1. Bradavice, sladké Bradavice

25. března 2008 v 18:27
Slibovaná první kapitola je tady, ale nemám takovej ten pocit dobře odvedený práca... No to už nechám na vás, takže mi to okomentujte, ať mám taky radost a už se o toho pusťte. Kdybyste někdo měl nějakej návrh na pokračko, nebo tak nějak, určitě písněte taky. Já už du na další povídku: Napotřetí to dokážu!!! a du sepsat info....

V Godrikově dole, malém domku nedaleko hřbitova a kaji vesnice, právě vrcholily přípravy na odjezd dvou pubertálních výrostků do Bradavické školy čar a kouzel.
,,Harry, co dělá tvoje koště v uchyni na stole? Magie, jak se dostala tvoje podrsenka ke mně do prádla? Jamesi, přestaň si číst ty noviny a pojď mi taky pomoct. Já nevím kde mi hlava stojí a ty si tady klidu čteš. Sakra, vnímáš mě vůbec?!?!?!?
Lilly Potterová vytrhla svému manželovi z ruky sportovní přílohu Denního věštce a dál hulákala co jí hůasivky stačily.
Harry, který byl čerstvě plnoletý a zkoušku z přemisťoání složil teprve před necelým měsícem se hemžil po celém omě a náhle se objevoval na všech možných i nemožných místech. Jednou se dokonce sekl asi o dva metry a přistál své o dva roky mladší sestře na klíně.
Magie sice ještě koula mimo školu dělat nesměla, ale po domě se pohybovala skoro stejně rychle jako on a všude scháněla svoje spodní prádlo. Kdyby tak tušila, že nepřítomnout jejích oblíbených kalhotek se žirafou v šuplíku je Harryho práce, nejspíš by ho roztrhala na melé kousíčky a ty pak hodila do ohně s tunou bomb hnojůvek, aby si chlapec ještě užil, než to s ním sekne úplně. Nic z toho ale nevěděla a tak dál pobíhala po domě sem tam a hledala poslední kousky ze své garderoby.
,,Proboha, to nemůžeme jeden jediný rok odjet normálně, spořádaně a bez stresu?" nervovala se Lilly.
,,V klidu Lil, nepanikař, vždyť máme ještě fůru času" uklidňoval ji manžel a vtiskl jí malý polibek do vlasů. Lilly se usmála a hned vypadala o něco klidněji.
O pár minut později, kdy všichni ještě zběsile shromažďovali poslední věci na cestu (,,Kde mám svoje ponožky?", ,,Harry, nech Mourka na pokoji!", ,,Jamesi, to nemůžeš ty děti nějak zabavit?") se konečně usadili v kouzlem zvětšeném autě a vyrazili. Zadní sedadlo bylo tak veliké, že by se na něj vešlo nejméně pět lidí. Harrymu a Magie se to náramně líbilo, protože se zase pohádali kvůli nějaké hlouposti a teď spolu nemluvili, takže si mezi sebe naskládali oba dva kufry (Magie měla o něco málo větší), klec s Hedvikou a Košík s Mourkem, který právě ukousnul hlavu svému plyšovému kuřeti..
Protože bylo uvnitř tíživé ticho trvala cesta eště déle než obvykle. Když konečně zastavili před nádražím bylo půl jedenácté, tak akorát čas aby prošli přepážkou mezi nástupišti 9 a 10. když byli všichni na druhé straně, začal Harry hledat staré známé tváře. Mezi davem lidí zahlédl muže přibližně v Jamesově věku, s delšími tmavými vlasy, které mu ležérně spadaly až do očí.
,,Siriusi!" zakřičel na něj. Kmotr se po hlase otočil a když je uviděl rozzářili se mu oči štěstím.
,Nazárek Harry, ty jsi snad za ty prázdniny ještě o chlup povyrostl. Magie, z tebe je ale kočka. Lilly, ohromně ti to sluší. Servus, Dvanácteráku!" pozdravil se se všemi. ,,Jak se vám všem daří?"
,,Skvěle, a co ty?" otázal se Harry.
,,Já si nemůžu stěžovat. Hannah zůstala s Marry doma a Ted už na vás čeká ve vlaku. Tvrdil že zase příjdete na poslední chvíli, kdy už budou šechny slušný místa zabraný. A asi měl pravdu, měli byste si pospíšit, nebo vám to ujede!"
,,No jasně, máš pravdu" vypískla Magie zděšeně a uháněla k vlaku i se svým megalomanským kufrem.
Harry se ješt rozloučil s rodiči a se Siriusem a upaloval za ní. Teda Blacka našel až někde úplně vzadu. Už u něj seděli všichni jeho kamarádi. Magie, která se pohybovala rychlostí blesku si zabrala místo vedle Teda a nějak podezřele se na něj lepila. Ginny seděla na druhém konci sedačky a vypadala snad ještě krásněji než předchozí rok. Ron, který seděl se svěšenou hlavou v druhém rohu okamžitě oživl, když Harryho uviděl a šel se s ním uvítat. Heriona...
,,Kde je vůbec Hermiona?" zajímal se Harry o další jeho kamarádku, i když nejpíš tušil, kam se poděla.
,,Musela jít do prefektského vagonu aby dala pokyny novým prefektům a prefektkám. Z Hermiony je teď totiž primuska. Samozřejmě to všechny z nás zaskočilo, tohle nikdo nečekal." podala mu Ginny vyčerpávající odpověď. Když Harry zjistil, že na něj kouá, zalil ho studený pot a vnitřnosti v jeho těle začaly láznit. Třeba se mu svíjela jako klubko hodně neklidných hadů a srdce bilo na poplach.
,,Proboha, vždyť je to sestra tvého kamaráda. Jenom Ronova malá sestřička. Tak neblázni" okřikl se v duchu.
V tom okamžiku vpadla do kupé Hermiona. Vlasy měla rocuchané a rozlítané kolem hlavy naprosto stejně jako před prázdninami, kdy se vidli naposled.
,,To byste nevěřili co ti prváci zase vyvedli. Právě jsem načapala jednoho na hodbě, chtěl..." zasekla se prostřed věty, protože si všimla Harryho výrazu s jakým koukal na Ginny. Poťouchle se na něj usmála a hodila po něm -já-to-věděla- pohledem.
,,No a jaké...hm... jaké jste měli prázdniny?" odvedl Hary honem řeč a doufal, že se Hemiona v tom co právě viděla nebude moc šťourat. Tohle téma jim vystačilo až do doby, kdy vlak s trhnutím zastavil před bradavickým hradem, kde už na ně čekaly kočáry tažné nevidielnými koňmi, terstáli.
Ron, který z vlaku píše vypadl než vystoupil se osopil na jednu havraspárskou dívku z třetího ročníku, která mu nedopatřením vstoupila do cesty. Když si dostatečně znadával na dnešní mládež, stoupl si s rukama přitisklýma na srdci s výrazem naprosté oddanosti a teatrálně vzdychl: ,,Bradavice, sladké Bradavice"
Hermiona se uchychtla a vtáhla ho dovnitř do kočáru ke všem ostatním...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama