám se vás, kde máte třídní knihu." zopakuje Sklovina a popostrčí si brýle výš ke kořenu nosu
"Asi jsem ji nechala nahoře v naší tídě, paní učitelko" pípne ustaraně Ivana, která má třídnici na starosti. "Mám pro ni skočit?"
"Ne, na to teď není čas, příjdete si za mnou do kabinetu o přestávce. Teď už pracujte, víte snad, co máte dělat."
***
Když opouštím učebnu chemie a jdu nahoru do naší třídy, dostane Marky šíleně ulítlej nápad.
"Hele, Magdo, co děláš o výkendu. Máš už nějakej plán?"
"Ani ne. Nejspíš budu ležet celý dva dny u televize, požírat brambůrky a kopat se nudou do prdele. Proč?"
"Víš, tak mě napadlo, co kdybys u nás ze soboty na něděli přespala?"
"Já nevím," pokrčím nerozhodně rameny. "Naši mi to asi nedovolí. To bude zase keců: Nebudeš je tam přece otravovat, co by tomu pan a paní Langovi řekli..."
"Tak o to se starat nemusíš, naši nejsou doma" přeruší mě Marky. "A navíc by byli rády, že mě má aspoň kdo hlídat, abych nedělala nemravnosti, nekouřila na balkóně a nevypila tátovu sbírku chlastu. Tak přijedeš? Pěkně prosím, smutně koukám..."
"No, zkusím se zeptat a večer tí písnu SMSku jak to dopadlo, OK?"
"Ok" kývne Marky a bere tu věc za uzavřenou.
"A... totiž... co si mám vzít s sebou? zeptám se, protože jsem ještě nikdy nespala u někoho cizího, kromě babičky a tety.
"Spacák nemusíš, peřin máme dost. Ale kdybys přitáhla nějakou čokoládu, vůbec bych se nezlobila. A pak ještě všechny šminky, gumičky, skřipce, čelenky, sponky, spinátka a podobný hovadinky co doma vyštracháš. No a ještě tisícovku za pobyt." skončí Marky svůj výčet s kamenně vážnou tváří a já zůstanu jenom šokovaně zírat.
"C-cože?" vykoktám.
"No dobře, tak ty gumičky nemusíš!" zasměje se a mě dojde, že si ze mně jenom dělá srandu.
"Merkéto Langová, já tě ZABIJU!" zakřičím na ni a začnu ji honit po chodbě. Dosáhnu jenom toho, že se natáhnu na schodech. To je dneska zase den...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lizzie Lizzie | Web | 6. ledna 2009 v 8:46 | Reagovat

Nekopej!!....xD Jj moc pěkná kapitola...xD Tsss... 1000 Kč...xD Ale tak co.......xD

2 aliis aliis | Web | 13. ledna 2009 v 18:23 | Reagovat

tyyjo sikovna...XDjinak moc peknej blog:-)

3 <AnGee>(*-*) <AnGee>(*-*) | Web | 27. února 2009 v 16:55 | Reagovat

héy...mě upe dostal výraz "minimozeček"...upe bomba!!! =D =D se tady válím smíchy x)))

4 Gaia Gaia | Web | 19. srpna 2009 v 22:12 | Reagovat

Moc se mi to líbí, je to první normální povídka ze života normální, možná trochu pesimistické holky. Jsem ráda, že to není žádný slaďák, depka apod  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama