Prolog

25. března 2008 v 17:47
Nová povídka je tady. Bla bych ráda kdyby se vám líbila kdybyste zanechali nějakej KOMENTÁŘ, klidně s nějakým nápadem, jak by to mohlo pokračovat. Ještě dneska bych sem měla přidat i první kapitolu.
Tenhle prolog jsem psala včera o půlnoci, což je mý nejplodnější období. Vím, že to zní trochu samochbalně, ale myslím že se mi povedl. Horší to bude s pokračováním, to jsem tvořila dneska ráno, takže za výsledek neručím. Tak teď už se vrhněte na čtení a snad to teda nebude zas tak strašný...

Mladík s černými mastnými vlasy se krčil za dveřmi jednoho z pokojů v hostinci U Prasečí hlavy. Právě za těmito dveřmi byl pokoj jisté Sibyly Trelawneyové, která byla právě uprostřed debaty s Albusem Brumbálem. Nutně totiž potřebovala peníze a tak se jí Zrovna uvolněné místo profesorky jasnovideství v Bradavické škole čar a koutel náramně hodilo. Smluvila si tedy schůzku, a sand se tomu dá říkat i přijímací pohovor, s ředitelem této školy. Tense ale nezdál být zcela přesvědčen Sibyliným nadáním. Právě se jí chystal co nejtakrněji vysvětlit, že ji nepovažuje za adekvátní adeptku pro tento post, když v tom se udála řada věcí, jdoucích rychle za sebou, které se staly tak náhle jako blesk z čistého nebe. Sibyla mírně zaklonila hlavu a protočila oči v sloup. Vypadala věru strašidelně a když promluvila neozval se její nadpozemský zastřený hlas, ale jakýsi hluboký chraptivý zvuk. Ten zvuk snad ani nemohl vycházet z toho křechkého hrdla omotaného nespočtem šl, ačkoliv právě začínaly letní prázdniny, krbu vesele plál oheň a venku bylo vedro k zalknutí.
,,Příchod toho, v jehož moci je porazit Pána všeho zla se blíží... narodí se rodičům, ktří se mu již třikrát postavili, na samém sklonku sedmého měsíce roku..."
***
,,Sakra chlape, co tady k čertu děláš?!? To se nestydíš takhle šmírovat lidi? Okamžitě vypadni z mý hospody, nebo na tebe pošlu psa!"
Severus leknutím nadskočil. Hospodský, který působil dojmem člověka schopněho každého rozmáčkout jako mouchu na něj kříčel tak nahlas, že v okruhu dvaceti mil nemohl existovat někdo, kdo by ho neslyšel. Chytil Severuse za límec hábitu a vyhodil ho před dveře hostince, nedbaje na jeho protesty a omluvy, nevnímaje jeho hlasité nadávky, kterými ho častoval.
,,Takže na konci července?" pomysel si Snape, když si oprášil hábit zašpiněný prachem cesty. ,,To byde mého pána určitě zajímat" a rozeběhl se pryč z vesnice. Zastavil se až na jejím okraji a když si byl jist, že ho nikdo nepozoruje, přemístil se neznámo kam.
Někdo ho přece jenom viděl. Pomněnkově modré oči bradavického ředitele ho sledovaly od doby, kdy nedobrovolně opustil hostinek až po chvíli, kdy se s hlasiým PRÁSK přemístil a zmizel z Prasinek...
***
,,Můj Pane, mám pro vás zprávu"
,,A co mi chceš Severusi Snape?"
,,Tajně jsem pozoroval Brumbála, můj Pane, jak jste mi nařídil, a slyšel jsem něco velice zajímavého" prohlásil úlisně a převyprávěl mu události posledních několika minut.
,,Nu, budiž, tohle je velice zajímavé, máš pravdu Severusi. Je to dokonce mnohem zajímavější, než si ty sám vůbec myslíš. Patří ti vděk lorda Voldemorta. A teď už zmiz"
Mladík odešel pozadu z místnosti v tak hlubokém předklonu, že málem svým hákovitým nosem drhl o chladnou kamennou podlahu.
Voldemort začal pomalu přecházet po místnosti sem a am jak usilovně přemýšlel.
,,Tak koncem července, a jeho rodiče se mi již třikrát postavili. Hm, kdo by to tak mohl být?" mumlal si víceméně pro sebe, než pro hada Naginiho, který jediný mu dělal společnost.
Hloubal i v těch nejzašších koutech mysli, nepřestável přeházet z jedné strany místnosti na druhou, a hledal pár, kteý mu již třikrát unikl.
Najednou jakoby mu rozsvítili v hlavě pomyslnou žárovku. Už to má! Jak to, že h to nenapadlo dřív? Samozřejmě, to byli ti rodiče, které hledal. A díky svým věrným smrtijdům, které měl všude nastrčené jako špehy věděl, že právě tento manželský pár čeká v nejbližší době miminko, které se má narodit někdy uprostřed léta.
Zlostně se zasmál a, teď už nahlas, promluvil nepřirozeně chledným hlasem. Člověku z toho běhalmráz po zádech, ačkoliv šlo pouze o dvě slova.
,,Sbohem, Longbottome!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama